Ostatnie w tym roku wydanie Radia Książki zbiega się z premierą opowiadania "Dziwna rodzina", które Jarosław Mikołajewski napisał po wizycie na Sycylii.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkał tam ludzi, którzy zdecydowali się odstąpić swoje rodzinne groby, by pochowano w nich — nierzadko bezimiennych — uchodźców, którzy utonęli w wodach Morza Śródziemnego. To była odpowiedź na apel władz Lampedusy, do której brzegów przybijają statki i łodzie z uciekinierami z Afryki i Bliskiego Wschodu. Na naszej stronie oglądać można adaptację opowiadania Mikołajewskiego — z udziałem między innymi Krystyny Jandy, Pawła Smoleńskiego i Wojciecha Lemańskiego, a w Radiu Książki autor opowiada o tym, jak pisał tekst.

SŁUCHAJ TAKŻE: Durnostojki, gumowe łabędzie i gipsowe Madonny. Olga Drenda o "Wyrobach"

Ta rozmowa to także próba odpowiedzi na pytanie, czy mamy powody, by radować się w święta roku 2018, gdy świat pogrążony jest w chaosie, a wielu ludzi potrzebuje pomocy i nowego miejsca do życia. Czy przyjęlibyśmy ich przy wigilijnym stole? Tej części audycji towarzyszy prezentacja fragmentów „Wielkiego przypływu” — poruszającego reportażu Mikołajewskiego o Lampedusie i ratowaniu życia uchodźców w interpretacji Adama Ferencego (właśnie powstał audiobook).

SŁUCHAJ TAKŻE: "Nie ma". Mariusz Szczygieł o nowej książce

Gość Radia Książki zdradza też, jak powstała jego najnowsza, niewielka książka „Szpitalne” i po raz pierwszy przedstawia „Kolędę łzę”, utwór napisany z myślą o tych, którzy obchodzą i w skupieniu przeżywają czas Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do wysłuchania 45. odcinka Radia Książki, dziękując za wszystkie tegoroczne spotkania. Kolejne wydanie audycji 8 stycznia 2019! Wesołych Świąt i lepszego Nowego Roku życzy cały zespół „Książek. Magazynu do czytania”.

Każdy, kto do końca roku 2018 wpisze kod NOGAS oraz NOGAŚ na stronie: lecton.audio/nogas otrzyma na 30 dni dostęp do płatnej usługi w Lectonie.

Lecton pozwala na dostęp do audiobooków oraz innych nagrań w aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z Androidem lub Apple (iOS)

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

 
 
 

 
 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem