Tym razem gościem Michała Nogasia jest Iza Michalewicz, reporterka, dziennikarka, laureatka Grand Pressa, finalistka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2015 roku i współautorka biografii Violetty Villas. Jej teksty czytać można na łamach "Dużego Formatu".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W swojej najnowszej książce „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Michalewicz wraca do spraw, które latami czekały na rozwiązanie lub wymagały ponownego rozpatrzenia. Opowiada też o policjantach, którzy – wbrew wszystkim i wszystkiemu – postanowili, bazując na porażce poprzedników, doprowadzić dochodzenie do końca, ująć sprawców, wyjaśnić zagadki wielu tragedii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Strategia lwa. Archiwum X szuka mordercy Małgorzaty

Dlaczego zginęło małżeństwo Jaroszewiczów? Kto zdecydował o zamordowaniu byłego premiera PRL? W jaki sposób policja trafiła na mordercę, który w bestialski sposób zamordował studentkę z Krakowa? Jaki wpływ na mordercę matki i braci miało zachowanie najbliższych w czasach jego dzieciństwa? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w książce Michalewicz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Andrzej Jaroszewicz. Czerwony Książę rzuca cień

Reporterka rozmawia nie tylko z funkcjonariuszami policji i pracownikami sądów oraz prokuratury. Odwiedza też rodziny ofiar i to – jak przyznaje w Radiu Książki – najtrudniejsza część tej pracy. Rozmawia z tymi, którzy przed laty stracili najbliższych. Choć nie wszyscy oni chcą mówić.

Współproducentem Radia Książki jest Audioteka.pl. Audycja dostępna jest również w aplikacji Lecton, do pobrania z Audioteka.pl.

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ:

Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz w Radiu Książki. 1968. Rok, który zmienił świat

Justyna Kopińska w Radiu Książki

embed
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem