Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Żmijowisko" to opowieść o zaginięciu nastoletniej Ady. Pewnego dnia, podczas wakacji, które spędza wraz z rodzicami i małym bratem w tytułowym gospodarstwie agroturystycznym, znika. Ślady gubią się, nikt nie potrafi powiedzieć, co stało się z dziewczyną. Po roku do Żmijowiska powraca jej ojciec. Wznawia poszukiwania, rozpoczyna prywatne śledztwo. Pomaga mu w tym Adaoma, znajoma dziennikarka, modelka, celebrytka o polsko-nigeryjskich korzeniach. I nagle okazuje się, jak wiele rok wcześniej przegapiono...

POSŁUCHAJ TEŻ: "Starość przynosi ciekawe prezenty". Katarzyna Nosowska w Radiu Książki

W swojej nowej książce Chmielarz świetnie portretuje pokolenie dzisiejszych trzydziesto-, czterdziestolatków. Jest bezwzględny wobec współczesnych mediów i polityków. I pokazuje, jak na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniła się Polska. W "Żmijowisku" nie brakuje ważnych społecznie tematów: stosunku do obcych, domowej przemocy, niszczenia uczciwej konkurencji przez zuchwałym, zaślepionych pieniędzmi biznesmenów.
Ale jednocześnie nie brakuje w tej powieści humoru. Wojciech Chmielarz wielokrotnie puszcza do czytelnika oko, pokazuje nasze wady i mówi Michałowi Nogasiowi: "Jestem pisarzem rozrywkowym". Który zresztą, jak przyznaję, postanowił na chwilę odpocząć od... policjantów.

Książki autora dostępne są w formie ebooków w Publio.pl >>

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

Za tydzień gościem Radia Książki będzie Zuzanna Łapicka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.