Jaki jest mechanizm działania kremlowskich mediów? Jak to możliwe, że uwodzą aż tak skutecznie? Ludmiła Anannikova w rozmowie z Aleksandrą Zbroją.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WOJNA W UKRAINIE. [RELACJA NA ŻYWO]

O tym jak rosyjskie media pozbawiają Rosjan lęku oraz empatii opowiada Ludmiła Anannikova, pochodząca z Kazania reporterka Dużego Formatu Gazety Wyborczej, która przez tydzień non-stop oglądała kremlowską propagandę.

„Kilka dni temu w trakcie zajęć zumby omal się nie popłakałam, obawiając się, że Putin rozpęta wojnę nuklearną. A teraz skaczę radośnie. Jakby putinowskie media wyłączyły mi jakiś guzik" — napisała w swoim reportażu.

I dalej: "Co takiego pokazały, że przestałam się bać? Dochodzę do wniosku, że nie pokazały najważniejszego. W polskich mediach dzień i noc czytałam relacje z oblężonych miast, oglądałam zdjęcia kobiet rodzących w piwnicach, dzieci uciekających przed bombami, a tutaj – żadnego cierpienia Ukraińców. Byli uratowani Rosjanie albo ukraińskie czołgi i samoloty, które rosyjscy żołnierze bohatersko niszczyli. Putin też okazał się miłym akcentem. Czy człowiek, który dba o dzieci, może rozpętać wojnę nuklearną?".

Jaki jest mechanizm działania kremlowskich mediów? Jak to możliwe, że uwodzą aż tak skutecznie?

 Ludmiła Anannikova w rozmowie z Aleksandrą Zbroją. Transmisja dostępna także na naszym Facebooku .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Techniki manipulacji Kremla są dokładnie takie same jak w TVP i reszcie PiSowskich mediów.
@waldek_xyz
Raczej odwrotnie: pisowska propaganda ma zrodla sowieckie.
@kanada83
wiadomo, że wzorzec z sevres propagandy telewizyjnej i nie tylko leży na wschodzie, ale co tu się dziwimy, jak ona działa na te głupie kacapy, skoro i u nas to samo dziadostwo, tylko na mniejszą skalę.
Wyprać mózgi można 80% społeczeństwa w każdym kraju jeżeli całe media zawłaszczy sobie dyktator nie tylko w Rosji tak stało się na Węgrzech a my następni w kolejce. Człowiek buduje sobie własną opinię na podstawie informacji jakie do niego docierają
@meleos
Inteligentny mozg moze jednak odroznic falsz od prawdy, rowniez na podstawie doswiadczenia, podrozy, przeczytanej literatury.
Dlaczego rosjanie nie czytaja Solzenicyna ?
Czas na derusyfikacje świata
@j21p
może deamerkanizacje?
Zdechł Władimir Żyrinowski.
Jednego uuuja mniej!
już oceniałe(a)ś
W krajach chrześcijańskich na początku jest propaganda. Fałsz powtarzany tysiąc razy staje się nie tylko prawdą, ale nawet cudem.
Trochę to brzmi jak usprawiedliwianie ruskich gwałcicieli i pedofilii.
Widać jak ruskie zwierzęta tonami wysyłają biżuterię, elektronikę praktycznie wszystko z Ukrainy. Kolczyki zdzierane gwałconym kobietom To naprawdę nie trzeba być mózgiem żeby się domyśleć skad to się wzięło. Choćby czyjaś ślubna obrączka.
A żony tych bohaterów jeszcze zachęcają by więcej, więcej kradli...
@dobry_czlowiek...
nic nowego... każdy najeżdża tak czyni od polpota, czy państwa islamskiego poprzez niemieckie najazdy a teraz ruską wojnę. To tkwi w ludziach. Nawet biblia wojny w niebie to opisuje...
@dobry_czlowiek...
"A żony tych bohaterów jeszcze zachęcają by więcej, więcej kradli..." i gwałcili. Straszne. I nikt mnie nie przekona, że te k.a.c..a.p.s.k.i.e kreatury są normalne. One tylko na takie wyglądają, ale karmiąc się militaryzmem i imperialistycznym szowinizmem, na własne życzenie stają się bestiami. Wypisać z tego kręgu złą można jedynie konkretne osoby, które wyrażają sprzeciw wobec zbrodniczego reżimu zaplutego rzygowinami swoich urojeń fiutina. A takich przyzwoitych - jak na ponadstuczterdziestomilionowy naród - jest znikoma liczba, jak dotąd - jakieś kilkadziesiąt tysięcy. Reszta to moralne dno i bezmózgie bagno bez odruchów człowieczeństwa.
wydać nakaz aresztowania Putina!!!!
Pewien znajomy rosjanin żyjący na emigracji w USA powiedział mi kiedyś ? ?nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak OBEZWŁADNIAJĄCY jest strach rosyjskich ludzi przed władzą?. Tak wiec oni wiedzą, ale poza bardzo nielicznymi przypadkami to ZAKŁAMANE TCHÓRZE. To nie jest nacja bohaterów - to nacja TCHÓRZY.
@Sopotpozdrawiasuwerena
To nacja niewolnikow, chlopow panszczyznianych, ktorych pan mogl zabic bezkarnie.Maja to zakodowane w DNA.
@kanada83
a parady z pochodniami milionów przed adolfem...