Tylko Zdrowie
Nasze bakterie jelitowe rozkładają czerwone mięso w sposób, który prowadzi do miażdżycy. To, co dzieje się w jelitach, może być ważniejsze niż poziom cholesterolu - twierdzą naukowcy.
Kobiety wciąż zachęca się do regularnego badania piersi. Mężczyznom nikt nie mówi, że też mogą zachorować. A przecież też mają piersi.
Włosi jedzą dziś mniej makaronów i piją mniej wina niż ich dziadkowie. Hiszpanie pod względem ilości wypijanego piwa upodobnili się do Niemców, a w ilości jedzonego mięsa nawet ich wyprzedzili.
Niezależnie od tego, czy jest to efekt starzenia się, opalania, palenia papierosów, częstego mrużenia oczu, śmiechu czy też marszczenia brwi - nikt nie jest odporny na pojawiające się wraz z wiekiem zagniecenia skóry i drobne zmarszczki.
Ostatnie dwa lata były burzliwe, a terapeuci zajmujący się związkami mówią, że z ich konsekwencjami mają w swojej praktyce do czynienia codziennie.
Brzydki zapach z ust może być związany ze stanem zębów, z zapaleniem zatok albo migdałków. Może też sygnalizować problemy z brzuchem, cukrzycę lub nowotwór.
Kto powinien suplementować witaminę B6? Eksperci odpowiadają na najważniejsze pytania związane z witaminą B6 oraz jej wpływem na zdrowie psychiczne.
James Bond dokleił sobie trzeci sutek, żeby sprowokować wroga. Większość osób z trzecim sutkiem nawet nie wie, że go ma.
Ssanie kciuka i smoczka przez dziecko może mieć fatalny wpływ na zgryz - ostrzegają dentyści.
Potrzebujemy wody jak powietrza. Jak dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Ile powinniśmy pić, żeby prawidłowo funkcjonować? Dla kogo są wody lecznicze?
Lekarz powiedział mojej znajomej, że musi urodzić kamień nerkowy. Czy kamienie nerkowe naprawdę się rodzi?
Książka szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad mózgiem pokazuje mechanizmy, które kierują naszymi emocjami. Podpowiada też, co zrobić, by czuć się lepiej.
Przez kofeinę jesteśmy skłonni wydać więcej pieniędzy i kupić więcej rzeczy związanych z przyjemnościami, jak perfumy czy świeczki zapachowe.
Mleko bio jest o 2 zł droższe od zwykłego, ale ma o 50 proc. więcej cennych kwasów omega-3. Które ekologiczne produkty najbardziej różnią się od zwykłych odpowiedników?
Dwóch na trzech dorosłych Polaków zażywa suplementy diety - wskazuje raport firmy OSAVI przeprowadzony w lutym tego roku. Najczęściej sięgamy po preparaty witaminowo-mineralne.
Choroba Alzheimera jest efektem wielu nakładających się na siebie czynników, zarówno genetycznych, jak i środowiskowych. Teraz naukowcy wpadli na całkiem nowy trop. Winne mogą być wirusy.
Witaminy pełnią w naszym ciele funkcję regulacyjną, są biokatalizatorami - wspomagają reakcje chemiczne lub umożliwiają ich zachodzenie - niezbędnymi do tego, by nasze komórki mogły prawidłowo funkcjonować.
Powikłania neurologiczne, niedowłady i porażenia kończyn - takie mogą być skutki kleszczowego zapalenia mózgu. Jak wrócić do sprawności po chorobie?
Nieprzyjemne objawy po zjedzeniu kiwi to dość często spotykana reakcja alergiczna.
Regularne sypianie na brzuchu wywiera nacisk na szczękę i może powodować stłoczenie zębów, zwłaszcza gdy śpimy z ręką pod głową.
BeBio naturalny multi-witaminowy olejek na zniszczone końcówki włosów zawiera 99 proc. składników pochodzenia naturalnego.
Podnoszenie ciężarów może leczyć z traumy. Ćwiczenia oporowe są korzystne dla zdrowia psychicznego, a w ciągu ostatniej dekady badania wykazały również, że może to być cenne narzędzie w radzeniu sobie z zespołem stresu pourazowego.
Witaminy z grupy B są ważne dla sprawnego działania układu nerwowego i mózgu. Naukowcy sprawdzili, czy ich suplementacja może poprawić samopoczucie osób z depresją i zaburzeniami lękowymi.
Im bardziej będziesz aktywny społecznie, mając 50-60 lat, tym mniejsze ryzyko, że w późniejszym okresie życia będziesz m.in. mieć problemy z pamięcią - przekonują naukowcy z Londynu.
Z nowych badań wynika, że częste drzemki w ciągu dnia mogą się wiązać z podwyższonym ryzykiem udaru lub nadciśnienia.
Copyright © Agora SA