Citalopram - działania niepożądane

26.03.2013 16:40
A A A
Witam. Czy rozszerzenie źrenic i ich szybka reakcja na światło przy przyjmowaniu Citaxinu jest normalna? Biorę pół tabletki, czyli 10 mg rano. Dawkę miałam zwiększyć po kilku dniach, ale minął już tydzień, a źrenice nadal są "dzikie".
Do tej pory nie opisywano działań niepożądanych zawartego w Citaxinie citalopramu w postaci nadmiernego rozszerzenia źrenic lub opisywanej przez Panią nadreaktywności źrenic; natomiast zdarzają się rzadkie przypadki, kiedy stosowaniu inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (do których należy citalopram) towarzyszy nadwrażliwość na jaskrawe światło - zwłaszcza w miesiącach letnich.

W związku z tym proponuję, aby ponownie zgłosiła się Pani do lekarza, który przepisał Citaxin i razem z nim przeanalizowała wszelkie inne lekarstwa (w tym preparaty kupowane bez recepty) lub suplementy diety, czy preparaty ziołowe, które stosuje Pani oprócz Citaxinu, a mogące być odpowiedzialne za opisywaną przez Panią reakcję.

Jeżeli natomiast poza Citaxinem nie przyjmuje Pani żadnych innych substancji, należy rozważyć, czy inne aspekty Pani stanu zdrowia nie mogą być odpowiedzialne za te niepokojące objawy.



Pokrewne tematy: www.psychiatria.mp.pl

Odpowiedział

dr n. med. Marcin Siwek

specjalista psychiatra

Katedra Psychiatrii UJ CM w Krakowie



Odpowiedzi przygotowuje: Medycyna Praktyczna: lekarze pacjentom.



Wróć do serwisu | Przeczytaj regulamin