Nie będzie powrotu zimy. Jest marzec i to dopiero początek wiosny, nie powinny nas więc dziwić ani przelotny śnieg, ani nawet ujemne temperatury.
Wiosna nas w tym tygodniu rozpieszcza. Czy jednak należy się z tego cieszyć?
Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej druga połowa roku będzie naznaczona przez El Nino. Co to oznacza?
W końcu nadeszła wiosna, z której najbardziej cieszą się dzieci. We Francji nadal trwają protesty przeciwko reformie emerytalnej, a Xi Jinping kontynuuje swoją wizytę w Moskwie, gdzie przyjmowany jest z honorami. Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety...
Wiosenna prognoza pogody na najbliższy tydzień zachęca do podziwiania budzącej się do życia przyrody.
Każdego dnia fotoedytorzy "Gazety Wyborczej" służbowo oglądają bezlik zdjęć. Najlepsze i najciekawsze fotografie ilustrują później wydarzenia opisywane przez dziennikarzy "Wyborczej". Nie wszystkie zdjęcia trafiają do serwisu Wyborcza.pl czy do...
To już pewne. Przełom zimowo-wiosenny z dwucyfrowymi temperaturami i bezchmurnym niebem. I to nie koniec. Synoptycy IMiGW prognozują coraz cieplejszą aurę. Ten weekend to dopiero ich zapowiedź.
Będziemy mieć w końcu pogodny i ciepły weekend. Warto go wykorzystać na kontakt z przyrodą.
Ulewy i powodzie oraz susze - od początku wieku obieg wody w przyrodzie wyraźnie przyspieszył. Czy rekordowy cyklon "Freddy", który właśnie spustoszył południowo-wschodnią Afrykę, to efekt zmian klimatu?
Związany z "Flurinem" front chłodny nie jest jeszcze nawet nad Polską. Ale wiatr już mocno szarpie, a IMGW ostrzega, że powieje jeszcze silniej.
Po blokadzie wyżowej nad Atlantykiem, która rządziła pogodą przez ostatnie dwa tygodnie, nie ma już śladu.
Cyklon "Cornelis" przyniesie nam też chwilowe i lekkie ochłodzenie. Północ naszego kraju zasypie śniegiem, a Polskę środkową zaleje deszczem.
W minionym tygodniu mogliśmy oglądać w Polsce zjawiskową zorzę polarną, ale kolejne szanse na obserwacje wciąż przed nami. Jak powstaje zorza polarna i kiedy najlepiej ją obserwować? Wyjaśniamy.
Dokuczliwy wiatr, miejscami śnieżne opady i niż Askan, który przyniósł do nas wilgotne powietrze arktyczne. O ciepłej wiośnie na razie zapomnijmy.
Ochłodzenie, które przyszło w ostatni weekend, nie ustąpi co najmniej przez najbliższe dni. Przez większą część doby temperatura będzie ujemna. Popada też śnieg.
Burze śnieżne paraliżują południową Kalifornię. Ze względu na fatalne warunki zamyka się szkoły, drogi, a tysiące mieszkańców są pozbawione prądu, ponieważ służby energetyczne nie nadążają naprawiać zerwane linie energetyczne. Po rekordowo suchych...
W ostatnich dniach doszło nad wschodnim Atlantykiem do utworzenia się stabilnego wyżu, który - jak pokazują prognozy - będzie się utrzymywał niemal w tym samym miejscu jeszcze przez wiele dni. Mocno wpłynie to na pogodę w całej Europie.
Rzeczywiście, przez wyż "Hazal" w najbliższych dniach będzie chłodniej, niż było w ub. tygodniu. Ale od razu powrót zimy? Na pewno powrót smogu.
Ostatni lutowy tydzień daleko od zimowej aury sprzed lat. Weekendowa śniegowa namiastka przypieczętowała końcówkę ferii. Przed nami ocieplenie i słoneczne niebo. Ale synoptycy IMGW prognozują - na horyzoncie jeszcze minusowe temperatury.
Koniec ferii, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Silny wiatr, nocą mróz i niebezpiecznie na drogach. Najnowsze informacje pogodowe synoptyków IMGW.
Kiedy piszę te słowa, następuje zupełna przebudowa sytuacji meteorologicznej nad Europą. Czeka nas inny typ pogody. Przy okazji obalam mit, że Wenecja w tej chwili wysycha.
Brytyjskie sieci supermarketów Asda i Morrisons zaczęły racjonować sprzedaż świeżych warzyw. Brakuje ich z powodu kiepskiej pogody na południu Europy.
IMGW znowu ostrzega przed silnymi wiatrami. Zbliża się do nas niż "Willy", który być może osiągnie siłę orkanu.
Z powodu orkanu "Otto" IMGW wydało ostrzeżenia - przede wszystkim przed wiatrem - dla całej Polski. Nad Danią wiatr wieje obecnie nawet z prędkością 130 km na godz.
Nie zabraknie niczego: wichury, deszczu, śniegu, słońca, ciepłych dni i przymrozków. A wszystko w ciągu zaledwie kilku dni.
Copyright © Agora SA