Skoro już tak ze sobą krzyżowo gadamy, to dlaczego pytamy się tylko o wady, a nie o to, jakie druga strona ma racje? Dlaczego tylko namawiamy się nawzajem, żebyśmy epatowali swoimi rozczarowaniami? - z Piotrem Trudnowskim, redaktorem naczelnym konserwatywnego portalu Jagiellonski24.pl rozmawia Michał Wilgocki
Nie trzeba szczególnie wysilić głowy, żeby wyobrazić sobie, jak 11,7 miliarda długów alimentacyjnych w Polsce zwiększyło skuteczność PiS, gdy mówiło w kampanii o "państwie w ruinie", namawiało, by oddać głos na partię zapowiadającą program 500 plus oraz by dziś nie bronić sądów, które od lat pracowicie ustanawiają alimentacyjną fikcję.
Na początku XXI wieku Dworzec Centralny odnowiono, przepędzono z niego handlarzy sznurówkami i narkomanów. Zamiast nich wstawiono McDonalda i elektroniczne tablice informujące o rozkładach pociągów. W świadomości zbiorowej był to symboliczny koniec narkomanii w Polsce.
Reportaż Małgorzaty Rejmer powinien trafić w ręce każdej i każdego, kto wciąż nie rozumie, że walka o prawa kobiet jest w istocie walką o najbardziej podstawowe prawo człowieka - prawo wolnego wyboru.
Joseph Stiglitz - amerykański ekonomista. Profesor Columbia University, w latach 1993-1997 był szefem Zespołu Doradców Ekonomicznych Prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona, w latach 1997-2000 głównym ekonomistą Banku Światowego. W 2001 r. otrzymał - wraz z George'em Akerlofem i Michaelem Spence'em - Nagrodę Banku Szwecji im. Alfreda Nobla za analizę rynków charakteryzujących się asymetrią informacji.
Mnie, Monikę Płatek, osobiście oraz każdą kobietę w tym kraju. Za to, że nawołuje do niestosowania konwencji antyprzemocowej. Powinien również przeprosić tych panów, którym odebrał szansę, żeby dużo wcześniej dowiedzieli się, jakie zachowania są niestosowne - z Moniką Płatek rozmawia Paulina Milewska
Kompromitacja opozycji parlamentarnej w głosowaniu nad projektem komitetu Ratujmy Kobiety przysłoniła wystąpienie posłanki Anny Milczanowskiej, która z mównicy przedstawiła stanowisko Prawa i Sprawiedliwości.
Jeśli minister Błaszczak tak planuje domowe wydatki, jak liczy przestępstwa z nienawiści, to w jego rozliczeniach za wodę widnieje tylko opłata za licznik pod zlewem w kuchni. A rachunek, jak wiadomo, przychodzi również za wodę zużywaną w łazience.
Wyliczenie kilometrów sfinansowanych przez Unię projektów nie odpowiada na pytanie podstawowe - jak wielu obywateli z tych dóbr skorzystało. Nie w sensie dosłownym - jazdy po gładkim asfalcie - lecz w sensie większych szans i mniejszych obaw o przyszłość
Zwierzęta w sylwestrową noc doświadczają koszmaru. I nie da im się wyjaśnić, że ta cała kanonada to jest koniec świata tylko na niby.
Choćby ludzie prezesa zjedli tysiąc kotletów, to bez apelu do Władimira Putina o interwencję w obronie ich władzy projekt PiS prędzej niż później rozbije się o nowoczesność
Wiele osób przywołuje sprawę Dreyfusa jako dowód na rozpowszechnienie postaw antysemickich na przełomie XIX i XX wieku. Tyle że w przypadku Dreyfusa opór wobec ksenofobicznej, nacjonalistycznej, rasistowskiej kampanii uformował tożsamość nowoczesnej Francji. W Polsce czegoś takiego nie było - z Grzegorzem Krzywcem rozmawia Estera Flieger.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.