Ludzie Wolności wystawa "Gazety Wyborczej" na Przystanku Woodstock

MJ
31.07.2014 11:53 , aktualizacja 18.04.2022 23:11
W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą można oglądać wystawę fotograficzną

FOT. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / Agencja Wyborcza.pl

W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą można oglądać wystawę fotograficzną "Gazety Wyborczej" pt. "Ludzie Wolności", która pokazuje finalistów organizowanego przez "Wyborczą" i TVN plebiscytu, honorującego 25. rocznicę odrodzenia wolnej Polski. Przy udziale widzów i czytelników wybraliśmy ludzi, którzy w ostatnim ćwierćwieczu stali się symbolami zmian. Jak mówił Adam Michnik: - Takich, bez których dzisiejsza Polska byłaby z pewnością gorsza. Ludzi, z których jesteśmy dumni.
  • W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą można oglądać wystawę fotograficzną 'Gazety Wyborczej' pt. 'Ludzie Wolności', która pokazuje finalistów organizowanego przez 'Wyborczą' i TVN plebiscytu, honorującego 25. rocznicę odrodzenia wolnej Polski. Przy udziale widzów i czytelników wybraliśmy ludzi, którzy w ostatnim ćwierćwieczu stali się symbolami zmian. Jak mówił Adam Michnik: - Takich, bez których dzisiejsza Polska byłaby z pewnością gorsza. Ludzi, z których jesteśmy dumni.  - miniatura
  • 24.02.2010, Warszawa. Adam Małysz sprawił, że skoki narciarskie dla wielu Polaków stały się sportem narodowym. Bijąc kolejne rekordy, zdobywał też niewiarygodną sympatię. Wszyscy cieszyliśmy się z jego sukcesów, w tym czterech tytułów mistrza świata i medali olimpijskich. W czerwcu 2014 roku wybraliście go na Człowieka Wolności.  
Na zdjęciu Małysz tuż po powrocie z Vancouver, gdzie zdobył dwa srebrne medale olimpijskie. - miniatura
  • Jerzy Owsiak - miniatura
  • 10.06.2009, Warszawa. Człowiekiem Wolności w kategorii kultura została Krystyna Janda, wielka aktorka, która po 1989 r. stworzyła od zera ambitny prywatny Teatr Polonia. O swojej nagrodzie mówiła: - Ten wybór to potwierdzenie, że życie i praca nasza uważane są za nadzwyczajne wyzwanie. Nie śmiałam marzyć o tym.
Na zdjęciu Krystyna Janda na scenie Teatru Polonia. 
 - miniatura
  • 01.02.2010, Bolechowo. Firma Solaris, której autobusy jeżdżą dziś w 26 krajach oraz wielu miastach Polski, to sukces dwóch osób - małżeństwa Krzysztofa i Solange Olszewskich. Doceniliście ich ciężką pracę i odwagę, by wyjechać z Niemiec i zaryzykować wszystko, otwierając firmę w Polsce. Przyznaliście im tytuł Ludzi Wolności. 
- Wierzyliśmy, że uczciwą pracą można osiągnąć bardzo dużo - mówiła Solange Olszewska, odbierając nagrodę.
Na zdjęciu Krzysztof Olszewski w swojej fabryce autobusów.  - miniatura
  • Prof. Henryk Skarżyński - miniatura
  • 01.06.2014, Warszawa. Lech Wałęsa, były prezydent i lider 'Solidarności' został Człowiekiem 25-lecia 'Gazety Wyborczej'. Nagrodę wręczył mu Adam Michnik, a wyraźnie wzruszony Wałęsa nie tylko wspominał przeszłość, ale i wybiegał w przyszłość, mówiąc: - Jako zwycięzcy, proszę was, byśmy po tym wielkim burzeniu pomogli w budowaniu. Musimy zdecydować, jaki system demokratyczny będzie najlepszy, jaki system ekonomiczny. 
Na zdjęciu Lech Wałęsa po odebraniu tytułu. - miniatura

Najnowsze galerie