Justyna Kopińska, jedna z najlepszych polskich reporterek, nagrodzona między innymi European Press Prize i Grand Pressem, jest gościem trzeciego wydania Radia Książki prowadzonego przez Michała Nogasia. Program jest wspólnym przedsięwzięciem "Książek. Magazynu do Czytania", Wyborczej.pl oraz Audioteki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

POSŁUCHAJ TEŻ: Marcin Wicha w Radiu Książki. Jak opisać śmierć najbliższej osoby? Jak uporządkować rzeczy, które zostały? 

8 marca ukazuje się nowa książka Kopińskiej. W „Z nienawiści do kobiet” znajdują się teksty dobrze już znane czytelnikom „Dużego Formatu”, a także dwa nowe reportaże. Pierwszy z nich jest opowieścią syna Violetty Villas. To próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego wielka artystka nie poradziła sobie z ciężarem sławy, czego naprawdę szukała w życiu i jak to się stało, że odeszła w samotności. A jaką była matką? Co dziś mówi pan Krzysztof?

Wśród tekstów wybranych do nowej książki jest także słynny reportaż o księdzu pedofilu, historia dyrektora więzienia, który zabił osadzonego, czy opowieść o gejach, którzy bardzo chcą być częścią Kościoła.

W rozmowie z Michałem Nogasiem Justyna Kopińska opowiada o reakcji na publikowane przez nią reportaże, o nowych planach zawodowych i o tym, co w pracy - opartej na zaufaniu innych - może być frustrujące.

Radio Książki nadaje raz w tygodniu na naszej stronie Wyborcza.pl oraz na stronie naszego partnera, czyli Audioteki. Premierowe audycje zawsze we wtorek o 12.00.

Ci spośród Państwa, którzy lubią słuchać pisarzy, reporterów, poetów i tłumaczy, znajdą u nas długie rozmowy o literaturze. Niespieszne, pogłębione, ciekawe. Każdy z programów trwał będzie około godziny i składał się z dwóch części.

Rozmowa Michała Nogasia z Justyną Kopińską do wysłuchania również na stronie Audioteka.pl.

Książki Justyny Kopińskiej są dostępne w formie ebooków w Publio.pl

POSŁUCHAJ TEŻ: Małgorzata Szejnert w Radiu Książki. Autorka na tropie zaginionego członka rodziny. Dlaczego jego grób znalazła na szkockiej wyspie Bute?

A za tydzień rozmowa z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem.

embed
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bardzo dziękuję za trzecią, bardzo ciekawą rozmowę. Ogromnie podziwiam panią Kopińską, czytam jej wszystkie reportaż. Zabierają dobre samopoczucie...
  już oceniałe(a)ś
  4
  1