1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Artur Nowak i Stanisław Obirek: Oto ostatnie pokolenie, które jest na Kościół wk. Za chwilę nikogo on nie będzie obchodzić

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Kardynał Stanisław Dziwisz
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Artur Nowak i Stanisław Obirek: Oto ostatnie pokolenie, które jest na Kościół wk. Za chwilę nikogo on nie będzie obchodzić
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Artur Nowak i Stanisław Obirek: Oto ostatnie pokolenie, które jest na Kościół wk. Za chwilę nikogo on nie będzie obchodzić
Komentarze
Komentarz skasowany ze względu na naruszenie prawa lub regulaminu
@pedro.666
Lepiej bym tego nie ujęła.
już oceniałe(a)ś
106
5
@pedro.666
upraszcza pan! A "kosciół, lewica , dialog" nie jest bla, bla, bla - dużo mówi...
już oceniałe(a)ś
7
93
@pedro.666
Świetny opis tamtych czasów. Gorzkie wnioski. Mieli dobre czasy, czekali na lepsze, dla siebie. Ja też myślałem, że dla nas, chociaż już ateistą byłem. Ale w moim otoczeniu nie widziałem zachłanności ani patologii tej korporacji.
już oceniałe(a)ś
96
5
@pedro.666
Szkoda, że nawet duet Nowak&Obirek nie mówi tych oczywistości, które ująłeś/ujęłaś w tak zgrabny i syntetyczny sposób
już oceniałe(a)ś
75
5
@pedro.666
Myślę, że człowiek w nieporadności swojej wymyśla Boga dla załatwienia rzeczy niemożliwych, a jeśli o możliwe (rzeczy) chodzi, to człowiek jest samowystarczalny. (Szestow) Człowiek jest też istotą społeczną i w grupie szuka pomocy. Ponieważ grupy ludzkie nie są doskonałe, to szuka, ten człowiek, jakiegoś bytu doskonałego, który by zaspokajał jego potrzeby. Na tej bazie zbudowany został system biznesowy religii wszelkich. System bazujący na strachu przed nieznanym i na wyimaginowanej pomocy Boga i Świętych.. Narzędziem działania tego systemu jest dominacja. Na wszystki co istnieje, więc należy się mu podporządkować. Dochodzą do tego techniki psychotechniczne - modlitwa, spowiedż etc. To wszystko posiada obudowę kulturową w literaturze, sztuce sakralnej(malarstwo, rzeżba, architektura)rytuałach społecznych (chrzciny, śluby, komunie, procesje, święta kościelne itd) i oczywiście polityce (religia w szkołach, zakazy in vitro czy zamykanie sklepów w niedzielę). Tworzy to dominujący, opresyjny system, z którego jednostce trudno się wyzwolić. Powoli jednak zbliża się kres tego systemu. Kler wymiera, społeczeństwo się laicyzuje, stare rytuały są zastępowane nowymi, świeckimi. Szkoda tylko, że żyjemy w czasie tej transformacji, a nie już po niej. Tak sobie nieśmiało rozważam na ten temat i serdcznie pozdrawiam życząc miłego weekend-u. Hej!
już oceniałe(a)ś
114
5
PS. Myśląc o "religiach wszelkich" myśle o tzw. religiach monoteistycznych.
już oceniałe(a)ś
34
5
@zemanco
Monoteizm ale w 3 "osobach" plus Zawsze Dziewica oraz armia "świętych i błogosławionych"...
już oceniałe(a)ś
76
3
@pedro.666
W porządku, ale ja zarabiałem 12 dolców/ mieś. w 1983, tuz przed wyjazdem z Kraju.;-)
już oceniałe(a)ś
38
3
@pedro.666
Tyle tylko, że z tego co wiemy, a wielu rzeczy się już nie dowiemy, ale możemy się domyślać, kościół był oazą koncesjonowaną, oplecioną siecią agentów i donosicieli, za pomocą haków wciskano swoich ludzi, konfesjonały były skrzynkami przekaźnikowymi SB, pedofile, gwałciciele mieli cudowne życie. Gdy wybuchało niezadowolenie kościół był pierwszy żeby studzić nastroje i potępiać wichrzycieli. Nigdy w historii Polski nie zbudowano tylu kościołów co w PRLu. Gdyby nie upadek ZSRR i kryzys, kościół żyłby sobie w tej symbiozie do dziś.
już oceniałe(a)ś
81
2
@IndependentWord2021
Pan Obirek opuścił kośkat, jest wolnym człowiekiem. Może obie żyć - i współżyć - z kim chce.
Tu chodzi o odsłonięcie hipokryzji szefa kościelnej mafii, świntego łojca świntego Lolka Kremówy, wiecznego kajakarza i turysty, którego sekta urządzała życie innym, a sama dokonywała najobrzydliwszych czynów, z masową pedofilią na czele.
już oceniałe(a)ś
76
4
@IndependentWord2021
a kogo to obchodzi? Obirek narzuca innym normy moralne tak jak JPII ??
już oceniałe(a)ś
8
56
@Damian_Wislocki
Nie zgadzam się z tym budowaniem kościołów.
Może w drugiej połowie lat 80-tych tak było, jak już PRL się walił i komuchy lizały im dupy.
Wcześniej nie.
już oceniałe(a)ś
20
19
@pedro.666
A ile dostali po wojnie po ewangelikach? Kościołów, nieruchomości. Ile im odbudowywano? Plany budowy nowych osiedli zaczynano od kościoła. Tak było zwłaszcza za czasów stalinowskich, potem może nastąpiło pewne spowolnienie akcji.
już oceniałe(a)ś
47
3
@obseerwatorre

Pewnie wiecej jest w ksiazce.
już oceniałe(a)ś
10
2
@julianna46
Np. mnie obchodzi. W którym miejscu Obirek narzuca innym normy moralne?
już oceniałe(a)ś
32
0
@karo23
Tą korporacja czekała na odpowiedni czas ! Katomafia poparła PiS i pomogła w stworzeniu nowych struktur władzy !
Dlatego dziś nikt nie jest w stanie zagrozić jej hegemonii !!
już oceniałe(a)ś
27
1
@regulus
Czy przeliczasz według kursu bankowego, czy czarnorynkowego? Przelicz tym samym kursem ceny podstawowych artykułów spożywczych, wtedy przestaniesz się dziwić, że nie umarłeś z głodu.
już oceniałe(a)ś
13
4
@ateistawroclaw
Nie wylewaj swojej frustracji publicznie, bo to niesmaczne.
już oceniałe(a)ś
3
21
@pedro.666
"Tym niemniej w latach 80-tych - pamiętam to świetnie - cała ta kruchta była czymś w rodzaju "oazy wolności" w komunistycznym syfie."
Tak zwłaszcza jak księża rozdawali paczki z darów.

"Nie przypadkiem chronili się w niej i Michnik, i Kuroń."
Tak jak na zakrystii odbywały sekscesy księży z dziećmi w latach 80-tych.
Sam Wałęsa kiedyś wspomniał że do nich dochodziły takie informacje ale nikt tego nie brał na poważnie.
już oceniałe(a)ś
34
3
@pedro.666
"wiejska lewica" - genialne określenie!

Przecież Jaruzelski i Miller byli ministrantami. Oni wszyscy pochodzili z religijnych rodzin i była to niemal dziejowa konieczność, tak silna była pozycja KK przed wojną.

Czasami się na nich, a także ludzi po stronie Solidarności, Jak Michnik, Kuroń, Mazowiecki, obrażam, że zostawili nas na pastwę tych troglodytów w sukienkach, a ostatnio w ławach sejmowych i na ministerialnych stanowiskach. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: polska w 1989 r. była cywilizacyjnie znacznie bliższa Rumunii Casescu czy Kazachstanowi niż Wielkiej Brytanii. Współczesna Polska to jest wielki zbiorowy wysiłek cywilizacyjny.
już oceniałe(a)ś
35
0
@pedro.666
Słusznie, kościół polski wyczekiwał demokracji by móc z przytupem wyskoczyć z ograniczeń peerelowskich. Ale to mu nie wystarczyło i kombinował następnie by dorwać się do układu z władzą (ZHN i inni). Po kilku próbach w końcu wypaliło z Pisem. Wspólna kampania wyborcza, bezczelnie głoszona z ambon, przyniosła długo oczekiwany, wymierny materialnie skutek. Zabetonowany został partyjno-kościelny układ zamknięty pod wezwaniem Teraz K.. My!
już oceniałe(a)ś
37
0
@zemanco
Katolicyzm NIE JEST religią monoteistyczną!!!!!!
Więcej w niej świętych niż różnych dobrych i złych duszków u pogan.
już oceniałe(a)ś
30
2
@julianna46
w którym miejscu?
już oceniałe(a)ś
2
0
@pedro.666
Nie masz racji, sporo wędrowałam po Polsce i widziałam nowe kościoły już w latach 60.tych
już oceniałe(a)ś
13
2
@janne50
Mogą wyborcy. Ale na spotkaniach z kandydatami na posłów trzeba koniecznie pytać, co zrobią w tej sprawie i przedstawiać swoje oczekiwania.
już oceniałe(a)ś
12
0
@kukunamuniu3
I ogólnie rzecz biorąc jest dalej bliższa Rumunii i Kazachstanowi, niż Wielkiej Brytanii.
już oceniałe(a)ś
24
0
@pedro.666
Moi lewicowi od zawsze rodzice, a szczególnie mama, do dziś wypominają mi Oazę i opuszczenie ich w jedne jedyne święta wielkanocne. 35 lat i nadal to jest jak kij w mrowisko.
Zmądrzałam od tamtej pory i zaczęłam myśleć samodzielnie. Kościół dziś to dla mnie obiekt historii sztuki i architektury. Ludzie którzy tam coś wykonują, głoszą itd to już historia starożytna.
Niech taką pozostanie.
już oceniałe(a)ś
20
0
@pedro.666
Anegdotka o prezydent Irlandii potwierdza moje intuicyjne przeczucie, które żywię od lat, że Wojtyła był jednak intelektualną miernotą, a jego wkład do encyklik polegał na podpisaniu tychże, abstrahując już od tego, czy były to jawne brednie, czy nie.
już oceniałe(a)ś
31
3
@regulus
Już oceniając tych wierzących segregujesz ludzi generalnie a kim Ty jesteś ,co wyznajesz,według jakich reguł żyjesz,czy żyjesz,bo się znalazłeś na tym świecie przez przypadek i nie wiesz jak żyć???
już oceniałe(a)ś
2
23
@pedro.666
Chronili się tam Michnik i Kuroń dlatego, że ich kościół sypał. Komuniści byli na tyle silni, że mogli zlikwidować kościół, ale to nie było w ich interesie. Byli bardzo przebiegli i mieli w ten sposób agentów w samym sercu społeczeństwa. Niestety, ale największą i najbardziej złowrogą zakałą społeczną jest kościół, który w komunie prowadził podwójną grę. Z jednej strony grali dobrego wujka, a z drugiej sypali i wyciągali od ludzi pieniądze. Mieli z tego wiele profitów. Wyjeżdżali za granicę, a Polak nie mógł, budowali kościoły, a ludzie z głodu przymierali. Prałat Jankowski na końcu mojego języka, ale takich w kościele była połowa.

Im dalej od kościoła, tym lepiej dla ludzi i narodu. Jeżeli nie mamy wrogów, to kościół nam ich załatwi. Załatwił zabory, a i też Hitlera, którego bez religii i wsparcia hierarchów kościelnych nie byłoby. Dziś przez kościół mamy PiS. Jeżeli znów stracimy niepodległość, to nie Kaczyński i jego ludzie, to kościół na pierwszym miejscu będzie winny, bo gdyby go nie było, PiS nigdy nie rządziłbym samodzielnie.
już oceniałe(a)ś
27
0
@pedro.666
Kopromafia?
już oceniałe(a)ś
8
0
@zemanco
Ja sobie wymyśliłam boga, żeby mu wymyślać.
już oceniałe(a)ś
7
0
@pedro.666
Oazą wolności byli, ponieważ mieli w tym swój interes. SB miało na wielu duchownych teczki, które w cudowny sposób ulotniły się po roku 1989. Dzisiaj mamy niestety efekt tego"cudu", bo kk w Polsce niewiele ma wspólnego z nauczaniem Jezusa. Po tym co słyszę od hierarchów kościelnych śmiem twierdzić, że oni sami nie wierzą w Boga.
już oceniałe(a)ś
16
0
@Damian_Wislocki
No i ?księża patrioci?, PAX itp
już oceniałe(a)ś
5
0
@pablobodek
Ludek zawsze czci świętych, czyli konkretnych bożków. Ale judaizm i islam jakoś obroniły się przed politeizmem.
już oceniałe(a)ś
3
1
@ateistawroclaw
Lolek Kremówa - to jest hit, pambuki oszaleją!
już oceniałe(a)ś
5
1
@manka
Ten ludek nie wierzy w Boga, tylko w tych świętych. Święci odciągają ludków o Boga, który w Dekalogu jasno daje przekaz, że rzeźb (świętych ludków) nie chce i Jezus powtarza, że "łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego".
Tak się logicznie nad tym zastanowić, to jak nic wychodzi mi, że Kościół w swojej fałszywej retoryce przeszedł siebie i służy szatanowi.
już oceniałe(a)ś
9
0
@karo23
A ja widziałem. Zwłaszcza od początku lat osiemdziesiątych, kiedy z Zachodu zaczęły napływać, szeroką rzeką dary. Wpływały Amazonką a zwykli ludzie nie mogli doprosić się nawet mleka w proszku dla niemowlaków. Dosłownie czarna dziura. Mógłbym długo pisać co się działo w pewnej grudziądzkiej parafii, którą uczyniono głównym dysponentem tych darów i kto po nie przyjeżdżał późną nocą.
Jednak mój rozwód z tym złośliwym nowotworem zaczął się jeszcze w czasach przygotowań do "przyjęcia". Już wtedy czułem to zakłamanie.
już oceniałe(a)ś
7
0
@pedro.666
Największy wzrost ilości kościołów w Polsce to pierwsza połowa lat 80-tych ubiegłego stulecia.
biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,22151082,jak-trwoga-to-do-boga-zobacz-jak-w-powojennej-polsce-powstawaly.html
już oceniałe(a)ś
2
0
@pedro.666
Bardzo trafne, niektórym zajęło kilkadziesiąt lat, aby to zrozumieć, a większość jeszcze tego nie ogarnia swoim umysłem?
już oceniałe(a)ś
7
2
@julianna46
To po co to czytasz skoro Cię nie obchodzi?
już oceniałe(a)ś
1
0
@kukunamuniu3
Z tym wysiłkiem cywilizacyjnym, a raczej z jego efektami, to bym nie przesadzała. Podobno talibowie w Afganistanie świeżo utworzyli ministerstwo ds. ugruntowywania cnót... Skądś się to podobieństwo bierze. :P
już oceniałe(a)ś
3
0
@pablobodek
"Monoteizm , ale w 3 osobach" to nic innego jak kopia struktury władzy w starożytnym Rzymie. Nowa religia musiała być monoteistyczna, bo swoje korzenie miała przecież w judaiźmie, a odwołanie się do rzymskich wzorców było łatwe do przyjęcia przez mieszkańców imperium.
już oceniałe(a)ś
6
0
@zemanco
dobrze napisane aczkolwiekna pewno nie będzie niezrozumiale dla polskiego pis-wsioka co musi mieć gusła do odprawiania tj te tzw krzty, kumunije, bierzowania i inne szluby kuścielne, no i oczywiście dawanie na na tace i to obfite. A od czasu do czasu posyłania swoich małoletnich latorośli na plebanije do duszpastucha aby zaspokoić jego zew natury co po prostu określa się jako chuć.
już oceniałe(a)ś
4
0
@robert4555
twój wpis może sugerować że jakiś dusz-pedo-pastuch dobrze ci musiał zrobić.
już oceniałe(a)ś
2
0
@pedro.666
Co to qrva jest, dlaczego usunięto ten komentarz??
już oceniałe(a)ś
10
0
@miszcz_wincenty
Hm...
Też właśnie zauważyłem.
Dziwne.
Ukryci ultrakatole w Wyborczej działają :)
już oceniałe(a)ś
13
1
@pedro.666
Kuria mać, dlaczego usunęli Twój komentarz? Za trafny był?
już oceniałe(a)ś
14
1
@Milo-kot
Długie macki Watykanu ;-)
już oceniałe(a)ś
13
2
@Czesio_
Myślę, że szatan by ich nie chciał. Był podobno inteligentny, a kler mądrymi nie słynie.
już oceniałe(a)ś
3
0
@pedro.666
Tylko się nie zorientowali, że wciąż można odpowiadać. Uraziłeś uczucia religijne?
już oceniałe(a)ś
6
0
@SoMeh
Chyba tak.
Napisałem, że KK jest skrzyżowaniem korporacji, armii i mafii
już oceniałe(a)ś
11
0
@mediana
Co było w tym komentarzu?
już oceniałe(a)ś
3
0
Za każdym upadkiem Rzeczpospolitej zawsze stał KK. Za czasów PiSu , kk daje bezwarunkowe poparcie tej partii co spowodowało upadek Polski w światowych rankingach demokracji z 20go na 64 miejsce.
już oceniałe(a)ś
707
10
@slawek22k
Katolicyzm i Demokracja? Toż to dwa przeciwieństwa. Demokracja, to rządy ludu. Katolicyzm, to rządy Boga. Rządy Boga zaś, to dyktat jego uzurpatorskich przedstawicieli, kleru. Cóż dodać?
już oceniałe(a)ś
86
3
@zemanco
Katolicyzm to rządy Boga?? Katolicyzm to przede wszystkim rządy hierarchów, którzy wycierają sobie mordy "Bogiem", żeby trzymać w posłuszeństwie stado baranów i jak najdokładniej ich strzyc.
już oceniałe(a)ś
75
1
@slawek22k
Gdyż żadne państwo nie ostoi się, w którym rządzi dwuwładza świecka i kościelna. W Polsce ta kościelna rościła i uzurpuje sobie, prawo do przewodzenia krajowi. Przyszedł najwyższy czas do odsunięcia religii do sfery prywatnej.
już oceniałe(a)ś
37
0
@zemanco
Teoretycznie rządy ludu (oficjalna nazwa to "dyktatura proletariatu") były w PRL. Demokracja to rządy większości z uwzględnieniem praw reszty, mniejszości itp.

Katolicyzm to wiara w boga, który ustala prawo, sądzi i karze. Więc z definicji nie ma nic wspólnego z demokracją.

Starożytni Grecy jakoś radzili sobie z pogodzeniem tych dwóch sprzecznych pojęć, ale ich bogowie nie mieli nic wspólnego z bogami katolickimi. Świadomie użyłem liczby mnogiej bo klasyfikacja, chrześcijaństwa jako wyznania monoteistycznego choć powszechnie stosowana i akceptowana, wymaga wielkiej wyobraźni, zwłaszcza gdy się odwiedza klasztor w Częstochowie.
już oceniałe(a)ś
8
0
@slawek22k
Taaaa, Sapiecha doprowadził do zaborów razem z innymi tergowiczanami, tak dzisiejszy epidiaskop znów wpędzi nas w nędzę i stanie sie "ostatnim bastionem polskości" rosnącym na prochach kolejnych ofiar polskiej martyrologicznej orgii porażek wrzodem.
już oceniałe(a)ś
5
0
@slawek22k
Poparcie nie jest bezwarunkowe. Warunkiem jest kasa płynąca z budżetu. Im więcej pis przelewa tym większe ma poparcie. Klechy niczego nie robią za darmo.
już oceniałe(a)ś
3
0
@slawek22k
przestańcie do jasnej ciasnej rzymski kler nazywać kościołem katolickim! Kościół to wszyscy wierni, wyznawcy danej wiary a nie administratorzy obiektów sakralnych!
już oceniałe(a)ś
0
0
To prawda ,urodzeni w latach 60 /70 dziś dowiadują się w jakim zakłamaniu żyli ,rodzice zagorzali katolicy ,a my już wtedy nie bardzo w to wierzyliśmy ,ale do kościoła co niedzielę ,na religię do salki katechetycznej chodziłem do siedemnastego roku życia bo tak trzeba żeby dostać ślub kościelny .Jak już ten ślub dostałem nie chciałem zapłacić księdzu bo twierdziłem że to sakrament i to jego obowiązek ,nie wiem ale rodzice chyba mu dali jego dolę.Jak zmarł mi Ojciec poszedłem do spowiedzi ,jak powiedziałem że ostatni raz byłem rok temu nie dostałem rozgrzeszenia .Do kościoła nie chodzi cała moja rodzina ,żona ,synowie wszyscy niby katolicy ,młodszy syn żyje bez ślubu ,a wnuk nie jest ochszczony .Nikogo nie potępiam każdy ma wybór ,ale moim zdaniem każda wiara to ściema ,robienie z ludzi idiotów i nabijanie kasy bandzie nierobów.
już oceniałe(a)ś
562
14
@zyga955@gmail.com
"rodzice zagorzali katolicy ,a my już wtedy nie bardzo w to wierzyliśmy ,ale do kościoła co niedzielę"

Mów za siebie. Ja miałem normalnych rodziców i od zawsze (odkąd poszedłem do szkoły) mówiło się w moim domu otwarcie, jak zepsuta i zboczona jest ta organizacja.
już oceniałe(a)ś
52
7
@zyga955@gmail.com
Gdy zmarl moj Ojciec tez poszedlem do spowiedzi, mimo ze z daleka juz bylem od tej instytucji. Kosciol Mariacki w Krakowie. Nie dal mi rozgrzeszenia jako ze przyznalem sie ze zyje bez slubu z kobieta. Kazal mi ja "oddalic" i wrocic. Mialem wywalic partnerke na bruk , tez cos! Zlalem sukienkowego "cieplym moczem".
już oceniałe(a)ś
96
2
@zyga955@gmail.com
Od kolegi: Mieszkałem na wsi. Mama kazała mi zostać ministrantem. Sk**wiel co był księdzem lał nas na lekcjach religii sznurem z zawiązanymi supełkami. Potem grubszy o 100 kg pojawiał się jako Wielki Ksiundz na różnych kościelnych imprezach. Każdy dziaders patrzył na niego jak na sztabkę złota. *uj im wszystkim w łeb.
Popieram
już oceniałe(a)ś
71
0
@zyga955@gmail.com
Wiara opiera się na relacji z Bogiem - nie służeniu ludziom, instytucjom . I to zawsze jest osobista walka , --- ze sobą . Pan tez temu "procesowi podlega". Jesteśmy dziećmi jednego Boga i ulepieni z tej samej gliny.
już oceniałe(a)ś
3
16
@kostyszak@tlen.pl
Nie ma czegoś takiego jak "relacja z bogiem".
już oceniałe(a)ś
18
3
@kostyszak@tlen.pl
na pewno nie jestem ulepiona z żadnej gliny, a tym bardziej nie jestem dzieckiem boga. Proszę nie powtarzać bezmyślnie banałów.
już oceniałe(a)ś
21
1
@kostyszak@tlen.pl
Tym bardziej że sami tego Boga sobie wymyśleliśmy.
już oceniałe(a)ś
10
1
Kościół to relikt średniowiecza i wieków zabobonów. Wyginie jak dinozaury.
już oceniałe(a)ś
443
12
@Glos_2017
Katolicyzm to nic innego jak zdegenerowana forma chrześcijaństwa. Amen
już oceniałe(a)ś
36
1
@Glos_2017
Oby jak najszybciej.
już oceniałe(a)ś
27
1
@Glos_2017
Byle się nie okazało, że razem z resztą ludzkości.
już oceniałe(a)ś
2
13
@Glos_2017
Nie doceniasz ludzkiej glupoty.
już oceniałe(a)ś
14
1
@Glos_2017
To będzie trudne. Bo patrz mój komentarz , oraz uwzględnij fakt totalnego ogłupienia "suwerena".
już oceniałe(a)ś
5
1
@Glos_2017
och, miejmy nadzieję!
już oceniałe(a)ś
3
1
@Glos_2017
Obawiam się, że przetrwa. Szczury i karaluchy mają większą szansę przetrwania kataklizmu od człowieka.
już oceniałe(a)ś
2
0
Kościół "celebruje" umarłych, a żyjących potrzebujących choćby pomocy na operacje, życie, nie dostrzega...Mógłby pomóc tylu chorym dzieiom.Zbiórki na siepomaga.pl to wielki krzyk rozpaczy!
@Homoviat
Masz rację mówiąc, że Kościół "celebruje umarłych". Proroka , Świętych.... Wśród żywych on nie posiada pozytywnych wzorców. Religia katolicka jest nekrofilna. Celebruje śmierć (Jezusa, Świętych Kościoła etc)) męki i tortury. Nawet narodziny proroka są skażone jego przeznaczeniem na Drogę Krzyżową. Krzyż, narzędzie tortury i śmierci, jak szubienica, jest symbolem religii! Wiemy, że śmierć kończy życie. Taki jest porządek rzeczy, ale po drodze jest Życie. Życie jest wartością podstawową. Do tego stopnia, że nawet wymoślono Życie po śmierci. Czy ono, to życie po śmierci istnieje? Wiem jedno - Pośmierci jest to samo co przed narodzeniem Inaczej być nie może. Hej!
już oceniałe(a)ś
45
1
@zemanco
jest taka celna diagnoza "katolicki kult trupa"....
już oceniałe(a)ś
39
1
@zemanco
Dziedzictwo epoki, w jakiej powstała i rozkwitła religia chrześcijańska. Wtedy okrutna kara śmierci, tortury, zniewolenie, śmiertelne epidemie, najazdy barbarzyńców były na porządku dziennym. Kościół był próbą nadania temu wszystkiemu sensu.
już oceniałe(a)ś
22
0
@zemanco
Gdyby Jezusa stracono na krześle elektrycznym (teoretycznie, gdyby była elektryczność) na wieży każdego kościoła mielibyśmy krzesło...
Gdyby go powieszono, szubienicę.
Gdyby uduszono?
Zagazowano?
Poćwiartowano?
Itd...
już oceniałe(a)ś
18
2
@Krenidez
Pewnie tak byłoby, ale co z tego?
już oceniałe(a)ś
2
2
@Krenidez
To kolejny absurd tej religii. Nawet zarząd Kk wie, że narzędziem śmierci Jezusa była włócznia. Czyżby mało efektowne dla potrzeb PRowskich? :)
już oceniałe(a)ś
2
2
@sokrates50
Zawsze mnie dziwiło, że katolicy robią takie wielkie halo wokół śmierci Jezusa. Przecież on nie umarł, bo po kilku dniach zrósł się, ożył i wyszedł. Ciekawe jest to, że de facto nikt tego zrastania nie widział.
już oceniałe(a)ś
4
2
@zgagarin1
Każda religia kręci się wokół tego samego.
już oceniałe(a)ś
4
1
"Pora zapytać o życie seksualne Jana Pawła II"

Odkąd w "Życiu" Wołka - jeszcze w latach 90-tych - zobaczyłem anons "Taniec erotyczny Jana Pawła II 44, pawilon 17" - zacząłem się czegoś domyślać. Ale wtedy strach było dopytywać.
@pedro.666
Pedro.666, jestem przekonany o tym, że Bóg tworząc człowieka (myśląc tak jak Biblia podaje) na swój obraz i podobieństwo, wyposażył go w seks, tak jak on sam posiada ( posiadał, bo teraz już jest bardzo stary). Pan Karol Wojtyła, zgodnie z tym co powyżej, posiadał jądra, czlonka i cały system hormonalny służący życiu seksualnemu. W tej sytuacji nie mógł się Bogu sprzeciwiać i pociupciał sobie, od czasu do czasu, wbrew sprzecznej z Prawami Boskimi religii, którą wyznawał. I tyle.
już oceniałe(a)ś
62
3
PS. Chyba, że ograniczał się do "samogwałtu" o zmaz nocnych i innych wysublimowanych pratyk jak np. Św.Teresa.... Hej!
już oceniałe(a)ś
66
2
@zemanco
Ojej! A jak to robiła św Teresa? Drżę z podniecenia...
już oceniałe(a)ś
48
2
@pedro.666
obejrzyj wyrzeźbioną jej ekstazę (czyli orgazm zaklęty w marmurze)...
już oceniałe(a)ś
46
2
@pedro.666
No tak. Współczesny, żyjący w oparach globalnej pop-kultury, Polak, nie jest w stanie wytrzymać bez klucza seksualnego. Gdyby jeszcze na naukowym, mądrym poziomie, ale nie. W stylu taniego i marnego kina amerykańskiego.
już oceniałe(a)ś
8
79
@Lemuring
No pewnie.
To ja - dumny Polak - z kluczem :)
już oceniałe(a)ś
51
0
@pedro.666
Dumny?Nie, żądny wiedzy o życiu łóżkowym znanych osób. Tylko to.
już oceniałe(a)ś
4
40
@Lemuring
Wolę nieznanych, ale znani od biedy mogą też być :)
już oceniałe(a)ś
28
0
@pedro.666
)))))))
już oceniałe(a)ś
1
16
@zemanco
Dlaczego ciupciał młodych chłopców?
już oceniałe(a)ś
7
1
@pedro.666
Zamykala oczy i wyobrażała sobie Jezusa. Ściskała uda, autosugestią, drżąc z podniecenia (właśnie) wprowadzała się w ekstazę. Tabletki o tej nazwie wymyślono znacznie póżniej.
już oceniałe(a)ś
11
1
@Strunka
Chyba przeciągnęłaś strunkę, Strunko (bardzo miły i wdzięczny nick). Dawno temu nie było smartfonów a kamery filmowe większe od wiadra. Nie mamy nagrań, nikt się nie skarżył piekła się bojąc, no i świadkowie już poumierali. Został tylko Dziwisz a ten już całkiem zwariował i gadać zapomniał. To, co napisałem są to zwykłe spekulacje. Bronił pedofilów, to może był? I tak dalej. A że dziewuchy za nim goniły, to prawda. Nawet z jedną mieszkał czas jakiś. Prawdę mówiąc jego seks-żywot obchodzi mnie tyle co napletek Jezusa Chrystusa. Ten co mu obcięli i co go kury od sąsiada zjadły. Miłej nocy życzę...
już oceniałe(a)ś
7
2
@zemanco
No tak.
Masturbacja wyrabia wyobraźnię (podobno geometria też)
już oceniałe(a)ś
7
0
@pedro.666
faktycznie. I jeszcze ze 3 sexszopy były (i są chyba nadal) w tych pawilonach na skrzyżowaniu Jana Pawła II z Aleją Solidarności ...
już oceniałe(a)ś
4
0
Fantastyczny wywiad!! Oszałamiające, powalające umysły katolików informacje!!
Wiwisekcja polskiego Koscioła i jego "monarchów" ! Desakralizacja głoszonych z ołtarzów i ambon pseudoswiętości ! Nie zawiodłem sie na prof. Obirku !! Bardzo pozytywnie oceniam wypowiedzi A. Nowaka1
Po lekturze "Sodomy', czas na "Gomorę""
już oceniałe(a)ś
318
11
@senior44
Daj spokój. Nikt tego nie przeczyta.
już oceniałe(a)ś
5
52
@marmarma
Przeczytam.
już oceniałe(a)ś
50
1
@marmarma
Ja też przeczytam.
już oceniałe(a)ś
42
0
@senior44
już kupiłem, zacząłem czytać
już oceniałe(a)ś
35
0
@marmarma
Hahaha już tylko takie zaklinanie rzeczywistości katolom zostało? :D
już oceniałe(a)ś
20
0
@senior44
Przeczytają tylko przekonani.
już oceniałe(a)ś
10
0
@marmarma
Przeczytam
już oceniałe(a)ś
14
0
@marmarma
Ja kupiłem. I nie czytam. Kupiłem audiobooka.
już oceniałe(a)ś
0
0
To nie szok kulturowy ale powrót do normalności. Większego zła niż kościół nigdy nie było i każdy myślący człowiek to wiedział. Moja prababka zawsze mówiła, że nie ma większego zła. Było to grubo przed pierwszą wojna. Otwarte umysły nigdy nie przyjmowały tego dranstwa pt. Katolicyzm.
@exxxx2015
Kościół w Polsce to proste przedłużenie feudalizmu: jest Pan i są poddani. Zamiast pańszczyzny - dziesięcina na rzecz Rydzyka, zbratanie z władzą i latyfundia z nadania króla z ubiegłych wieków. Bóg jest w kościele Złotym Cielcem do hołdów i datków. Natomiast kontakt duchowy ze Stwórcą nie wymaga pośredników i uzurpatorów, jest prywatną sprawą człowieka i zależy od stopnia jego świadomości!
już oceniałe(a)ś
22
0
@exxxx2015
Bez przesady, było parę przykładów większego zła w historii ludzkości i to całkiem niedawno.
już oceniałe(a)ś
3
5
@chemik49.
Już nie pamiętam czy to Benedykt XV albo Pius XI powiedział - Bóg jest świetnym instrumentem. Sama prawda i Kościół na nim gra, że hej.
już oceniałe(a)ś
4
0
@miszcz_wincenty
Na przykład to zło, które zalewało Europę pod hasłem "Gott mit Uns!" ("Bóg z nami!") na sztandarach?
już oceniałe(a)ś
2
0
@realista_eu
Nie na sztandarach ale na sprzączkach (pasów).
już oceniałe(a)ś
0
0