Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Chciałbym zaznaczyć, że bez Rewolucji Październikowej niepodległa Poslka pozostałaby mrzonką. Po zwycięstwie aliantów całość ziem polskich trafiłaby pod władanie Rosji.
już oceniałe(a)ś
6
3
Reszta świata też nie była wtedy rajem. Rewolucja w swych zamiarach miała nieść wiele dobrego. A Rosja przed rewolucyjna to Rosja czarnych sotni....
już oceniałe(a)ś
5
3
czy oni juz za to wszystko przeprosili? za te ofiary? za zbrodnie? za cierpienie? za 'nawracnie' innych nacji na bezsensowny komunizm? czy byla juz rekompensata od Rosji, za smierc tylu ludzi w imie DURNYCH idei? odszkodowania za ludzi? za majatki? reparacje???
@ireksz
Czy Ty już im za to wszystko podziękowałeś? Za koniec hańby caratu? Za koniec pierwszej i drugiej wojny? Za zniszczenie nazizmu? Za zwalczenie głodu i nędzy? Za dekolonizację III świata? Za rozwój, elektryfikacje, industrializację, powszechną edukację, mieszkalnictwo, ziemie zachodnie? Za to, że umiesz i możesz czytać (i to w języku ojczystym), masz dach nad głową, zamiast tyrać w polu na jakiegoś hrabiego, lub w hitlerowskim obozie? Kto zna historię uczy się pokory, zwłaszcza wobec najbardziej wyzwoleńczego dotąd wydarzenia w historii ludzkości.
już oceniałe(a)ś
1
2
@wujcioszela
A kto przeprosi za miliony ludzi zakatowynych w gułagach, zagłodzonych na śmierć, zastrzelonych z nagana kulą w tył głowy nad świeżo wykopanym dołem?

Czerwona Rosja to bandycki kraj marzący o zalaniu swoją zgniłą ideologią całego świata.
Komunizm w wydaniu radzieckim to bandycki, zbrodniczy ustrój który okazał się gorszy od Carskiej Rosji z jej zwyrodnieniami.
już oceniałe(a)ś
2
0
Bandycka Rewolucja Październikowa...
@wit109
Poucz sie historii glupku.
już oceniałe(a)ś
1
0
@polon64 @hardy

Znaleźli się obrońcy czerwonej zarazy...
już oceniałe(a)ś
0
0