Skóra potrzebuje nawilżenia przez cały rok. Na jej kondycję wpływ ma coraz bardziej zanieczyszczone środowisko, upływ czasu – z wiekiem spada poziom wody w organizmie, niewłaściwa dieta czy picie zbyt małej ilości wody. Szczególnej troski wymaga jednak jesienią i zimą. To wówczas czynników dodatkowo wysuszających naskórek jest najwięcej. Na stan skóry negatywnie wpływa wiatr, przebywanie w suchych, przegrzanych pomieszczeniach oraz częste i gwałtowne zmiany temperatur. Dlatego jesienią i zimą skóra częściej jest napięta, pozbawiona elastyczności i sprężystości, pęka, piecze i swędzi. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ratunkiem dla niej jest kuracja ultranawilżająca od Ziaja Med.

Mocznik – sekretny składnik

Kosmetyki ultranawilżające z mocznikiem od Ziaja Med, opracowane zgodnie z medycznym podejściem do skóry suchej, działają nawilżająco i wygładzająco. W skład serii wchodzą: emulsja do ciała, emulsja do twarzy na dzień i na noc, krem do stóp oraz krem do rąk. Jednym z najważniejszych składników kosmetyków jest mocznik. To substancja, która powstaje w ludzkim organizmie. Znajduje się m.in. w skórze, gdzie jest jednym z głównych składników NMF – naturalnego czynnika nawilżającego. To dzięki właściwościom nawilżającym mocznik znalazł swoje zastosowanie w kosmetyce. Do celów kosmetycznych stosuje się jego syntetyczny odpowiednik. Mocznik to składnik, który zapewnia efekt długotrwałego i intensywnego nawilżenia oraz zapobiega nadmiernej utracie wilgoci, a dodatkowo zmiękcza zrogowaciały naskórek. Aby spełniał swoją rolę, jego ilość w kosmetykach powinna sięgać 2-15 proc.

Materiały partneraMateriały partnera 

Idealne nawilżenie

W składzie emulsji do ciała z serii kuracji ultranawilżającej znajduje się 5 proc. mocznika. Emulsja nawilża, wygładza i regeneruje. Działa jak kompres na bardzo suchą, spierzchniętą skórę. Redukuje szorstkość i nadmierne łuszczenie, łagodzi świąd i objawy podrażnienia. Emulsję powinno się nakładać na skórę całego ciała dwa razy dziennie, delikatnie wklepując. Kuracja ultranawilżająca nie może się obyć bez odpowiedniej emulsji do twarzy. Ziaja Med proponuje emulsję na dzień i na noc, która zawiera w swoim składzie 3 proc. mocznika. Aktywnie regeneruje barierę ochronną skóry, długotrwale i głęboko nawilża oraz chroni przed utratą wilgoci. Do tego uzupełnia lipidy skóry, wzmacnia efekt spoistości i jędrności naskórka.

Materiały partneraMateriały partnera 

Osoby z suchą skórą, tak często jak to tylko możliwe, powinny sięgać po kremy do rąk i stóp. Krem do rąk z serii kuracji ultranawilżającej zawiera 10 proc. mocznika, głęboko nawilża i odczuwalnie zmiękcza naskórek. Dodatkowo wygładza spierzchniętą, przesuszoną i szorstką skórę. Krem do stóp od Ziaja Med ma w składzie 15 proc. mocznika. Regeneruje szorstką, bardzo suchą i popękaną skórę pięt, głęboko nawilża i odczuwalnie zmiękcza naskórek, łagodzi też dyskomfort powodowany stwardniałą, wysuszoną skórą.

Materiały partneraMateriały partnera 

Codzienny rytuał 

W składzie kosmetyków z serii kuracja ultranawilżająca oprócz mocznika znaleźć można ceramidy i cholesterol, które zapobiegają nadmiernej utracie wody i przyczyniają się do zwiększenia dostarczenia i wymiany lipidów, olej makadamia, posiadający nawilżające, natłuszczające i zmiękczające właściwości, olej bawełniany, który działa odżywczo i przyspiesza proces regeneracji naskórka, inulinę zapobiegającą powstawaniu podrażnień oraz skwalan, który ma właściwości zmiękczające.

Dzięki zastosowanym składnikom kosmetyki Ziaja Med nie tylko nawilżają i regenerują skórę, ale też ograniczają proces końcowej utraty wody z głębszych warstw naskórka, sprawiając, że skóra na dłużej odzyskuje blask. Aby ten efekt się utrzymywał, a skóra stała się jędrna i sprężysta, nawilżanie powinno się stać codziennym rytuałem, a kosmetyki ultranawilżające na stałe zagościć na domowych półkach z produktami do pielęgnacji. Odpowiednio nawilżona skóra nie tylko lepiej wygląda, ale także może w pełni sprawować swoją najważniejszą funkcję bariery ochronnej dla organizmu.

Materiały partnera.Materiały partnera.