Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Był charyzmatyczny. Mówił niewiele. Był pewny, że nie ma talentu i że w życiu powinien robić coś innego. Często nad wyraz z siebie niezadowolony. Do historii przeszedł tymczasem jako jeden z najważniejszych i najwybitniejszych polskich reżyserów, triumfator najważniejszych festiwali, autor filmów ukazujących dramat ludzkiego istnienia.

POSŁUCHAJ TAKŻE: Bzdurkopisarz. Artur Andrus w Radiu Książki

Z Krzysztofem Kieślowskim, twórcą między innymi „Dekalogu”, „Amatora” czy „Podwójnego życia Weroniki”, Katarzyna Surmiak-Domańska, znakomita reporterka, spędziła blisko trzy lata. Wszystko po to, by napisać monumentalną biografię reżysera, który odszedł od nas ponad 20 lat temu. W „Zbliżeniu” mówią o nim najbliżsi, współpracownicy, przyjaciele. A autorka śledzi życiowe losy i kolejne etapy pracy Kieślowskiego. Blisko 600 stron tekstu to dla czytelników przygoda niesamowita, po lekturze ma się wrażenie, że zna się reżysera od zawsze...

POSŁUCHAJ TAKŻE: Jadłonomia Marty Dymek. O kuchni roślinnej w Radiu Książki

O tym, jak pisała tę książkę, jak Kieślowski uratował życie i rozwiązywał problemy swoich przyjaciół już po własnej śmierci, i o tym, jak naprawdę patrzono na niego we Francji, Katarzyna Surmiak-Domańska opowiada Michałowi Nogasiowi w kolejnym wydaniu Radia Książki.

Biografia Krzysztofa Kieślowskiego dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

Kieślowski. Zbliżenie.

Zapraszamy na spotkanie w związku z premierą biografii pt. „Kieślowski. Zbliżenie”.

Ewa Wieczorek i Michał Nogaś porozmawiają z autorką biografii Katarzyną Surmiak-Domańską oraz gośćmi: Grażyną Szapołowską, Jerzym Stuhrem i Andrzejem Titkowem. Będzie możliwość zakupu książki w promocji!

Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 19 w Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie. Bezpłatne zapisy na spotkanie: bilety.cojestgrane24.pl

Wydawcą książki i partnerem spotkania jest  Wydawnictwo Agora.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.