1/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 1 w galerii - Marek Piechocki, prezes firmy odzieżowej LPP: Jak jest kryzys, podnoszę ludziom pensje

Fot. Getty Images

Brytyjska modelka Kate Moss podczas otwarcia sklepu Reserved w Londynie
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Marek Piechocki, prezes firmy odzieżowej LPP: Jak jest kryzys, podnoszę ludziom pensje
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Marek Piechocki, prezes firmy odzieżowej LPP: Jak jest kryzys, podnoszę ludziom pensje
Komentarze
My nie mamy jeszcze kultury przekazywania firm. - a kiedy nauczymy się przekazywać sobie państwo w taki sposób jakbyśmy pożyczali je od dzieci?
już oceniałe(a)ś
9
0
A ja będę wspierać ta markę - bardzo rzadko coś sobie kupuje ale następnym razem będzie to w Reserved - brawo dla właściciela - w tym kraju stworzyć coś od zera to jest pot i łzy i jeszcze w około nienawiść - Boże co za ludzie ? Dlatego tak bardzo podoba mi się USA - tam człowiek, który coś osiągnął właśna praca jest podziwiany a tutaj wiadro pomyj na niego wylewają. I super pomysł z ta kawa - ja kupiłam swojemu zespołowi prezent na święta to z 13 osób 2 podziękowały - jak się ma coś za darmo to się tego nie docenia
@isaizu
Wywiad piękny. Ale oni (Reserved, w innych markach nie kupowałem) sprzedają chłam. Przestałem kupować, bo znaczna część się rozwala / deformuje po 2-3 praniu. Na plus: reklamację uznają bez marudzenia, przeciwnie do takiego CCC.
już oceniałe(a)ś
3
0
Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma nic gorszego niż pracodawca, który uważa się za dobroczyńcę pracowników. Z taką osobą nie ma dyskusji, bo ona zawsze wie lepiej i ma moralną rację.
No cóż, płatna kawa, służbowe rowery, praca w open space i zakaz tworzenia związków zawodowych (no bo po co, skoro twój szef wie lepiej od ciebie co potrzebujesz).
Na gowork w każdym razie firma jest oceniana 3/6 czyli średnio.
@mart223
Kawa powinna byc platna. Za darmo ludzie niczego nie szanu
już oceniałe(a)ś
5
2
@kash
To może powietrze do oddychania też powinno być płatne
już oceniałe(a)ś
5
7
@mart223
"zakaz tworzenia związków zawodowych"

niby w jaki sposób? Firma staje się eksterytorialna i nie obowiązuje tam ustawa o ZZ?

co za bzdury
już oceniałe(a)ś
4
1
@herve13
Jeśli właściciel mówi, że byłoby mu przykro, jeśli pracownicy stworzyliby związek, to znajdź szaleńca, który by to zrobił.
Ustawa to tylko ustawa, góry są wysokie a cesarz daleko jak mówią Chińczycy.
już oceniałe(a)ś
11
1
Sorry. Zjadło mi ten fragment
Podobno wg. najnowszych badań polski genotyp to 40% Niemiec i Skandynawii, drugie 40 to Rosja i kraje bałtyckie, a reszta to mieszanka wszystkiego, co możliwe. Pan Piechocki to Kaszub, czyli niemieckie DNA. Od dawna mam takie wrażenie, że im więcej w nas niemieckich cech, tym lepiej nam się wiedzie, choć może nie jesteśmy przez to najszczęśliwsi.
@billybi
Nie ma czegoś takiego jak niemieckie DNA. Pod względem genetycznym ani Polacy, ani Niemcy niczym się nie wyróżniają.
Pod względem etnicznym Kaszubi są Słowianami, więc nie wiem co mogliby mieć wspólnego z Niemcami lub Skandynawami.
już oceniałe(a)ś
5
0
Podobno wg. najnowszych badań polski genotyp to 40% Niemiec i Skandynawii, drugie 40 to Rosja i kraje bałtyck, że im więcej w nas niemieckich cech, tym lepiej nam się wiedzie, choć może nie jesteśmy przez to najszczęśliwsi. Schematy działania - praktyczna niewidoczność, wybranie formy prawnej praktycznie uniemożliwiającej potomkom rozebranie firmy po śmierci, programowy, prywatny understatement - to dość typowe schematy działania dużych przedsiębiorców za Odrą. Dokładnie tak funkcjonują imperia rodzinne, takie jak Bosch, BMW, Continental, Lidl, Aldi. Zupełnie inaczej, niż większość polskiego hreczkosiejstwa, które kończy się wraz z przejściem na emeryturę lub śmiercią założycieli, a na codzień funkcjonuje jak mały, barokowy lachicki folwark z panem, karbowymi i mużykami. Ot, Sarmacja na Dzikich Polach. Tak na marginesie - PIS to sarmacka reakcja na nadmierne tempo postępu i ucywilizowania - emanacja tych 40 procent rosyjskiego i bałtyjskiego DNA z domieszką Tatarstanu, która ciągnie nas do biedy i anarchii. Nikt nie wie, co w końcu wygra...
@billybi
A niby kiedy mielibyśmy przekazywać te swoje firmy następcom, jeśli u nas kapitalizm trwa dopiero jedno pokolenie
już oceniałe(a)ś
1
1
@mart223
No, i już się kończy... Dobra zmiana!
już oceniałe(a)ś
2
1
Niesamowita hipokryzja. Jak bycie "polską firmą" się nie opłacało, to bez żenady oszukiwaliśmy ludzi że jesteśmy zachodni. Teraz rozebrani do rosołu. Te podwyżki z tytułu to też ściema- ile zarabiają ludzie którzy pracuja na produkcji? Ile razy dostali podwyżki. Cały ten wywiad to PR w najgorszym wydaniu.
@toledo
Chryste Panie, idą święta, czas miłości do zwierząt, więc niby należy milczeć, ale nie mogę: Człowieku, postaraj się sformułować myśli tak, żeby nie brzmiało to jak bełkot i wymioty głowy pozbawionej edukacji i zdolności logicznego myślenia. Pomyśl może dwa razy, zanim napiszesz? Wstęp, teza, dowód, wnioski?
już oceniałe(a)ś
11
4