Tomasz Opasiński to dyrektor kreatywny w firmie Netflix, który na co dzień mieszka w Los Angeles. Współpracuje z największymi wytwórniami i studiami filmowymi w Hollywood. Stworzył setki plakatów do filmów, seriali i gier komputerowych. Brał też udział przy produkcji tak znanych filmów jak „Ultimatum Bourne’a”, „Hellboy” i „Shrek”. To tylko jeden z uczestników organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” wydarzenia Jutronauci.

Wśród gości jest także Michał Biskup, który jest budowniczym pierwszego na świecie drona do filmowania zawodów we freedivingu. Wrócił do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie pracował dla wiodącej firmy, która buduje roboty podwodne. Ostatnie lata poświęcił na budowę drona Diveye we wrocławskim garażu.

Agnieszka Kwiatkowska jest logopedą. Wraz z zespołem naukowców z Politechniki Gdańskiej opracowała i wykorzystała do pracy z osobami w śpiączce rozwiązanie wykorzystujące tablet (tzw. cyberoko).

Robert Konieczny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów. Jego prace zdobyły wiele nagród i wyróżnień – za projekt Domu Aatrialnego przyznano mu nagrodę Dom Roku na Świecie 2016 w konkursie portalu World Architecture News. Budynek Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy zdobył Grand Prix Światowego Festiwalu Architektury 2016 oraz nagrodę dla Najlepszej Przestrzeni Publicznej w Europie.

Jutronauci to bardzo różni ludzie, nie tylko ze względu na obszar, którym się zajmują. Różni ich także to, na jakim są etapie życia. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć, co ich motywuje do działania. Poznać historie zarówno ich sukcesów, jak i porażek. Przyjdź i dowiedz się, jak możesz zdobyć stypendium ufundowane przez Sebastiana Kulczyka. Dla uczestników spotkania mamy vouchery na roczną prenumeratę Wyborczej Premium. Patronem projektu jest Kulczyk Investments, a patronat medialny sprawuje radio TOK FM.

Impreza Jutronauci odbędzie się 6 listopada w Infopunkcie Barbara (ul. Świdnicka 8B). Początek o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny, ale najpierw trzeba się zarejestrować. Zapisy oraz pełny program znajdziecie na stronie jutronauciwroclaw.evenea.pl

Więcej informacji o Jutronautach: wyborcza.pl/jutronauci