PiS działa tak, jakby byli szkoleni przez Rosjan albo mieli rosyjskich doradców od wojny psychologicznej

Rok temu rozmawialiśmy o tym, że Rosja nas penetruje. Coś się zmieniło?

– Rosja już tu jest.

W jakim sensie?

– Wszystko, co się stało w Polsce po 2015 r., wpisuje się w rosyjskie interesy na tym obszarze. A nasze służby pozostawiły polskie państwo w obliczu zagrożenia ze strony Rosji nagie i pozbawione ochrony. Zacznijmy od Poufnej Rozmowy – jej konstrukcja mnie przekonuje, że w PiS jest mocne zaplecze agenturalne działające dla Rosji.

Poufna Rozmowa, czyli maile Dworczyka.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przeczytałam. Niektóre fragmenty dwa razy, a i tak jestem skołowana. Teraz tylko utwierdziłam się w tym, że Ukraina walczy za nas.
  Przecież jaka na dłoni widać, że pisowski rząd prowadzi nas do rosji. Jedyną szansą dla nas jest zwycięstwo Ukrainy i odsunięcie pisowców od władzy, po czym zbadanie wszystkiego do dna.
  Niestety nie mamy polskich służb tylko partyjne licho wie, jak bardzo kontrolowane przez ruskich.
  To, co czułam podskórnie, a więc, że to dzięki USA zachód musiał opowiedzieć się po stronie Ukrainy okazuje się prawdą.
  Z badań wynika, że polskie społeczeństwo jest najbardziej proamerykańskie, pro ukraińskie i antyrosyjskie na świecie. Czyli dobrze odczytujemy obecną sytuację. Musimy się ratować. Na wybory i nie opowiadać, że nie mam na kogo głosować, bo wtedy głosujecie na rosję.
  @cholinexy
  a jo przez tela lot żelowołżech szkuty na gowie, bo lubia jeże... do dzisio, bo po przeczytaniu tygo arta szkuty mi sie dźwigły choby pałul łu 18-nastolatka na widok sagiyj frele. tyn Pytel, to barber prima-sort...
  już oceniałe(a)ś
  37
  139
  @elektromonter_6kV
  Pisz normalnie, albo spadaj, bo to jest nieczytelne albo wymag wysilku Nikomu się nie chce odgadywać twoich złotych myśli, więc jeśli naprawdę są złote, to pisz normalnie, zwłaszcza jeśli co do meritum się zgadzamy. Punto e basta.
  już oceniałe(a)ś
  145
  21
  @cholinexy
  problem w tym ze duza czesc tego antyrosyjskiego, proamerykanskie i proukraainskiego spoleczenstwa nie jest w stanie pojac prostej zaleznosci miedzy sytuacja miedzynarodowa a swoimi wyborami politycznymi w glosowaniach (wzglednie sytuacja miedzynardowa jest dla nich nie wazna... dopoki nie przyjedzie na kacapskich czolgach)

  nie jest to zreszta tylko polskie

  sadze ze wiekszosc glosujacych na trumpa nie lubi Rosji i chcialaby zeby Ameryka wciaz byla swiatowa potega.. a jednak glosowali, glosuja i wciaz sa gotowi glosowac na ruska marionetke, prezydenta ktory jak zaden w historii doprowadzil do izolacji Ameryki i jej oslabienia na forum miedzynarodowym i czlowieka ktory jak zaden prezydent przynajmniej od XX wieku nie podzielil Ameryki bardziej i ktory wprost konstestuje nasz system prawny i reguly demokratyczne nawet nie ukrywajac ze najbardziej podziwia wszelkiej masci dyktatorow
  już oceniałe(a)ś
  149
  3
  @cholinexy
  A gdy dołożymy do tego opisu te dąsy "liderów" niektórych (kanapowych) ugrupowań, to momentalnie włos się jeży na głowie. Jak się opozycja nie zjednoczy, to nie będzie innej opcji, jak zagłosować na najsilniejszego opozycyjnego gracza. PO/KO. ZA wolną Polską. Innego wyjścia z obecnej sytuacji nie widzę.
  już oceniałe(a)ś
  159
  2
  @cholinexy
  Jedyne, co mnie zaskoczyło, to brak bardziej jednoznacznych słów na temat proputinowskiej i antyzachodniej polityki Ziobry i nieobecność wątku mentora zera, czyli Rydzyka. Dla mnie to, po Macierewiczu, najbardziej oczywista agentura rosyjska w Polsce. Ale rozumiem, że generał nie każdym wątkiem się zajmował i nie o każdym musiał w wywiadzie powiedzieć.
  już oceniałe(a)ś
  165
  2
  @Melania65
  I to już nie jest prawda. Ugrupowania mające te kilka, kilkanaście % to jest reprezentacja sporej części społeczeństwa. Ich zdanie też trzeba brać pod uwagę. W Europie kilkuprocentowe partię mają wpływ na rząd. U Putina nie bardzo. Ani jeden Nawalny Rosji nie zbawi, ani Polski jeden Tusk.
  już oceniałe(a)ś
  16
  78
  @nick_do_trollowania
  To niech się te opozycyjne zjednoczą w jeden blok wyborczy. Wówczas jeszcze większa część polskiego społeczeństwa będzie miała swoją reprezentację w Sejmie.
  A w sytuacji, gdyby "muchy w nosie" przeszkodziły się zjednoczyć, bo aborcja, bo tożsamość, bo inna odrębność programowa, to nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z opcji, którą wcześniej przedstawiłam.
  Bądźmy realistami i przestańmy się czarować/oszukiwać.
  już oceniałe(a)ś
  105
  3
  @cholinexy
  PiSowcy pracują jak nam obrzydzić "gejowska" Europę...
  już oceniałe(a)ś
  74
  0
  @cholinexy
  Dokładnie tak.
  Pełne poparcie dla Donalda Tuska. Nawet jak sie ma jakieś pretensje, albo animozje - wszystko schować w kieszeń i głosować, agitować wśród znajomych i prać im głowy, męczyć, zamęczać o prorosyjskich zdrajcach z PiS, Konfy i Kukiza. Przestrzegać przed Holownią, który reprezentuje KK.
  już oceniałe(a)ś
  111
  2
  @cholinexy
  Dziękuję z całego serca Wyborczej za ten Wywiad, przez duże, na prawdę duże W.
  Niby to wszystko wiem, ale co innego wiedzieć samemu a co innego usłyszeć potwierdzenia od człowieka takiego pokroju jak Gen. Pytel. Więcej proszę takich wywiadów.
  już oceniałe(a)ś
  139
  1
  @atur22
  Nikogo to nie dziwi , kto pamieta o tym , ze PiSoZJEP-mafia dziala wedlug i na podstawie licencji Putlera , nawet w samej nazwie "PiS" , ta symbioza z Putlerem zostala podstepnie i przewrotnie zakamuflowana , bo w istocie "PiS" znaczy Putler i Spolka . To m.in. wlasnie dlatego PiSoZJEP-mafia , jako agentura Putlera w Polsce , realizuje w Polsce cele Putlera a nie polskie cele , nie polskie potrzeby , nie pro europejskie i pro zachodnie cywilizacyjne aspiracje polskiego spoleczenstwa ...
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  @cholinexy
  Ten wywiad z Generalem , powinien być lekturą , którą powinna analizowac, czyli doglebnie zapoznać sie DEMOKRATYCZNA OPOZYCJA!!!
  już oceniałe(a)ś
  87
  1
  @yogi&ranger
  Brakuje mi tutaj tego, że PiS zablokował ustawą wiatraki, w tym roku panele fotowoltaiczne i zwiększył 3 krotnie import węgla i mogli dostac za to jakies viezkie pieniadze od Putina. Jak również Maciarewicz jako minister obrony, przemieścił czołgi z zachodniej czesci Polski na wschodnią . To też mogło być na polecenie Putina .
  już oceniałe(a)ś
  70
  1
  @cholinexy
  Bez zamachu i rozstrzeliwania z wyroków sądów doraźnych tej zarazy nie da się wyplenić. Już tatusia Moradzieckiego kacapy miały na sznurze
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  @cholinexy
  Generał jest z tych, co mogą dużo, wiedzą jeszcze więcej, ale mówią, to co mówią, w konkretnym celu. Dlatego nie wierzyłbym wszystkiemu na oślep.
  już oceniałe(a)ś
  7
  63
  @yogi&ranger
  Nawet Ty bagatelizowałeś swego czasu Trumpa...
  już oceniałe(a)ś
  6
  26
  @jaowca8888
  Tak mówi spora część Polaków czy ci się to podoba czy nie, i nie jest to ich wina, ale naszych przodków, którzy nie wykonali Testamentu Kazimierzą Wielkiego. W tym miejscu muszę się poprawić, Kazimierz Wielki miał na myśli Śląsk, a to Zygmunt w dodatku Stary, przefrymarczył kasztelanię bytomską należącą do ziemi krakowskiej, że o Hołdzie Pruskim nie wspomnę.
  już oceniałe(a)ś
  5
  15
  @yogi&ranger
  Bierność części społeczeństwa amerykańskiego wobec Rosji da się jakoś wyjaśnić. Odległość, brak wspólnej historii, czy kosmiczna proradziecka propaganda podczas II wojny światowej.

  Jak wytłumaczyć głupotę części społeczeństwa polskiego? Przecież Polacy mają sięgające kilkaset lat złe doświadczenia z Rosjanami. Nie jest konieczna również nadmierna inteligencja, by się zorientować, pis jest partią prorosyjską.

  Zdecydowany wpływ na polski lud ma kościół, dla którego zagrożenia i ocena faktów jest zbieżna z oceną faktów i zagrożeń dokonywanych przez Putina. Pan generał ma rację twierdząc iż jesteśmy w dużej mierze wykastrowani z trzeźwej oceny sytuacji i co tu ukrywać z patriotyzmu.

  Pis robi co chce, społeczeństwo poza garstką ludzi i Babcia Kasią przyjmuje twdziaĺania z pokorą by nie rzec na kolanach
  już oceniałe(a)ś
  56
  1
  @le_bise
  Myślę, że udzielając tego wywiadu pan generał założył iż wywiad będą czytali myślący, inteligentni czytelnicy Wyborczej.
  już oceniałe(a)ś
  46
  1
  @Melania65
  Zaznaczam to co napiszę przyszło mi pisać z ciężkim sercem. To jest przykład polskiej prywaty. Moje "ego" jest najważniejsze. Jest to tym bardziej przerażające, iż z tego powodu państwo polskie przestało istnieć, a wcale tak nie musiało się stać.
  już oceniałe(a)ś
  35
  2
  @nick_do_trollowania
  Polska jest w takiej sytuacji, że nie ma miejsca ani czasu na takie zachowania. Polska mentalnie już nie jest w Europie. Myślę tak dlatego, że polskie społeczeństwo łącznie z tobą znieczuliło się się na takie sytuacje i raczej nie zamierza reagować.
  już oceniałe(a)ś
  28
  2
  @Jagger48
  No właśnie szukałem miejsca gdzie mógłbym napisać to samo.

  Oderwanie się od ropy i gazu jest warunkiem koniecznym i wystarczającym by zerwać z zależnością od Rosji i być prawdziwie suwerennym państwem.

  Co ciekawe ten temat niezbyt specjalnie przebija się w publikacjach Wyborczej, a ostatnio dostaliśmy zniechęcający artykuł co do zastosowań i przyszłości wodoru, a przecież jest oczywiste, że tylko OZE i technologie wodorowe mogą ewentualnie zmienić Rosję. Rosjanie bez wątpienia zdają sobie sprawę z zagrożenia, a kto im zabroni finansować takie artykuły? Co jakiś czas rzeczywiście ukazują się takie publikacje, czy jest nauką, czy polityczną propaganda?

  W Europie w tym temacie nastąpił jakby uwiąd, nadzieja jest w USA oraz Azjii i nie mam tu na myśli wyłącznie Chin.
  już oceniałe(a)ś
  27
  2
  @calvados
  No ja to jestem tak znieczulony, że już lata temu przestałem dla siebie widzieć w Polsce przyszłość i wyjechałem.
  Także luz, chcecie Kaczyńskiego, macie Kaczyńskiego, chcecie Tuska, będziecie mieć Tuska.
  już oceniałe(a)ś
  11
  22
  @nick_do_trollowania
  Nie pisz do mnie "chcecie" bo ja z Polski wyjechałem czterdzieści lat temu, ale stety lub nie nadal nie mogę ztrząsnąć z siebie polskich spraw.
  już oceniałe(a)ś
  35
  1
  @nick_do_trollowania
  Zgłoś
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @miszcz_wincenty
  wierz biskupowi, który też może być na ruskim sznurku prowadzony
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  @calvados
  Do tej prywaty polskiego społeczeństwa dołożyłabym jeszcze swego rodzaju "wstecznictwo", czyli niechęć do zmian i kurczowe trzymanie się tego co było, bo "tak było od zawsze".

  Dlatego wczoraj tak bardzo mi się spodobał artykuł o Elżbiecie II, która nigdy w czasie swojego panowania nie odwoływała się do tego właśnie stiwerdzenia, tylko nadążała za zmianami społecznymi i kulturowymi oraz je wspierała,
  już oceniałe(a)ś
  40
  0
  @Melania65
  ELŻBIETA II nie posiadała żadnej formalnej edukacji. W serialu "Crown" pyta matki dlaczego. Wola królowej i chęć edukacji była jednak silna, więc by zaspokoić jej wolę przydzielono jej prawdziwego profesora. W trakcie lekcji Elżbieta II, wyjaśnia na czym według niej powinno polegać jej panowanie; a mianowicie na poszanowaniu i podążaniu za prawem.

  Profesor stwierdził by być prawdziwie panującą nic więcej nie musisz wiedzieć. Ten fragment serialu powinien oglądnąć beztrybowy, choć nigdy nie powinien być królem, oraz wielu polskich profesorów, a wśród nich ci, którzy piszą podręczniki.
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  @cholinexy
  zgadzam się. Choć co do Zachodu, to nie do końca. Reakcja ludzi na Zachodzie na wydarzenia na Ukrainie tez była potężna, a wielu zainspirowali Polacy swoją postawa i wsparciem dla Ukraińców:) Zdaje się tez, ze Niemcy tez wiele rzeczy zrewidowali w swojej polityce.
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  @atur22
  Pracują wraz z Kościołem!!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @Jagger48
  Chciałbym zauważyć , że rosyjskie śpiochy są również w partiach opozycyjnych...
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @Melania65
  nalezy brac pod uwagę, ze agenci nie tylko w pisie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @Melania65
  I dlatego aby tych wszystkich kanapowych kontestatorów "przymusić" do jednej listy trza głosować na lidera opozycji czyli PO/KO !!!
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @yogi&ranger
  I o mało nie doprowadził do zamachu stanu, przez co USA nie są w stanie już tak zdecydowanie krytykować braku demokracji w innych krajach, bo u siebie mają kłopot z utrzymaniem jej oczywistych zasad. Przewaga USA polega jednak na tym, że służby tzn. CIA, FBI itp. nadal są niezależne i sprawnie działają
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @le_bise
  Wkład Rydzyka w odpychanie nas od Zachodu jest oczywisty. W końcu Rosja nieprzypadkowo zgodziła się na budowę za Uralem nadajników Radia Maryja podczas, gdy katoliccy duchowni generalnie są tam prześladowani
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @Melania65
  Problem w tym, że na Węgrzech zjednoczenie opozycji nie wystarczyło. To ludzie muszą być świadomi zagrożenia i odsunąć PiS od władzy. Nawet, jeśli z pomocą rosyjskich agentów odsunięty PiS będzie robił z siebie uciśnioną ofiarę, to jednak i tak jego wpływ znacznie osłabnie. To jednak zależy od przewagi opozycji. jeśli będzie ona znikoma, to niestety niezbyt wiele się zmieni
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @elektromonter_6kV
  6KV to dosc wysokie napiecie. Jako inzynier elektryk jestem zdumiony, ze przezyles i jedynie co straciles to rozum ... lucky guy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  U to się nazywa wywiad! Więcej takich! Nawet dla kogoś kto nie ma złudzeń i gdzieś w głowie rozumuje podobnie ta lektura wyłożona jak kawa na ławę jest wstrząsająca.
  @micsza
  Każdy kto popiera PiS popiera Putina
  już oceniałe(a)ś
  117
  3
  "PiS działa tak, jakby byli szkoleni przez Rosjan albo mieli rosyjskich doradców od wojny psychologicznej."
  To jest coś co każdy rozgarnięty i przytomny na umyśle człowiek uświadamia sobie od pewnego czasu. Kłopot w tym, że nie wszyscy są rozgarnięci a część naszego społeczeństwa wręcz pragnie powrotu pod jarzmo Rosji.
  już oceniałe(a)ś
  67
  0
  @Goro Takemura
  To jest takie oczywiste , ze nie do pojecia jest to , ze ok. 50 % wyborcow , nawet i wielu sposrod tych , ktorzy sa w opozycji do PiSoZJEP-mafii , nadal nie dostrzega tej prostej zaleznosci ...
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  @micsza
  Nic w tym wstrząsającego, jedynie to że tego typu informacje poparte dowodami wciąż są traktowane przez dużą część wyborców i dziennikarzy jak sience fiction. PiS nie jest partią Kaczyńskiego tylko Putina. Po Ukraińcach czas na Polaków. W Polsce też trzeba odebrać władzę i wpływy Putinowy, odbudować kontrwywiad i rozliczyć zdrajców a partię zdelegalizować jako antypolską
  już oceniałe(a)ś
  46
  0
  @Goro Takemura
  Brakuje mi tu zablokowanie wiatraków i paneli fotowoltaicznych i zwiekszenie 3 krotne importu węgla z Rosji i napewno pos ly od Putina jakies pieniadze dla za PiSu .Po drugie Maciarewicz , kiedy byl ministrem, przesunął czołgi z zachodniej czesci Polski na wschód Polski, bycoze na polecenie Putina.
  już oceniałe(a)ś
  29
  1
  @micsza
  Mnie się zrobiło niedobrze
  Jest gorzej niż mogłabym pomyśleć
  A jest tak dlatego, bo nie tylko w Polsce
  Przerąbane
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  @micsza
  Gdyby były PRLowski wywiad i kontrwywiad był coś wart to za ujawnienie agentów i współpracowników,za rozbicie i zniszczenie tych formacji przez ujawnienie jego ludzi wrogom Polski, paru ludzi już dawno nie powinno żyć
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  @parazydek
  Pragnie tego też Kościół...!
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  @micsza
  KGB , zamiana posiadłości z agentem FSB . macierewicza sfZabrakło mi glapińskiego . Jego szemrane interesy z worami mafii i ingowana ucieczka z internowania SB przekazała go Służbom ZSRR potem przejęła go FSB . PiS i kaczyński od początku są inspirowani i związani z agenturą rosyjską pełno u nich byłych esbeków , " komuchów " ,cały przekrój Złajdaczonej Prawicy pracującą na rzecz " czerwonej orkiestry " . Ten kaczyzm trzeba uśmiercić a niedobitków z utylizować . 8*
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @Jagger48
  pelna zgoda. dodalbym jeszcze przekop Mierzei Wiślanej. Mierzeja jako polwysep polaczony z ladem z naszej strony ma znacznie wiekszy potencjal zamkniecia wejscia do baltijska (baza floty) niz jako wyspa - ktorą teraz sie stala za nasze pieniadze..
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @micsza
  Ale Pan Generał musi się mieć na baczności, bo grozi mu
  kara za zdradę tajemnicy państwa pisu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @fuki50
  Poza tym, że żadnej tajemnicy nie zdradził, a wyraził tylko swoje PRZYPUSZCZENIA!
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @micsza

  Wszystko to wiedziałam od dawna, ale ciarki mnie przeszły jak sobie uświadomiłam jak łatwo Polska może dostać się w ruskie pazury. Macierewicz to agent, który powinien od dawna być w więzieniu. Kaczyński nie jest patriotą tylko psychopatą chorym na władzę. To, że Macierewicz zniszczył polską armię wie każdy myślący człowiek.
  Oby tylko cała opozycja zdołała się zjednoczyć aby wreszcie zakończyć tą ruską politykę. Wierzę, że prawda się obroni.
  Panie Generale Dziękujemy za mądre słowa.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Czyli jest znacznie gorzej, niż myśleliśmy...
  @zwinka1
  Jest tak jak na to wygląda.
  już oceniałe(a)ś
  57
  1
  @zwinka1
  Bo jest dokładnie tak, jak myśleliśmy my.
  już oceniałe(a)ś
  62
  0
  @zwinka1
  "Polski my naród polski lud, królewski szczep piastowy!!!" Czy można jeszcze coś dośpiewać???
  już oceniałe(a)ś
  39
  1
  @korab1
  "Miałeś chamie złoty róg..."
  już oceniałe(a)ś
  43
  1
  @korab1
  poje.bany kraj , poje.bane i miasta i wioski
  poje.bany kraj , poje.bany nasz polski ...
  już oceniałe(a)ś
  36
  2
  @korab1
  No może .... "nie rzucim jak pod rządy Rosji wrócim".
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  @tymo
  Dokładnie tak.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jeśli tylko połowa z przypuszczeń generała jest prawdą to włosy stają dęba
  Rozliczyć tę targowicę będzie trzeba każda dostępną metoda.
  @romuald47
  To nie są przypuszczenia, to prawda.
  już oceniałe(a)ś
  67
  0
  @romuald47
  Generał działa na korzyść PiS.
  Przedstawia prawdę, możliwą do udokumentowania, ale bez dowodów innych niż jego "nos" czy "intuicja".
  już oceniałe(a)ś
  2
  62
  @tymo
  Dowod?w nie pokazuje się przed czasem.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  @romuald47
  na targowicę - latarnia...
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @romuald47
  Generał wie, co mówi. Powołuje się zresztą na kontakty z zachodnimi kolegami po fachu i informacje od nich. Proszę przeczytać rozmowę jeszcze raz.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @romuald47
  Tomasz Piątek pisze i mówi o tym zagadnieniu już od lat. Niestety media konercyjne udają, że temat nie istnieje. Jestem w szoku, że Wyborcza na swoich łamach opublikowała tak dosadny wywiad.
  już oceniałe(a)ś
  35
  0
  Od dawna twierdzę, że tow. Antoni - tak jak Kim Philby - po powrocie do Moskwy otrzyma stopień gienierała GRU.
  @brzezina_nadmorska
  Generał nie odkrywa Ameryki p.Piątek wszystko opisał w swoich książkach....
  już oceniałe(a)ś
  69
  4
  @brzezina_nadmorska
  Pośmiertnie.
  już oceniałe(a)ś
  27
  2
  @Alehandrobis
  ...cie Waćpan ,nie porównuj Pana Generała który jest w tym temacie fachowcem z autentyczną wiedzą, do przemyśleń Pana Piątka.
  już oceniałe(a)ś
  15
  19
  @Alehandrobis
  Tylko niewielu przeczytało. I rząd nie upadł. Dlaczego?
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @tymo
  I za to warto wypić! :)
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @robole00607
  Akurat publikacje Piątka są dobrze udokumentowane, a właśnie pan generał zamiast faktów prezentuje domysły.
  Ergo dupcysz kocopoły.
  już oceniałe(a)ś
  13
  23
  @Alehandrobis
  Piątek opisał to w roku 2017. Sądzisz, że gen. Pytel o tym wtedy nie wiedział? Przypomnę tylko, że włamanie do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO dokonane przez Misiewicza i ludzi tow. Antoniego miało miejsce dwa lata wcześniej...
  już oceniałe(a)ś
  45
  0
  @robole00607
  Chyba nic Piątkowego nie czytałeś. To nie są przemyślenia tylko rzetelnie udokumentowana praca.
  już oceniałe(a)ś
  36
  1
  @robole00607
  Dlaczego? Tomasz Piątek wszystko udokumentował - PiSowcy go oczerniają w mediach, ale nie pozywają, bo pisał prawdę. Pan generał mówi rzeczy spójne z tym, co pisał Piątek, ale nie może podać szczegółów ani konkretów z uwagi na tajemnicę państwową i prowadzone postępowania. Dzięki Piątkowi możemy uznać to, co mówi generał za bardizej wiarygodne. Dzięki temu, co obaj mówią, wiemy, że są osoby, które pod nazwiskiem ostrzegają nas przed ruską mafią sterowaną przez GRU, która rządzi PiSem. Więc, parafrazując twój wpis ...cie Waćpan i nie ...cie.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @brzezina_nadmorska
  Generał mówił o innych, Macierewicz to tylko jeden z tych innych. Niektórzy wymienieni z nazwiska, innych trzeba się domyśleć.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @tymo
  myśliciel z ciebie na miarę pisich
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @robole00607
  Przemyśleń pana Piątka ".....człowieku, nie wypowiadaj się nie mając o Tomaszu Piątku pojęcia.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Koszmarne jest, że PiS robi z nas rosyjską prowincję, a my jak barany dajemy się powoli rusyfikować. Przecież za moment czeka ich trzecia kadencja! Opozycja usteczkami Hejtowni i Tygryska już zapowiedziała, że ma zamiar je koncertowo przegrać (nie będzie wspólnej listy) - ci skończeni debile przekładają awanturę o prawo do aborcji nad demokrację i suwerenność.
  @eddie
  Wynika to też z tego, że mentalnie wciąż od tej mitycznej ruskiej prowincji się specjalnie nie różnimy (jako społeczeństwo, przynajmniej w jakiejś 1/3). Demokracja czy kultura obywatelska to przecież nie tylko stawianie się co 4 i 5 lat na wyborach. Dla wielu wygodny jest taki modus: władza sobie arbitralnie może robić, co chce, ponieważ to władza. Byle trochę ochłapu rzucała, kiedy ciężko jest. Względnie żeby nie pałowała, kiedy cicho siedzimy. Zgodzę się z generałem, patrząc na dane, że za PiSu samowolka i dowolność stosowania środków wg uznania jest na kompletnie patologicznym poziomie, jak i nieobecny wzajemny system kontroli, który rozwalono na potrzeby bieżącej ?walki? politycznej, ale też kultura instytucjonalna nie była w najpiękniejszym stanie, skoro to wszystko pada aż tak łatwym łupem tak szybko.

  A wspólna lista jest bez sensu, ponieważ nie daje absolutnie żadnej synergii, a nawet prostej sumy możliwych głosów. To nigdy nie działa na zasadzie, że jak ktoś lubi Hołownię, a kręci nosem na Tuska, to nagle ochoczo poleci do urny, bo mu machniesz wspólną listą przed nosem. Istotniejsze są zakulisowe rozmowy o przyszłej koalicji. I to już teraz.
  Czemu wy się tak na tej liście fiksujecie, to nie o to chodzi zupełnie. To są jakieś bzdury publicystów i mrzonki, że to coś zmieni.
  już oceniałe(a)ś
  21
  57
  @eddie
  I prawo do aborcji w cywilizowanych warunkach nie jest żadną awanturą, a w trzecim trymestrze i tak się jej nie przeprowadza ?na życzenie?. To nie jest tak, że jak odsuniesz PiS, to już teokracja pod każdą inną flagą jest cacy. Sam sobie głosuj na taką ?wspólną listą?. I nie chodzi o żadne przedkładanie, te same osoby chodzą na protest przeciw kaczej dyktaturze, które protestowały przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To ty tu sobie wymyślasz podziały.
  już oceniałe(a)ś
  15
  32
  @Beast_of_Dreams
  Listę*
  już oceniałe(a)ś
  0
  13
  @Beast_of_Dreams
  NIekoniecznie chodzi o jedną listeę , mogą być dwie ( nie 3,4,5,...), ale to są dywagacje na dzień dzisiejszy, jeśli pis-ostwo zacznie majstrować przy przepisach wyborów , okręgach wyborczych,... może jednak okazać się ,że tylko jedna lista opozycyjna wygrywa.
  A jeszcze po drodze bedziemy mieć fałszerstwa wyborcze rządzących.
  ''kultura instytucjonalna'' do zabezpieczeń demokracji typu amerykańskiego moze dojdziemy za 100 lat, (choć Trump był na najlepszej drodze do ich rozwalenia) a i tak pis nie zdemontował wszystkiego trzymanym w ręku sierpem i młotkiem.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  @eddie
  Dla każdego myślącego człowieka powinno być oczywiste, że Hołownia to piąta kolumna PiS albo wręcz ruski agent. Jego zadaniem jest mącenie na opozycji a potem wejście w sojusz z PiS. To co wyczyniał w wyborach prezydenckich, nie popierając Trzaskowskiego w drugiej turze jest najlepszym tego dowodem.
  już oceniałe(a)ś
  75
  3
  @rkcb64
  Tak, ja też nie mogę tego ujowi darować. Gooowniarskie ego przeważyło nad dobrem Rzeczpospolitej. Ten facet wqwia mnie na maksa.GNOJEK. Ale Tygrysek nie jest lepszy, niepięknie mu dorównuje.
  Jestem załamana, to są pyyyerdolone gnoje, które nie dorastastają do sytuacji. Teraz już rozumiem, dlaczego doszło do rozbiorów. Przez takich gooowniarzy.
  już oceniałe(a)ś
  58
  0
  @eddie
  Klauzula sumienia albo jakoś tak. To się w głowie nie mieści.
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  @Beast_of_Dreams
  Co do wspolnej listy WSZYSTKICH zwolennikow demokracji i praworzadnosci w Polsce , to po prostu nie masz racji . Zechciej zauwazyc , ze kiedy mamy doczynienia z wyborem ZASADNICZYM , czyli zero-jedynkowym , z wyborem "albo-albo" , wtedy nie ma miejsca na hamletyzowanie i na dzielenie wlosa na czworo , wtedy taka "kalkulacja", jaka przeprowadzasz jest po prostu niczym innym jak potajemnym przechodzeniem na strone przeciwnika poprzez podstepne "oddawanie pola" przeciwnikowi i zadne gadanie tego nie zmieni , bo tego po prostu nie da sie zagadac , poniewaz w grze jest sytuaja , ktora starozytni Rzymianie okreslali : "albo rybka albo pipka" i NIC po srodku , NIC pomiedzy , NIC w zamian . Bo na koncu ZAWSZE pozostaje ten sam , JEDNOZNACZNY wybor : albo cywilizacja Zachodu , albo cywilizacja samodzierzawia ze stepow azjatyckiego Wschodu ...
  think about it ...
  już oceniałe(a)ś
  29
  1
  @jaowca8888
  To tez sa agenci lub na pasku agentow kremla....
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @Beast_of_Dreams
  "Czemu wy się tak na tej liście fiksujecie,..."
  Jestes pozytecznym idiota dla PiSu.
  Czy bedziesz udawal ze nie wiesz co to jest metoda d'Hondt'a?
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @north-west
  Pięknie i lapidarnie to opisałeś. Płakać mi się chce, że aż tylu tego nie rozumie, łącznie z czarzastą glistą i kanapowcem adriankiem.
  Znowu ich piss.dolone ego (tak właśnie, piss.dolone, bo działające na rzecz piss.targowicy) zgubi Polskę. Jak wtedy.
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  @Beast_of_Dreams
  Wspólna lista daje premie z nadwyżka Tego Boi się PiS.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @north-west
  Tu nie chodzi o hamletyzowanie. Dwie lub trzy OK. Jedna lista nie będzie po prostu skuteczna. Nie mieszajmy pojęć, że kto nie za jedną listą, ten za PiSem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  16
  @Janko1765
  Nie, nie daje żadnej nadwyżki. Sympatie polityczne tego typu się nie dodają. Co innego wyraźne deklaracje liderów, że z kaczym autorytaryzmem i złodziejstwem chcą się rozprawić. To można zawsze i wszędzie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  11
  @Beast_of_Dreams
  O matko, o czym ty człowieku bredzisz. Przecież to jest proste jak konstrukcja cepa.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @rkcb64
  Jak w ogóle można stawiać na człowieka który w polityce nie był, nic nie pokazał i nie wiadomo co pokaże ? Hołownia to taki kolejny Tymińki czyli człowiek znikąd a wyborcy znów łykają jak pelikany, mamy głupie społeczeństwo...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @north-west
  Brawo w punkt, najbliższe wybory to być częścią Zachodu, albo dać Kaczorowi przyzwolenie na budowę państwa oligarchicznego wg węgiersko-ruskich standardów i dlatego na ten plebiscyt potrzebna jest jedna lista aby zdobyć większość konstytucyjną...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Wywiad wspaniały. Czyta się go jednym tchem, podobnie jak książki Severskiego, a to już jest niepokojące.
  @Czajka_Plo
  Niestety również, jak Pan Generał, któremu nisko się kłaniam, obawiam się, że to się dobrze nie skończy.
  już oceniałe(a)ś
  42
  1
  @Czajka_Plo
  Ja się przez chwilę łudziłam, że to Severski. Niestety nie. Musimy się obronić, innej drogi nie ma.
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  @ EEI58
  Owszem, jest: upadek Polski. Kraj zistanie obszarem autonomicznym Federacji Rosyjskiej. Byc moze tez ze zmieni nazwe na Republika Radziecka Bialorusi Zachodniej.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @Czajka_Plo
  To nie książka Severskiego, to dzieje się w realu i dotyczy nas , bezpośrednio.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  @witowita
  Założę się o dobrego szampana, że się obronimy. Nareszcie w narodzie jest "w...w" na to wszystko.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  2015 rok i "dobra zmiana", dla Moskwy.
  już oceniałe(a)ś
  534
  5