Dieta, pozytywne nastawienie, stan zębów, palenie papierosów - to wszystko może wpłynąć na powodzenie zabiegu. Co warto zrobić w tygodniach poprzedzających operację?
Twoje jelita mogą się do tego przyzwyczaić, podkreślają eksperci, ale jest kilka spraw, o których powinieneś pamiętać.
Stosowanie leków na erekcję wiąże się z mniejszym ryzykiem przedwczesnej śmierci, zawału serca, udaru mózgu i chorych nerek. Chodzi tylko o leki czy o dobroczynny wpływ aktywności seksualnej?
Sepsa może odpowiadać nawet za jeden na pięć zgonów na świecie. Jednak nawet jeśli uda nam się sepsę pokonać, z jej konsekwencjami możemy się zmagać przez lata.
Olej palmowy znajdziemy w składzie wielu produktów spożywczych. Badania naukowe wskazują, że jego główny składnik może sprzyjać tworzeniu się przerzutów.
Lampy, które utwardzają lakier do paznokci, mogą wywoływać rakotwórcze mutacje w komórkach skóry. Manikiur hybrydowy i żelowy działa jak regularne odwiedzanie minisolarium.
Napoje sojowe mogą zwiększać ryzyko raka piersi. Żywność beztłuszczowa jest zdrowsza niż ta o wysokiej zawartości tłuszczu. Weganie i wegetarianie cierpią na niedobór białka. Czy te przekonania są fałszywe?
Naukowcy przeanalizowali blisko tysiąc playlist na Spotify, które ludzie odtwarzają przed zaśnięciem. Najczęściej słuchanym utworem "na sen" okazał się popowy hit "Dynamite" zespołu BTS.
Naukowcy nie zamierzają się poddawać - mają w zanadrzu jeszcze kilka rozwiązań. To jednak wyłącznie wizje przyszłości.
Od gorących napojów po rosół z kurczaka - jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, mówią eksperci.
Zwolennicy rolowania twierdzą, że może ono zmniejszyć ból mięśni i zwiększyć elastyczność oraz zakres ruchu. Niestety, badania naukowe niekoniecznie poświadczają nasze przypuszczenia.
Aż 78 proc. Europejczyków ma trudności z przespaniem całej nocy. Polacy są w czołówce niewyspanych nacji. 34 proc. Polaków przyznaje, że sypia gorzej niż przed pandemią. Według najnowszych badań pomóc może olej z konopi.
Wzmacnia odporność i zwiększa wydzielanie hormonów szczęścia. Kiedyś wspólne śpiewanie było powszechne. Teraz to czynność wstydliwa. Karaoke w barach napędza alkohol.
Aż 60-70 proc. osób podczas wyjazdów do egzotycznych krajów ma jakieś dolegliwości. Co spakować do podróżnej apteczki?
To praktyka medytacyjna stosowana od wieków dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego.
Wczesną wiosną rozpocznie się szczyt sezonu pylenia wielu roślin, a to dla wielu osób oznacza katar, szczypiące oczy i napady kichania. Ale alergię można skutecznie leczyć.
Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zwykle kojarzone z kobietami - będącymi w ciąży, po porodzie, w okresie menopauzy. Ale mężczyźni mają te same mięśnie.
Śmiertelność z powodu raka w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 30 lat spadła o 33 proc. To ogromny sukces. Z czego wynika?
Podałam gościom oliwę przywiezioną z Włoch. Świeżą, zieloną, idealnie gorzką i drogą. Uznali, że jest "dziwna", "może stara" albo "z zepsutych oliwek".
Miliony osób mogą wiele lat cierpieć po zakażeniu koronawirusem, jeśli nie zrozumiemy i nie nauczymy się leczyć dolegliwości, którą określa się mianem długiego COVID-u (ang. long COVID).
Medytacja łagodzi stres i poprawia samopoczucie. Co jeszcze daje nam daje? Naukowcy przebadali to wśród tybetańskich mnichów buddyjskich.
Całkiem jasnych wskazówek dostarczają nam cztery pokolenia ludzi, 80 lat badań i ponad 200 naukowych prac opartych na tych badaniach. Mowa o Harvard Study of Adult Development. Najdłuższym i dogłębnym badaniu dorosłego życia, jakie kiedykolwiek...
Inicjatywa fundacji Publicis została ogłoszona w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego. Dołączyło do niej już kilkadziesiąt firm o globalnym zasięgu.
Do niedawna stwardnienie rozsiane odbierało sprawność młodym osobom. Nowoczesne terapie mogą jednak zahamować rozwój choroby. Jak działają i czy są dostępne dla wszystkich?
Medycyna estetyczna i kosmetologia dysponują wieloma metodami skutecznego i - co ważne - trwałego usuwania zbędnego owłosienia.
Podcast Zdrowa rozmowa
Copyright © Agora SA