Rak szyjki macicy - oczekiwanie na wyniki

*
03.07.2012 16:50
A A A
Rak szyjki macicy - oczekiwanie na wyniki. Przed dwoma laty wykryto u mnie raka szyjki macicy IIIG. Zastosowano naświetlania zewnętrzne i brachoterapię. Po dwu latach w czasie badania kontrolnego wykryto przerzut do pochwy, zastosowano brachoterapię. Za 6 tygodni mam iść, co może być dalej? Czy mam szansę na życie. Mam 75 lat, nie wyglądam, nigdy nie byłam chorowita.

Szanowna Pani,

Okres, w którym czekamy na wyniki badań, oczekujemy diagnozy i ostatecznego słowa lekarza prowadzącego nie należy do najprzyjemniejszych. Jesteśmy podłamani, w głowie kotłują się myśli, a my zwykle widzimy wszystko w czarnych barwach.

Niepotrzebnie. Medycyna jest sztuką, w której nie możemy powiedzieć - "sto procent". Pozytywne myślenie daje siłę, a wiara i siła oddziałująca na nasze życie - niejednokrotnie sprawia cuda.

Dlatego proszę się nie zamartwiać. Proszę nastawić się i myśleć pozytywnie. Proszę też pamiętać o tym, że w ostatnich latach nastąpił bardzo szybki rozwój medycyny oraz techniki i ulepszyły się metody leczenia różnych chorób, także nowotworowych.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego.

Pokrewne tematy: www.zapytajlekarza.mp.pl

Odpowiedziała

prof. dr hab. med. Violetta Skrzypulec-Plinta

ginekolog położnik, endokrynolog, seksuolog

Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Odpowiedzi przygotowuje: Medycyna Praktyczna: lekarze pacjentom.

 

Wróć do serwisu | Przeczytaj regulamin