Pracuje w Obserwatorium Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium. Doktoryzowała się na Uniwersytecie w Heidelbergu, gdzie ukończyła prestiżowy program doktorancki International Max Planck Research School for Astronomy and Cosmic Physics prowadzony przez Towarzystwo Maxa Plancka. Staż podoktorski odbyła w Instytucie Nauk Obliczeniowych na Uniwersytecie w Zurychu.

Za pomocą superkomputerów rozwija i testuje scenariusze formowania się układów planetarnych. 

Teoria formowania się planet jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin astrofizyki. Powiększająca się baza znanych planet pozasłonecznych, z których większość nie jest podobna do Układu Słonecznego, i coraz lepsze możliwości obserwacji młodych gwiazd, wokół których powstają planety, doprowadziły do obalenia starych hipotez i gwałtownego rozwoju nowej teorii. 

Jej sugerują m.in., że proces powstawania planet zachodzi nie w całym dysku gazów i pyłów krążącym wokół młodej gwiazdy, lecz tylko w pewnych korzystnych lokalizacjach, na przykład na linii śniegu.


W wolnych chwilach prowadzi wraz z mężem kanał EmigrandaTV YouTubie. Mieszka w Monachium, dzięki czemu często wyprawia się w Alpy.