Bierzesz leki, wyniki krwi są w normie, a ty wciąż czujesz objawy niedoczynności tarczycy? Co może pomóc? - tłumaczy endokrynolożka.
Implanty są coraz powszechniejszą metodą odbudowy utraconych zębów. Wykorzystuje się je do zamocowania pojedynczej korony i całych łuków zębowych. Jakich zasad należy przestrzegać po wstawieniu implantu?
Objawy demencji i parkinsona można zminimalizować i znacznie poprawić komfort życia pacjenta. Kluczowe jest jednak szybkie postawienie prawidłowej diagnozy.
Co roku 8 tysięcy Polaków dowiaduje się, że ma parkinsona. Nie wszyscy chorzy są w podeszłym wieku.
Czy warto codziennie jadać orzechy brazylijskie? Trzeba zrezygnować z kapusty i glutenu? Sprawdzamy aktualne zalecenia ekspertów.
Brytyjczyk Russ Cook, jako pierwszy człowiek na świecie, przebiegł całą Afrykę. Od południowego krańca po północny wierzchołek. Zajęło mu to 352 dni.
System jest zniszczony i niszczy wkraczających do niego ludzi. Przyjmowanie pacjentów w trzy minuty. Praca po dziesięć-dwanaście godzin. Brak przerwy na jedzenie czy siku.
Naukowcy udokumentowali kolejne szkodliwe skutki znęcania się nad dziećmi. Dzieciom, które doświadczyły przemocy, kurczą się mózgi.
Z wiekiem skóra traci swoją grubość. Proces ten zaczyna się już od 25 roku życia. Można go na szczęście spowolnić.
U niektórych osób użądlonych przez osę, pszczołę czy szerszenia objawy alergiczne mogą mieć dramatyczny przebieg i stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Jak sprawdzić, czy mamy uczulenie na jad?
Brytyjski rząd we współpracy z naukowcami opublikował raport na temat palenia i wapowania.
Reakcja alergiczna na jad owada jest przeważnie łagodna, ale czasem organizm reaguje gwałtownie i trzeba działać szybko.
Najpierw gubimy słowa w czasie rozmowy, coraz częściej szukamy kluczy do mieszkania, potem tracimy orientację w terenie. Demencja odbiera samodzielność. Jak zmniejszyć jej ryzyko?
Z samolotów rozrzucana będzie szczepionka na wściekliznę. Przynętę połknąć mają lisy. Jak rozpoznać szczepionkę? Czy może nam zaszkodzić? Ciekawi są przede wszystkim opiekunowie psów.
Wszystko albo nic - ta zasada słabo sprawdza się w odżywianiu. Jak się uchronić przed syndromem ostatniej wieczerzy? I co łączy jedzenie warzyw z lekami na otyłość?
Śniadania celebrujesz, jadasz w biegu czy wcale? Naukowcy ustali, że kto jada śniadania, ma mniejszy apetyt wieczorem. A wielkość i pora kolacji wpływa na ryzyko nadwagi.
Warzywa jadamy głównie ugotowane. Szkoda, bo surowe, zjadane na początku posiłku potrafią zrobić dla nas wiele.
O wecie prezydenta ws. nowelizacji ustawy dotyczącej "dzień po" poinformowała w piątek jego kancelaria. O działaniu pigułki, prawnych absurdach w Polsce oraz mitach z nią związanych rozmawiamy z dr Anną Iwanicką-Piotrowską, ginekolożką z...
Czego jak czego, ale jajek nie brakuje w naszych domach w Wielkanoc. Wokół tego świątecznego symbolu narosło wiele mitów i nieporozumień. Czytajcie na zdrowie.
Kupujemy najczęściej bez wczytywania się w informacje na etykietach. Napis "wanilinowy" widzimy jako "waniliowy". Zamiast soku bierzemy nektar, bo "jedno i drugie z owoców". Pytamy ekspertów, na co zwracać uwagę na zakupach.
Co kolor skorupki jajka ma wspólnego z rodzajem hodowli kur?
Częste bóle podbrzusza lub miednicy, złe samopoczucie, problemy z seksem - to mogą być objawy choroby przydatków.
Zakaz sprzedaży tzw. energetyków osobom poniżej 18. roku życia spodobał się wielu stomatologom. Dlaczego?
Coraz więcej jadamy egzotycznych produktów określanych jako "superfoods", czyli superjedzenie pełne wartości odżywczych. Ale w polskiej kuchni też jest mnóstwo bomb witaminowych! Wielkanoc nam o nich przypomina.
W ciągu zaledwie 12 tygodni codzienny suplement błonnika poprawił funkcjonowanie mózgu u bliźniąt w wieku powyżej 65 lat. Czy mikroby w naszych jelitach mogą być kluczem do zapobiegania pogorszeniu funkcji poznawczych w starzejącej się populacji?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.