Polaków za granicą nie ubywa. Chociaż nie wszyscy z nich mogli przebywać z rodziną podczas świąt Bożego Narodzenia, wielu zdecydowało się na dodatkowe wsparcie finansowe bliskich w ojczyźnie.

Jak wskazują ostatnie badania Głównego Urzędu Statystycznego, pod koniec 2017 roku za granicą Polski przebywało o 25 tysięcy więcej naszych rodaków niż rok wcześniej - wzrost odnotowano szczególnie wśród liczby Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii (5 tys.) oraz w Niemczech (16 tys.). Mimo emigracji, nasi rodacy nie zapominają o swoich rodzinach w kraju, zwłaszcza w zbliżającym się, szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia.

Jak zbadało TransferGo, platforma do realizacji przelewów transgranicznych, na przestrzeni trzech lat przy użyciu ich aplikacji Polacy przesłali w sumie prawie 14 mln funtów w okresie świątecznym – z czego ponad 7,2 mln funtów tylko w grudniu zeszłego roku (ponad 6 mln funtów z samej Wielkiej Brytanii). Jest to o aż 38% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. By tego dokonać, dwanaście tysięcy zarejestrowanych użytkowników wykonało ponad 23 tysiące transakcji!

Najwięcej przelewów w aplikacji TransferGo wypływa z Wielkiej Brytanii, jednak już w zeszłym roku na drugie miejsce wskoczyła Norwegia, kosztem Niemiec. Według danych firmy najwyższe przelewy klientów indywidualnych przesyłane są do Polski z Norwegii - średnia to około 900 euro miesięcznie na klienta.

W okresie świątecznym obserwujemy zwiększenie liczby transakcji o 15-16% w porównaniu z listopadem. Większość transakcji opiewa na kwoty rzędu 150 funtów, jednak od 2015 roku widzimy znaczny wzrost przelewów na kwoty wyższe niż 1000 funtów. Bacznie przyglądamy się zachowaniom klientów z Norwegii – obserwujemy zarówno znaczne wzrosty liczby użytkowników przesyłających pieniądze, jak i wzrost wysokości cyklicznych przelewów” – komentuje Julia Ławniczak-Gościńska, Community Manager TransferGo.

Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem