Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Robi wrazenie i daje do myslenia ... Fajny pomysl z tym porownaniem, proponuje wiecej
już oceniałe(a)ś
25
0
najbardziej mi żal nieodbudowanego Pałacu Saskiego, ale wierzę że to się jeszcze zmieni Minęło 75 lat od wybuchu wojny, już czas najwyższy odrestaurować ten piękny, majestatyczny budynek z kolumnadą, stać nas na to.
@olala67 Należy odbudowywać to, co niemieckie ;) ("saski" to "sächsisch", czyli saksoński)
już oceniałe(a)ś
0
9
W JAKIM JĘZYKU POROZUMIEWALI SIĘ ŻOŁNIERZE WOJSK NAZISTOWSKICH - NAZISTOWSKIM, HITLEROWSKIM CZY MOŻE N I E M I E C K I M. POCHODZILI Z III RZESZY NAZISTOWSKIEJ, HITLEROWSKIEJ CZY MOŻE N I E M I E C K I E J. TO BYLI NIEMCY WIĘC SKOŃCZCIE Z TĄ POLITYCZNĄ POPRAWNOŚCIĄ. NIEMCY WYWOŁALI II WŚ, NIEMCY MORDOWALI POLAKÓW I NIEMIECKIE BYŁY OBOZY. LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!
już oceniałe(a)ś
23
9
to nie były wojska jakieś tam nazistowskie hitlerowskie to były wojska niemieckie!!!!!!
już oceniałe(a)ś
14
3
A dlaczego Redaktor nie napisał, kto odbudował Polskę po drugiej wojnie światowej ? Krasnoludki to uczyniły ? A może jaśniepaństwo "hrabiostwo" i "księciuństwo", które teraz tak łapczywie wyrywa odbudowane po zniszczeniach wojennych nieruchomości ?
@lort-wiader taaa taki Wilanów, to była niemal zrównany z ziemia..........
już oceniałe(a)ś
0
1
@lort-wiader <<<A dlaczego Redaktor nie napisał, kto odbudował Polskę po drugiej wojnie światowej ? Krasnoludki to uczyniły ?>>> Nie, Polacy. Podobnie jak Niemcy odbudowali Niemcy, Włosi odbudowali Włochy, Holendrzy odbudowali Holandię, Sowieci ZSRR, a Japończycy Japonię. Co w tym fakcie jest tak odkrywczego, że koniecznie musisz go mieć na piśmie...?
już oceniałe(a)ś
4
1
@kapitan.kirk Polacy z PRLu - wiedziałem, że Ci to przez gardło nie przejdzie
już oceniałe(a)ś
2
6
@kapitan.kirk ... czyli PRL, to nie była "czarna dziura"
już oceniałe(a)ś
3
4
niezwykłe porównanie, nie do uwierzenia, że miasta odbudowano po takich zniszczeniach dokonanych przez żołnierzy hitlerowskich niemiec. Niestety, nikt nie wynagrodzi narodowi polskiemu strat jakie ponieśliśmy
już oceniałe(a)ś
3
0
Ortografia!
już oceniałe(a)ś
1
1
w tym miejscu po kamienicach to akurat jest skwer i fragment parku
już oceniałe(a)ś
0
0