–  Wartość mają te projekty, które przenoszą nas w nową erę. Jednak zwracamy też baczną uwagę na autorów projektów, skupiamy się na poszukiwaniu ludzi o dużym potencjale – mówi Jowita Michalska, prezes fundacji Digital University, przedstawiciela Singularity University, amerykańskiego think-tanku z Doliny Krzemowej. 

Konkurs ma wyłonić przede wszystkim przedsiębiorców, których pomysły mogą pomóc w rozwiązaniu cywilizacyjnych wyzwań: głodu, chorób, globalnego ocieplenia czy zanieczyszczenia środowiska. Nagrodą w konkursie jest udział w Global Startup Program, kilkutygodniowym programie inkubacyjnym w Dolinie Krzemowej oraz zaproszenie do trzeciej edycji InCredibles Sebastiana Kulczyka. 

- Współpraca z ludźmi, którzy tworzą przełomowe projekty technologiczne, zmieniają świat, jest jednym z najciekawszych doświadczeń w moim życiu - podkreśla Sebastian Kulczyk, strategiczny partner konkursu, a także międzynarodowy inwestor, absolwent Singularity University, prezes Kulczyk Investments i twórca Manta Ray Ventures, globalnego funduszu venture capital, inwestującego w innowacyjne firmy z sektora nowych technologii.   

Kulczyk jest nie tylko partnerem konkursu, ale również twórcą InCredibles, organizowanego już po raz trzeci programu mentoringowego, do którego zapraszani są finaliści najbardziej prestiżowych konkursów startupowych w Polsce. W ramach InCredibles laureat SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019 będzie mógł pojechać do kampusu Google for Startups w Londynie na sesje z mentorami i inwestorami, uczestniczyć w europejskiej konferencji dla start-upów Slush w Helsinkach oraz w organizowanej w Warszawie konferencji Masters&Robots z kilkudziesięcioma ekspertami i mentorami z całego świata.

- Dla młodych innowatorów czy założycieli start-upów to najlepszy program, jaki istnieje, i jednocześnie trampolina do zupełnie innego świata, wejście do globalnej sieci kontaktów – podsumowuje Jowita Michalska.

Na zgłoszenia start-upowców organizatorzy czekają do 9 września. Z warunkami udziału można zapoznać się na stronie konkursu. Główne kryteria to skończone 21 lat, biegły angielski, w pełni ukształtowany pomysł, co najmniej dwóje współzałożycieli start-upu. 

Finał, na który zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów, odbędzie się 7 października w Warszawie, w Google Campus.