TransferGo jest uwielbianą przez konsumentów platformą do realizacji przelewów transgranicznych. Spółce udało się przekonwertować doskonałe wyniki Trustpilot i NPS (międzynarodowych, internetowych narzędzi oceny opinii konsumentów) na wyniki sprzedażowe. Już ponad 900 tysięcy osób aktywnie korzysta z usług firmy, co przełożyło się na ponad 3 miliony transakcji. Tylko w 2018 roku platforma posłużyła użytkownikom do realizacji przelewów o łącznej kwocie ponad 1,3 miliarda euro. Tym samym TransferGo ma za sobą kolejny rok, w którym zanotowała wzrost o 100%. Na wszystkich rynkach, na których platforma jest dostępna, liczba aktywacji aplikacji wzrosła. Spółka zdobyła również w sumie prawie 40 milionów dolarów w dwóch fazach dofinansowania, a także zrealizowała 101% celu crowdfundingowego założonego na platformie Seedrs.

Zadowalające dla TransferGo są również wyniki w Polsce. Łączna wartość przelewów na platformie w naszym kraju w 2018 roku wzrosła o 50% w stosunku do poprzedniego roku. Dzięki rodzimej wersji językowej, użycie aplikacji w Polsce wzrosło w ciągu 2018 roku aż o 55%, a dokonanych transakcji było o 38% więcej niż w 2017 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które osiągamy globalnie, ale również lokalnie. Staramy się być blisko naszych użytkowników, by dostarczać im obsługę najwyższej jakości. To przekłada się na zaufanie, jakim jesteśmy darzeni, a najlepszym dowodem na to są stale rosnące liczby transakcji i użytkowników. W 2018 roku udało nam się przeprowadzić dwie fazy finansowania i kampanię crowdfundingową na platformie Seedrs, co doskonale pokazuje naszą chęć rozwoju i ciągłego doskonalenia usługi” – mówi Daumantas Dvilinskas, prezes i współzałożyciel TransferGo.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec z przepłacaniem za przelewy zagraniczne. TransferGo pierwszym fintechem w Europie z całkowicie darmowymi transferami pieniężnymi

Warto odnotować, że w Polsce firma TrasferGo jest inicjatorem cyklu Generacja Euro, realizowanego we współpracy z Gazetą Wyborczą. Seria artykułów podsumowuje 15 lat emigracji zarobkowej Polaków, pokazuje, jak Polacy realizują swoje marzenia za granicą i analizuje społeczne i ekonomiczne skutki zjawiska.

Materiał partneraMateriał partnera TransferGo

***

Założona w 2012 roku firma TransferGo jest operatorem najszybszej i najbardziej niezawodnej platformy płatniczej w Europie. Jest też jedyną ogólnoeuropejską firmą oferującą przelewy pieniężne, która jest
w stanie zagwarantować, że pieniądze dotrą do odbiorcy w jedynie 30 minut. Dla firmy najważniejsze jest dobro klienta, a działalność prowadzona jest z pełną przejrzystością. Kierując się wygodą użytkownika, stworzyliśmy markę, której ufają tysiące klientów oraz opracowaliśmy produkt, który uwielbiają (ocena „Excellent” na Trustpilot, przy 96% ocen 5* oraz NPS na poziomie 83). Chcemy możliwie uprościć transgraniczne usługi finansowe i uwolnić je od sztucznie wytyczonych granic.

___________________________________________________

Założyciel i prezes Daumantas Dvilinskas znalazł się w 2017 r. w rankingu Forbes „30 under 30”, a firma została ostatnio nominowana do nagrody „Najszybciej rozwijającego się startupu roku” na TechCrunch Europa Awards 2018. 

___________________________________________________