"Będziesz miała gardło poderżnięte, prędzej czy później. Nara, szmato" - powiedział przez telefon. Rok później spotkał ją w centrum miasteczka, uderzył nożem trzy razy, Anna nie miała szans

Zofia: – Po zakupy jeszcze nawet czasem pójdę, ugotuję coś chłopakom, żeby głodni nie byli. Wiedzą, że mnie mają, że ich nigdy nie zostawię. To moje prawnuki.

Położę gdzieś sól i znaleźć nie mogę, te stare lata to lepiej pamiętam jak to, co jest teraz. We wojnę był głód i strach. Świnię tatuś ukrywał, żeby nas nakarmić, ale ktoś doniósł, zbili go Niemce.

Pamiętam młyn męża. Działał jeszcze po wojnie, ale podatki go przycisnęły i trzeba było zamknąć. Jak wychodziłam za Edwarda, miałam 23 lata, on był dziesięć lat starszy. To nie było złe małżeństwo, jakoś go polubiłam, a on mnie i żeśmy żyli. Dobry był człowiek, nie uderzył nigdy, nie zaklął nawet. Jak małżeństwo jest zgodne i szacunek jedno do drugiego ma, to już jest bardzo dobrze.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Zofio, chciałabym mieć taką matkę. Serdeczne pozdrowienia dla Pani, wszystkich Pani dzieci, wnuków i prawnuków.
  już oceniałe(a)ś
  76
  1
  Bardzo prosze o informacje, jakie konsekwencje zostaly wyciagniete wobec osob, ktore umozliwily zabojstwo tej kobiety.
  @Victoria.Park
  Żadne. Wszyscy działali przecież zgodnie z przepisami.
  A "zdrowym rozsądkiem" to się można kierować wobec alimenciarza, złodzieja sklepowego czy piwnicznego. Nie wobec rasowego i w dodatku poj....ebanego bandyty.
  już oceniałe(a)ś
  35
  0
  @Victoria.Park
  Zadne. Przeciez o tym jest ten tekst.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @Victoria.Park
  Te wszystkie panie "sędziny" to nie są prawnicy, to automaty do dobierania paragrafów zawsze w zgodzie z prawem, a czasem z"Prawem i Sprawiedliwością". Ludzie bez kontroli i bez autorytetu!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @Victoria.Park
  A ona co, tyle lat się patusa trzymała.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  I to jest dowód na to, że wszelkie zaostrzanie prawa Zbysiu Ziobro może se w rzyć wsadzić, gdyż bez jego egzekwowania i przestrzegania nawet kara śmierci za kradzież paczki fajek na nikim nie będzie robiła wrażenia. Jednak wielki mynyster rodem z uzdrowiska nie ma o tym zielonego pojęcia, bo brak mu wyobraźni a w domu pewnie tylko wpie...l za nieposłuszeństwo dostawał zamiast normalnego wychowania.
  już oceniałe(a)ś
  54
  0
  Szok, wymiar sprawiedliwosci w polsce to zart. Facet kompletnie zdeprawowany, urzywal przemocy nawet wobec policjantow, a co dopiero wobec bezbronnych osob. Mieli wszystkie potrzebne przeslanki zeby wiedziec ze jej zycie jest w niebezpieczenstwie a dostawal tylko jakies smieszne wyroki i zadnych powazniejszych konsekwencji. Jakby za kazdym razem to byl jego pierwszy wybryk/przestepstwo to jeszcze bym zrozumiala.
  @missfil
  A może by tak "urzyć" słownika od czasu do czasu?
  już oceniałe(a)ś
  3
  6
  Ukłony dla p. Zofii! wyrazy szacunku.... A wymiar sprawiedliwości coraz gorzej działa. Poza tym znieczulica totalna.
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  Grzech zaniechania.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Nasza "sprawiedliwość... :/
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  Nie ma przesłanek, żeby takie sędzie i prokuratorki mogły wykonywać takie odpowiedzialne zawody, a jeżeli już, to delegować je do Trybunału Konstytucyjnego i niech na tym stanowisku chorują i przebywają na urlopach miesiącami.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0