Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

POSŁUCHAJ TEŻ: Marcin Wicha w Radiu Książki. Jak opisać śmierć najbliższej osoby? Jak uporządkować rzeczy, które zostały? 

8 marca ukazuje się nowa książka Kopińskiej. W „Z nienawiści do kobiet” znajdują się teksty dobrze już znane czytelnikom „Dużego Formatu”, a także dwa nowe reportaże. Pierwszy z nich jest opowieścią syna Violetty Villas. To próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego wielka artystka nie poradziła sobie z ciężarem sławy, czego naprawdę szukała w życiu i jak to się stało, że odeszła w samotności. A jaką była matką? Co dziś mówi pan Krzysztof?

Wśród tekstów wybranych do nowej książki jest także słynny reportaż o księdzu pedofilu, historia dyrektora więzienia, który zabił osadzonego, czy opowieść o gejach, którzy bardzo chcą być częścią Kościoła.

W rozmowie z Michałem Nogasiem Justyna Kopińska opowiada o reakcji na publikowane przez nią reportaże, o nowych planach zawodowych i o tym, co w pracy - opartej na zaufaniu innych - może być frustrujące.

Radio Książki nadaje raz w tygodniu na naszej stronie Wyborcza.pl oraz na stronie naszego partnera, czyli Audioteki. Premierowe audycje zawsze we wtorek o 12.00.

Ci spośród Państwa, którzy lubią słuchać pisarzy, reporterów, poetów i tłumaczy, znajdą u nas długie rozmowy o literaturze. Niespieszne, pogłębione, ciekawe. Każdy z programów trwał będzie około godziny i składał się z dwóch części.

Rozmowa Michała Nogasia z Justyną Kopińską do wysłuchania również na stronie Audioteka.pl.

Książki Justyny Kopińskiej są dostępne w formie ebooków w Publio.pl

POSŁUCHAJ TEŻ: Małgorzata Szejnert w Radiu Książki. Autorka na tropie zaginionego członka rodziny. Dlaczego jego grób znalazła na szkockiej wyspie Bute?

A za tydzień rozmowa z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem.

embed
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.