Wizjonerzy, pasjonaci, innowatorzy działający w obszarach architektury, designu, biznesu, nauki czy astronomii - właśnie im poświęcony jest projekt "Gazety Wyborczej" "Jutronauci". W gronie blisko 30 osób, które zaprosiliśmy do współpracy przy projekcie, znaleźli się m.in.: neurobiolożka Agata Maria Kołodziejczyk, architekt Robert Konieczny, dyrektor kreatywny Netfliksa Tomasz Opasiński czy zajmująca się onkologią eksperymentalną profesor Magdalena Król.


Przez ostatnich kilka miesięcy opowiadali o swojej drodze do sukcesu: o porażkach i szczęściu albo po prostu o znalezieniu się w odpowiednim miejscu i czasie. Ich historie inspirowały czytelników "Wyborczej" i słuchaczy na spotkaniach w różnych miastach w Polsce. By na inspiracjach się nie skończyło, w ramach projektu ogłosiliśmy konkurs na stypendium "Bilet za horyzont" dla tych, którzy sami pracują nad ciekawymi projektami. Sześcioro jutronautów oraz Sebastian Kulczyk wcielili się w rolę mentorów i wybrali uczestników, którym zaoferują wsparcie w realizacji przedsięwzięć w swoich dziedzinach. Wyniki konkursu na stypendium i pomysły laureatów na zmienianie świata poznamy podczas dzisiejszego finału projektu.

Dzisiaj sięgamy za horyzont - wydarzenie odbywa się na 38. piętrze budynku Warsaw Spire, w przestrzeni The Heart. W planie mamy m.in. spotkanie z jutronautami, dyskusję z ekspertami o rozwiązaniach w przyszłości, strefę interaktywną i warsztaty innowacyjności dla dorosłych i dzieci.

Partnerem projektu jest Kulczyk Investments.
Patronem medialnym jest radio TOK FM.