Moderacja komentarzy

 • Jak zgłosić moderacji wpis naruszający Regulamin?

  a. Redakcja nie czyta wszystkich komentarzy ani nie zatwierdza ich przed opublikowaniem.

  b. Komentarze łamiące Regulamin zgłaszamy klikając kosz. Jedna osoba może tylko raz zgłosić komentarz do usunięcia. Moderator jest zawiadamiany o komentarzach z ostatniego tygodnia, które zgłasza więcej niż jedna osoba.

  c. W rażących przypadkach można zawiadomić moderatora wysyłając link do artykułu, autora komentarza i treść wpisu na adres: pomoc@wyborcza.pl.

  d. Zgłoszenie komentarza nie jest równoznaczne z jego skasowaniem, każde skuteczne zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie.

 • Czy można usunąć własne komentarze?

  Ze stron Wyborcza.pl usuwane są tylko te komentarze, które łamią prawo lub Regulamin forum. W uzasadnionym przypadku, jeżeli użytkownik udowodni swoje autorstwo wypowiedzi i poda przekonujące argumenty, zgłoszony komentarz może zostać skasowany.

 • Dlaczego komentarz niezgodny z regulaminem nie jest skasowany?

  a. Redakcja nie czyta wszystkich komentarzy i moderuje na podstawie zgłoszeń użytkowników. Aby moderator mógł zareagować, musi być skutecznie powiadomiony o nieregulaminowym poście.

  b. Komentarz można zgłosić wysyłając link do artykułu, autora komentarza i treść wpisu na adres: pomoc@wyborcza.pl lub klikając kosz z napisem "zgłoś do moderacji".

  c. Zgłoszenie komentarza nie jest równoznaczne z jego skasowaniem, każde skuteczne zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie.

  d. Nie odpisuj, nie dyskutuj z komentarzami łamiącymi Regulamin, zgłoś je klikając >kosz<.

 • Dlaczego moja wypowiedź została skasowana?

  a. Wypowiedź musiała naruszyć Regulamin lub być sprzeczna z zasadami Netykiety. Pozwalamy na publikację dowolnych poglądów, o ile ich głoszenie jest zgodne z prawem. Nie ingerujemy w wypowiedzi, chcemy tylko, żeby w komentarzach nie było obrażania, wyzywania, wulgaryzmów i spamu. W przypadku rażących naruszeń, moderator może usunąć wszystkie komentarze danego autora z okresu, w którym wystąpiło naruszenie.

  b. Warto też wiedzieć, że jeśli zostaje usunięty nieregulaminowy komentarz, który był wpisem inicjującym dyskusję, to cały wątek jest niedostępny, bez względu na treść odpowiedzi.

  c. Informacje o przyczynie usunięcia są udzielane autorom usuniętych wypowiedzi na piśmie - maile prosimy wysyłać na adres: pomoc@wyborcza.pl