Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Należę do starodawnej frakcji, która nie wyobraża sobie życia bez książek. Nie prowadzę przesadnie rozbudowanego życia towarzyskiego, dużo czasu spędzam natomiast z bohaterami powieści i ich autorami. Bardzo sobie cenię ten stan. I choć wiem, że wiele osób kocha czytać, boleję nad tym, że powiększa się grupa tych, którzy do czytania mają stosunek umiarkowanie ciepły - mówi Katarzyna Nosowska w rozmowie z Michałem Nogasiem.

POSŁUCHAJ TAKŻE: "Sprawdzam!", czyli Jacek Hugo-Bader w Radiu Książki

Artystka jest gościem 15. odcinka Radia Książki. Powód? Premiera jej pierwszej książki "A ja żem jej powiedziała...", książki, której nie byłoby, gdyby nie Instagram i... Agata Kulesza. Sama Nosowska mówi jednak Nogasiowi: - Krępuje mnie określenie książka. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że zapiski wciśnięte między dwie okładki są tym przedmiotem, to mimo wszystko nieśmiałość nie pozwala mi traktować tego dosłownie. To moja nowa forma komunikowania się z drugim człowiekiem. Wydaje mi się, że napisałam coś, będzie to występowało na półce, tak gdzie zazwyczaj bywają książki...

POSŁUCHAJ TAKŻE: Dorota Masłowska mówi i śpiewa, Agata Kulesza czyta. "Inni ludzie" w Radiu Książki

Ale to wydanie audycji to nie tylko rozmowa o pisaniu. Nosowska opowiada o tym, jak nauczyła się - po wielu latach - akceptować samą siebie i co ją dziś niepokoi. - Wszystko, co w tej chwili się dzieje, wzrasta, moim zdaniem, na gruncie lęku. Lęk jest tą podszewką zdarzeń, które obserwujemy.

W audycji pojawiają się także fragmenty książki "A ja żem jej powiedziała..." czytane przez autorkę.

Książka dostępna jest w formie ebooka i audiobooka w Publio.pl >>

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

A za tydzień w Radiu Książki spotkanie z Wojciechem Tochmanem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.