Sycąca zupa może wystarczyć za cały posiłek. Ta zapewni porcję białka i magnezu. Czerwona soczewica rozgotowuje się szybciej niż zielona czy czarna, dlatego sprawdza się w gęstej zupie
Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Szpiczaka dramatycznie apeluje o dostęp do terapii ratującej życie osobom z nawrotową i oporną postacią tej choroby.
Kwasy, które znajdują się w coli, mają właściwości rozpuszczające, ale napój nie dostaje się do nerek w takiej postaci, w jakiej go wypijamy
Lekarz będzie drukował pacjentowi kod kreskowy, a pacjent pójdzie ze świstkiem do apteki. E-recepta na papierze - genialne!
Joanna w chwili diagnozy miała już pełnoobjawowy AIDS. A przecież nigdy nie brała narkotyków, nie prowadziła rozpasanego życia seksualnego! Raz tylko popełniła błąd na wakacjach we Włoszech.
Nowy system informatyczny miał usprawnić pracę pogotowia, a tylko ją utrudnia. Tablety się tłuką, drukarki zacinają. Ratownicy marnują czas. Zdarza się, że pacjenci, którzy przychodzą na oddział ratunkowy na własnych nogach, są szybciej zaopatrywani...
Sport w ciąży. Jest niewiele sytuacji, kiedy z aktywności fizycznej w ciąży trzeba zrezygnować. Aktywny tryb życia sprzyja rozwojowi płodu. Z mitami na temat sportu w ciąży rozprawia się Ania Dziedzic w swojej książce "Fit Mom"
Naturalna melatonina, która wytwarza nasz organizm pomaga nam zasnąć, a sztuczna?
Sprzedaż wrotek w Polsce rośnie. W promocji tego sportu pomaga sentyment do epoki disco i argentyńska telenowela. A dla producentów gier planszowych jesteśmy jednym z trzech najważniejszych rynków w Europie.
Ból towarzyszy wielu chorobom. Nic dziwnego więc, że leków przeciwbólowych bez recepty używamy coraz więcej. Ale który jest najlepszy dla konkretnej dolegliwości? Czy można go łączyć z innymi substancjami? Odpowiada nasza ekspertka.
Gdy kurczą się zbyt szybko, jedzenie przez nie przelatuje, powodując bolesne biegunki, gdy zwalniają - wywołują zaparcia. Do tego dołączają się wzdęcia, gazy, uczucie pełności i ból. Dlaczego nasze jelita się buntują?
Zespół jelita drażliwego może mieć przyczynę w zaburzeniach mikrobiomu. Co może pomóc? Rozmowa z dr. hab. med. Krystianem Adrychem, gastrologiem
Większość z nas wie, że stres podnosi ciśnienie krwi i zwiększa naszą podatność na wrzody żołądka. Ale ile osób jest świadomych tego, że emocje mogą doprowadzić nas do poważnej niepełnosprawności, której nie da się wytłumaczyć żadną chorobą fizyczną?
Melatoninę zażywamy, by poprawić swój cykl snu. Jednak wystrzegać się jej powinny osoby chore na cukrzycę
Dostęp do współczesnej wiedzy, doświadczenie w rozpoznawaniu i leczeniu raka piersi mogą zapewnić tylko wyspecjalizowane ośrodki. W Polsce jest ich zaledwie kilka, a powinno być co najmniej 20.
Persymona, kaki, sharon - pod tymi nazwami natkniesz się w warzywniaku na owoce hurmy wschodniej, egzotycznego drzewa rodzącego jadalne owoce o intensywnie pomarańczowym kolorze i jajowatym, okrągłym lub lekko spłaszczonym kształcie
iTens służy do uśmierzania bólu za pomocą elektrycznej stymulacji nerwów
I wciąż wydłużają się kolejki do rehabilitacji - to wnioski z raportu NIK, który skontrolował działalność NFZ w 2016 r.
Indeks glikemiczny. Posługują się nim dietetycy i lekarze, żeby wytłumaczyć, jak dany produkt wpływa na organizm. Dziś już wiemy, że indeks nie jest doskonały. Ale warto wiedzieć, o co w nim chodzi, by lepiej komponować swoje posiłki.
NFZ dostanie w końcu obiecywaną przez ministra zdrowia dotację z budżetu państwa. We wtorek zdecydował o tym rząd.
Resort zdrowia chwalił się, że chorym, dla których nie ma żadnego leku na liście refundacyjnej, NFZ będzie płacić za inne drogie preparaty. Teraz okazuje się, że płacić mają szpitale, które nie mają na to funduszy. - To złamanie ustawy - mówią...
Zaledwie 10 minut spędza średnio pacjent u lekarza w przychodni. Pośpiech w badaniu szkodzi zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi.
Za pół roku wchodzą w życie unijne przepisy, które za wyciek danych przewidują wysokie finansowe kary. Szpitale szykują się do zabezpieczenia dokumentacji medycznej pacjentów.
Co drugi Polak zakażony HIV nigdy nie zrobił sobie testu i nadal nie wie, że jest zakażony tym groźnym wirusem. Kto powinien się przebadać i gdzie? Bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo można to zrobić w najbliższych dniach
Na ile lat wyglądasz? A na ile się czujesz? Do kiedy będziesz sprawnie się poruszać? Jak twój umysł poradzi sobie z upływem czasu? Starzenie się to złożony proces, wciąż badany. Ale znamy już sposoby, by na niego wpływać.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.