Michał Nogaś rozmawia z Ziemowitem Szczerkiem o tym, co pisarz robił w ostatnich tygodniach. A była to podróż do Rosji Putina w czasie - zakończonych przed trzema tygodniami - mistrzostwami świata w piłce nożnej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ciągle w drodze. Wsiada do samochodu i jedzie, by potem o tym, co zobaczy - w Niemczech, Kosowie, Rosji, a przede wszystkim w różnych rejonach Polski - napisać. Czasem są to reportaże, czasem teksty publicystyczne, nierzadko książki. Interesuje go krajobraz, ciekawią architektoniczne koszmary, ale przede wszystkim uwielbia rozmawiać z ludźmi. Przygląda się im, żywi ich językiem, wykorzystuje w twórczości. I nieustannie snuje wizje, jego głowa wybucha od pomysłów. Wiele z nich dotyczy tego, jak wyglądała przeszłość i jaka będzie przyszłość Polski - jak w wydanym niedawno „Siwym dymie”.

POSŁUCHAJ TAKŻE: Historia prawdziwego "Kolumba". Emil Marat w Radiu Książki

W 25. wydaniu Radia Książki Michał Nogaś rozmawia z Ziemowitem Szczerkiem o tym, co pisarz robił w ostatnich tygodniach. A była to podróż do Rosji Putina w czasie - zakończonych przed trzema tygodniami - mistrzostwami świata w piłce nożnej. To historie, o tym, jak Soczi miało stać się zachodnim miastem i o tym, że Kaliningrad wcale nie jest miejscem zapomnianym, o płotach, które wyrosły wśród głównych rosyjskich dróg.

POSŁUCHAJ TAKŻE: Szatan był w Krakowie! Szymiczkowa w Radiu Książki

Ale Szczerek nie byłby sobą, gdyby przy okazji nie poruszył wątków polskich. Zastanawia się więc nad tym, co by się stało, gdyby władzę w kraju przejęli... Wiślanie? A przy okazji czyta fragmenty "Siwego dymu".

Zapraszamy do słuchania.

A za tydzień w Radiu Książki spotkanie z Markiem Krajewskim i Mockiem w roku... 1905.

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

Książki autora dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Player na stronie nie działa w Chrome'ie i Firefoksie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Poważnie taki tytuł daliście? Pisarz, którego gna? Może co zjadł nieświeżego?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0