Medycyna estetyczna i kosmetologia dysponują wieloma metodami skutecznego i - co ważne - trwałego usuwania zbędnego owłosienia.
Szacuje się, że 80 proc. kobiet i mężczyzn aktywnych seksualnie złapie w ciągu swojego życia wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). To powszechna infekcja przenoszona drogą płciową.
W moim bliskim otoczeniu są osoby, które chorują na stwardnienie rozsiane (SM). Dlatego przy pierwszych objawach zapaliła mi się czerwona lampka, że to może być ta choroba.
Pacjenci po złamaniu, którzy wymagają dłuższego unieruchomienia, mają zwiększone ryzyko zakrzepicy i zatoru płucnego. Jak mogą się chronić przed powikłaniami?
Ile można pić alkoholu, by na pewno sobie nie zaszkodzić? Zero - twierdzi kanadyjski rząd i straszy rakiem. Według nowych wytycznych maksymalnie dwa drinki tygodniowo oznaczają niskie ryzyko. Wcześniej była mowa nawet o 15.
Koronawirus zwiększa ryzyko śmierci u ciężarnych i wiąże się z poważnymi chorobami u matek i noworodków.
Mężczyźni, którzy wcześnie tracą włosy, spożywają prawie dwa razy więcej napojów z cukrem niż ci, którzy nie łysieją - ustalili naukowcy. Czy to przypadkowy związek?
Rozpoczęcie ćwiczeń nie jest łatwe. Trzeba nie tylko znaleźć czas na treningi, ale też przezwyciężyć obawy przed potencjalną kontuzją lub bólem. Jak się przygotować do treningów?
Jedzenie tylko w określonych godzinach w ciągu doby poprawia zdrowie i nastrój - twierdzą naukowcy. Nowe badanie pokazuje, że czasowe posty wpływają nie tylko na metabolizm, ale też na aktywność genów.
I to nawet mocniej od tych autystycznych. Publikacja w "Scientific Reports" jest według jej autorów pierwszą pokazującą tak silny związek tych dwóch chorób.
Ma przyjemny smak, kojarzy się z dzieciństwem i świętami. Do tego zawiera składniki psychoaktywne. Naukowcy sprawdzili, czy czekolada ma właściwości lecznicze. Taka wiedza przyda się w podobno najbardziej depresyjnym dniu roku.
Biegówki wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację, wpływają pozytywnie na nasz układ krążenia i oddechowy.
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem zarówno na co dzień, jak i podczas wyjazdu na narty. Nie wolno jeździć na czczo - funkcjonowanie naszego organizmu przed śniadaniem można porównać z pustym zbiornikiem samochodu. Od tego, co nalejemy, zależy...
Jestem mistrzem chodziarstwa telefonicznego. Kiedy tylko odbieram połączenie, nogi same rwą się do przodu (czasem do tyłu, chociaż rzadziej).
Rana przewlekła, a raczej niefizjologicznie gojąca się, wymaga odpowiedniego postępowania.
Fundacja Koalicja dla Wcześniaka przygotowała poradnik, który ma pomóc w komunikacji między rodzicami wcześniaków a personelem medycznym.
Wystarczy jedno pobranie krwi, jedno badanie moczu i jedno badanie obrazowe, żeby ocenić, czy ze zdrowiem wszystko w porządku.
Jest kilka sytuacji, które mogą prowadzić do niedożywienia w otyłości. Jedną z nich jest jedzenie przetworzonej żywności.
Siła uścisku dłoni, sposób rozporządzania własnymi pieniędzmi, szybkość wstawania z krzesła czy poziom witaminy B12 to dane, które mogą posłużyć do prognozy długości życia seniora.
Ból ramion może utrudniać codzienne życie i być powodem problemów ze snem. Wprowadzenie kilku mądrych nawyków ruchowych może jednak oszczędzić nam tego cierpienia.
Osoby, które często sięgają po antybiotyki, mogą mieć wyższe ryzyko zachorowania na nieswoiste choroby zapalne jelit - sugerują nowe badania. Jest jeden wyjątek.
Naukowcy sprawdzili poziom sodu u osób w średnim wieku i stwierdzili, że ci, którzy piją za mało wody częściej chorują i szybciej umierają.
Bezinwazyjny test skróci diagnozę z średnio 7 lat lat do kilkunastu godzin. Wynalazek naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie może niedługo być dostępny w laboratoriach diagnostycznych.
Badanie przeprowadzone z udziałem prawie 200 tys. narciarzy biegowych pokazało, że bycie aktywnym fizycznie o połowę zmniejsza ryzyko rozwoju zaburzeń lękowych.
Depresja to nie jest chandra, chwilowy spadek nastroju czy smutek, który sam minie, ale choroba związana z wadliwym funkcjonowaniem neuroprzekaźników w mózgu. Nowoczesne leki antydepresyjne działają skutecznie i można je przyjmować nawet przez...
Podcast Zdrowa rozmowa
Copyright © Agora SA