1% dla Fudacji Agory na Szpitale Przyjazne Rodzicom
1% dla Fudacji Agory na Szpitale Przyjazne Rodzicom

Fundacja Agory KRS 0000210120 od kilku lat prowadzi akcję "Leczyć po Ludzku". W ramach tej akcji wspiera projekty, które mają poprawiać jakość opieki medycznej. W poprzednich edycjach zajmowaliśmy się poprawą komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentem, przygotowaliśmy też poradniki, które mają uzupełniać wiedzę pacjentów o podstawowych jednostkach chorobowych, a w tym roku fundacja będzie wspierać projekt "Wysokich Obcasów" i "Gazety Wyborczej" - "Szpital Przyjazny Rodzicom". W 2015 roku Fundacja Agory środki z 1% przeznaczy na akcję Szpital Przyjazny Rodzicom i inne akcje społeczne "Gazety Wyborczej" KRS 0000210120.

 • Leczenie przez nieinformowanie - list

  Dlaczego lekarze nie rozumieją, że pacjent poinformowany jest "łatwiejszy w obsłudze"? Dlaczego o zabiegu informuje mnie salowa, odmawiając mi obiadu?

 • Wolę śmierć niż takie życie

  Już trzy lata tułam się po zakładach opiekuńczo-leczniczych i dobrze poznałem życie w nich. Mam niesprawne ciało, ale sprawny umysł, widzę, słyszę i czuję. Jeśli mam zachować szacunek dla samego siebie, to wolę śmierć niż takie życie

 • Sfrustrowani pacjenci i... lekarze - listy

  Pacjenci: chorzy, nie informowani, co im jest i jak będą leczeni, więc przestraszeni. Ciągle w kolejkach. Ciągle walczą, o termin wizyty, o skierowanie... Jak uzdrowić ten system?

 • Chcecie mieć Amerykę za 120 zł miesięcznie? - list

  Polskie media, w tym "Gazeta", prowadzą nagonkę na służbę zdrowia. Może, zamiast nieustannego opisywania głupoty urzędników i bezduszności oraz niekompetencji lekarzy, zapoczątkowalibyście ogólnokrajową akcję edukacji społeczeństwa?

 • Dlaczego nikt nie uratował Magdy? - list

  Nie ma żadnej realnej pomocy dla niedoszłych samobójców, nie ma żadnej pomocy dla ich bliskich. Jest za to stygmatyzacja, cierpienie i życie pogrążone w cieniu śmierci najbliższej osoby.

 • Czeka nas klęska humanitarna

  Jestem lekarzem rodzinnym na wsi. Prowadzę przychodnię i nie mogę znaleźć lekarza do pracy. Jeśli nie znajdę, będę wkrótce sam leczyć pięć tysięcy ludzi.

 • Powinniśmy płacić za leczenie

  Od zawsze uważałem, że opieka medyczna powinna być częściowo odpłatna. Powinno się płacić po kilka złotych za wizyty w przychodniach, wypisanie recept, proste zabiegi. To nie jest wydatek, który może kogoś zrujnować - w końcu ile razy w roku...

Poradniki [pdfy]