Kim są jutronauci? To pasjonaci i wizjonerzy, wyjątkowi ludzie, którzy na co dzień małymi albo większymi krokami zmieniają świat. To właściwie może być każdy – projektant, przedsiębiorca, naukowiec, biznesmen, architekt albo działacz społeczny i filantrop. Jutronautów łączy jedno – wizja, którą potrafią przekuć w działanie. Nie interesuje nas, na jakim etapie drogi są, czy to studenci, którzy dopiero zaczynają, czy doświadczeni mentorzy, którzy na swoim koncie mają tytuły i sukcesy. Ważne jest to, że inspirują i stymulują innych do działania.

Porażki mogą się na coś przydać

Ich historii wszyscy chętni będą mogli posłuchać podczas spotkania, które odbędzie się w piątek 6 października o godz. 15.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11b. Nie chodzi nam jedynie o to, żeby dowiedzieć się, co robią, ale dopytać, po co to robią, co ich napędza i motywuje, jak wygląda ich codzienne życie. Mamy nadzieję, że dzięki ich opowieściom uda się znaleźć gen wizjonera i innowatora. Jak się pewnie okaże, nie zawsze będą to jedynie pozytywne doświadczenia, nieraz usłyszymy o inspirujących porażkach, które zmieniły ich życie.

W Katowicach swoimi doświadczeniami podzielą się:

– Mateusz Frankowski i Paweł Lipiński – studenci architektury na Politechnice Śląskiej, którzy zaprojektowali Wieżowiec Mashambas, pełniący funkcję targu dla lokalnych kupców w państwach Afryki Subsaharyjskiej. Ich projekt zwyciężył w 12. edycji prestiżowego konkursu amerykańskiego magazynu „eVolo” na wieżowiec najlepiej odpowiadający wyzwaniom XXI w.

– Agnieszka Sadowska – prezeska fundacji Sarigato, współtwórczyni projektu Szkoła 3.0, który ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu dzieci, np. dzięki nauce programowania.

– Marta Pajek – reżyserka filmów animowanych, graficzka, malarka, zajmuje się również sztuką wideo.

– Igor Kaczmarczyk – 20-letni naukowiec, który na bazie bursztynu opracował lek zwalczający gronkowca złocistego. Laureat konkursu dla młodych naukowców E(x)plory. Stażysta w prestiżowym ośrodku badawczym w Izraelu – Instytucie Naukowym Weizmanna.

– Monika Mikowska – blogerka, autorka bloga jestem.mobi, szefowa agencji UX design Mobee Dick

Patronem projektu jest Kulczyk Investments, a patronat medialny sprawuje Radio TOK FM. Wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba się zarejestrować tutaj.