2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Galicyjska trucicielka

Fot. ARCHIWUM

Katarzyna Onyszkiewiczowa stawała się na krótko gwiazdą prasy, która obszernie relacjonowała jej kolejne procesy. Kroniki sądowe były jedną z najważniejszych części ówczesnych gazet (na zdjęciu fragment 'Gazety Lwowskiej'). Równocześnie z procesem Onyszkiewiczowej we Lwowie w Krakowie toczyła się sprawa socjalistów, w tym Ludwika Waryńskiego, który z czasem założył partię Proletariat. Procesowi temu poświęcano nieco więcej miejsca niż sprawie trucicielki.
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Galicyjska trucicielka
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Galicyjska trucicielka
Komentarze
Siostra Bernadetta, ta od sierocińca to jej nowe wcielenie. Wypisz - wymaluj.
już oceniałe(a)ś
21
8
"Kryminalistyka tutejszo-krajowa" :D Coś pięknego!
już oceniałe(a)ś
4
0
"Była to kraina przede wszystkim niepiśmiennych chłopów, którym głód często zaglądał w oczy, a średnia długość życia nie przekraczała 28 lat." No to moi przodkowie ze strony ojca i matki (same Galicjoki) to jacyś cholernie odporni i żywotni byli. Spokojnie dożywali wieku koło 50 lat. I to niepiśmienne chłopy były. Czy mógłby autor podać źródło swoich rewelacji co do średniego wieku życia?
@leszlong Pewnie do tej średniej wliczają się wszystkie zmarłe niemowlęta i dzieci, wtedy to nie byłoby w ogóle dziwne.
już oceniałe(a)ś
20
2
@jembezmamy Ekstra. Tak jak średnia zarobków. Bierzemy prezesa banku oraz 10 kasjerów z najniższym.
już oceniałe(a)ś
12
4
@leszlong Teraz mamy średnią długość życia mężczyzny w Polsce ok. 72 lata. Czy to znaczy, że od przejścia na emeryturę zostanie Ci średnio 5 lat? Otóż nie, średnia długość życia przechodzących na emeryturę jest wyraźnie wyższa, bo populacja emerytów jest już mocno wyselekcjonowana przez sam fakt ich dożycia do emerytury. Średnią znacząco obniżają osoby zmarłe we wczesnym wieku a jeśli w ówczesnej Galicji śmiertelność wśród najmłodszych była duża to średnia musiała być niska.
już oceniałe(a)ś
4
0
@leszlong Brawo. Odkryłeś że średnia arytmetyczna to nie to samo co wartość oczekiwana. Giertychowy maturzysta?
już oceniałe(a)ś
9
2