Naukowcy z uniwersytetu w Birmingham zmierzyli, jaki wpływ na postrzeganie wysiłku fizycznego mają zadania poznawcze, czyli wcześniejsza praca umysłowa, nawet taka jak korzystanie ze smartfona.
Kiedy jesteśmy młodzi, możemy pobiec w wyścigu po zarwanej nocy. Wraz z wiekiem sprawność fizyczna ma znacznie większy wpływ na nasze zdrowie - nie tylko zwiększa poziom energii, ale też zapobiega kontuzjom i utrzymuje nas w sprawności umysłowej.
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) kilka dni temu zatwierdziła nowy aerozol do nosa, który doraźnie leczy silne bóle głowy. W lipcu ma trafić do aptek.
Badania wskazują, że niektóre suplementy diety mogą nieznacznie obniżać poziom cholesterolu, ale kardiolodzy twierdzą, że nie dorównują one statynom.
Przedwczesny wytrysk nie doczekał się jednolitej definicji i złotego standardu leczenia. Jedno z najczęstszych zaburzeń seksualnych u mężczyzn jest bagatelizowane przez lekarzy.
Niektóre schorzenia są przeciwwskazaniem do wdrożenia leczenia implantologicznego. Kiedy pacjenci powinni zachować szczególną ostrożność?
Najlepiej odżywiać się zdrowo. Ale wiele osób woli stosować konkretne diety. Dlatego eksperci od żywienia postanowili sprawdzić, które są warte uwagi.
"Naturalny botoks", czyli zabieg polegający na pocieraniu twarzy skórką dojrzałego banana, aby zminimalizować zmarszczki, jest popularny na TikToku. Czy działa?
Który lek hamuje uczucie głodu, a który pomoże, jeśli zajadasz emocje? Dlaczego tabletki nie działają tak samo jak zastrzyki? Tłumaczy ekspertka od leczenia otyłości.
Receptę można dostać w pięć minut. Nie trzeba nawet mieć nadwagi. Trudne bywa znalezienie leku w aptece, bo co miesiąc grupa zainteresowanych się powiększa.
Nie ćpaj przed wizytą, odstaw pastę z węglem aktywnym... Jakie jeszcze porady mają dla nas stomatolodzy?
Mężczyźni, których praca wymaga fizycznej siły, mają wyższe stężenie plemników w nasieniu. Mają też więcej hormonów płciowych - wynika z nowych badań.
Sód jest niezbędny do prawidłowej pracy naszych komórek, układu nerwowego i mięśni. Zarówno jego nadmiar, jak i niedobór może być groźny dla zdrowia. Szczególnie dla pacjentów z niewydolnością serca.
Podczas snu mózg przetwarza wydarzenia z całego dnia, a ciało odpoczywa. Jeśli organizm nie może się zregenerować, szybko odbija się to na zdrowiu.
W Polsce na choroby rzadkie chorują trzy miliony ludzi.
Coraz wyższe ceny żywności zmieniają nasze dietetyczne przyzwyczajenia. To nie muszą być zmiany na gorsze. Co warto wpisać na listę zakupów, a co z niej wyrzucić?
Zakażenia dróg rodnych i moczowych podczas ciąży mogą mieć wpływ na zdrowie dziecka - donoszą naukowcy.
Nie ćwiczę i nie uprawiam żadnego sportu - przyznaje aż 65 proc. Polaków. Blisko nam do Portugalii, w której ruchu unika 73 proc. mieszkańców. To najgorszy wynik w Unii Europejskiej. Niestety, ruchowstręt kosztuje. I to drogo.
To jedno ze schorzeń, którego boimy się najbardziej - tętniak. Jego pęknięcie dla wielu osób kończy się śmiercią. Dlatego tak ważne są sygnały ostrzegawcze, które alarmują, że dzieje się z nami coś bardzo złego.
Słodziki są stosowane, by obniżyć kaloryczność żywności i napojów oraz zmniejszyć spożycie cukru. Te naturalne są polecane osobom z chorobami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca i choroby serca. Ale...
Osoby, które regularne używają produktów na zaparcia, są obciążone o połowę wyższym ryzykiem rozwoju demencji. To kolejny dowód na związek jelit z mózgiem.
Bóle kręgosłupa to jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarza. Na bezpłatną fizjoterapię czeka się tygodniami. Dlatego NFZ pokazuje, jak samodzielnie rozmasować sobie plecy i ćwiczyć.
Na jaskrę choruje nawet 800 tys. Polaków, ale tylko połowa chorych o tym wie. W 90 proc. przypadków choroba przebiega początkowo bezobjawowo.
Odświeża oddech, czyści zęby i najczęściej jest bez cukru! Guma do żucia ma zalety, ale też swoje wady. Jakie?
Ból promieniuje z dołu pleców do nóg. Może łączyć się z drętwieniem nogi. Kiedy jest szansa, że rwa kulszowa sama przejdzie, a kto potrzebuje operacji? Tłumaczy neurochirurg.
Podcast Zdrowa rozmowa
Copyright © Agora SA