Robiąc toaletę podopiecznemu przestrzegaj kolejnych czynności.

Toaleta podopiecznego.Toaleta podopiecznego. Poradnik Damy Radę - Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu.

Ułóż ręcznik na klatce piersiowej podopiecznego, wywijając mankiet z ręcznika na kołdrę. W ten sposób zabezpieczysz pościel przed zamoczeniem i uchronisz podopiecznego przed nadmiernym obnażeniem.

Unieś delikatnie okrycie za mankiet ręcznika, umyj klatkę piersiową i osusz.

Toaleta podopiecznego.Toaleta podopiecznego. Poradnik Damy Radę - Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu.

Umyj brzuch, pępek, okolice bioder. Wytrzyj starannie skórę, wysuń ręcznik i okryj podopiecznego wierzchnim przykryciem.

UWAGA!
W trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych u kobiet należy zwrócić szczególną uwagę na okolice pod biustem, a u osób z nadwagą na przestrzenie między fałdami skóry – to miejsca szczególnie narażone na odparzenia. W ramach profilaktyki smaruj te miejsca kremem ochronnym z argininą Seni Care. Jeśli zauważysz zaczerwienienia, zastosuj krem ochronny z tlenkiem cynku Seni Care. Tlenek cynku ma działanie antybakteryjne i antyseptyczne.

Krem ochronny Seni Care z argininą chroni skórę przed powstawaniem stanów zapalnych,odparzeń i odleżyn. Działa łagodząco i silnie nawilżająco. Ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Pozostawia na skórze przezroczystą warstwę ochronną.Krem ochronny Seni Care z argininą chroni skórę przed powstawaniem stanów zapalnych,odparzeń i odleżyn. Działa łagodząco i silnie nawilżająco. Ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Pozostawia na skórze przezroczystą warstwę ochronną. Mat. producenta

Krem ochronny Seni Care z tlenkiem cynku zabezpiecza skórę przed powstawaniem odparzeń oraz przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. Tlenek cynku działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Krem ma gęstą konsystencję i pozostawia na skórze białą warstwę ochronną, izolującą skórę od wilgoci i innych czynników drażniącychKrem ochronny Seni Care z tlenkiem cynku zabezpiecza skórę przed powstawaniem odparzeń oraz przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. Tlenek cynku działa antybakteryjnie i antyseptycznie. Krem ma gęstą konsystencję i pozostawia na skórze białą warstwę ochronną, izolującą skórę od wilgoci i innych czynników drażniących mat. producenta