Akcja w Nowej Dębie zakończyła tegoroczny cykl badań w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy. Wcześniej mobilne centrum diagnostyczne odwiedziło Starogard Gdański, Rybnik, Kobyłkę, Sieradz oraz Przemyśl.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Celem akcji jest ułatwienie dostępu do takich badań osobom powyżej 40. roku życia. Do tej pory przebadanych zostało ponad 22 tysiące pacjentów podczas 111 akcji na terenie całej Polski.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Ostatnie lata i utrudniony dostęp do wizyt diagnostycznych i zabiegów zniechęciły część osób do regularnego dbania o swój stan zdrowia. Dlatego akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pakiety badań obejmowały: kardiologię (profil lipidowy, D-dimery, EKG i ciśnienie tętnicze), diabetologię (poziom glukozy we krwi, hemoglobina glikowana), pulmonologię (badanie spirometryczne) oraz okulistykę (badania przesiewowe w kierunku jaskry-pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie lampą szczelinową). Na miejscu można było otrzymać materiały edukacyjne i poznać zasady przeciwdziałania najpopularniejszym schorzeniom.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

W tym roku organizatorzy Strefy na Zdrowie zachęcali do kontrolowania zdrowia i kontynuowania leczenia chorób przewlekłych, zarówno polskich pacjentów jak i uchodźców z Ukrainy. Do współpracy zaproszona została Polska Misja Medyczna, która pomogła w doborze części lokalizacji oraz zapewniła personel wspierający pracę lekarzy obsługujących Strefy.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Łącznie wykonano ponad 2000 konsultacji połączonych z diagnostyką. Lekarze specjaliści zdiagnozowali kilkadziesiąt podejrzeń jaskry, wiele przypadków nieleczonego nadciśnienia tętniczego, stanu przedcukrzycowego oraz źle kontrolowanej cukrzycy oraz jeden zawał.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

***

Polpharma, jako największa polska firma farmaceutyczna, aktywnie angażuje się w edukację i profilaktykę zdrowotną. Misją firmy jest pomaganie ludziom żyć zdrowo w zdrowym świecie. Kampanie takie jak Ciśnienie na życie, Przygotuj się na wstrząs czy Narodowy Program Wykrywania POChP są znane tysiącom Polaków. Dzięki szerokiemu portfelowi produktów z wielu grup terapeutycznych firma wspiera pacjentów w terapii i profilaktyce najczęściej występujących chorób.

Więcej na stronie www.polpharma.pl

Patronat medialny:

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Czytaj teraz

Przydatne linki

Więcej