W swoich działaniach poszukują nie tylko ciekawych rozwiązań estetycznych - istotna jest dla nich funkcja obiektów i ich relacja z najbliższym otoczeniem. Poznały się na poznańskiej School of Form w 2014 r. i od tego czasu pracują razem. Przed studiami projektowymi Ewa skończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a Martyna - Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Dziewczyny są finalistkami wielu prestiżowych konkursów projektowych, m.in. YOUNG DESIGN 2017 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, MAKE ME! 2017 w ramach Łódź Design Festiwal czy Graduation Projects 2017 organizowanego przez Zamek Cieszyn.

Ich projekt dyplomowy MIKO+ biżuteria terapeutyczna zdobył nagrodę główną Progress Prize podczas Global Grad Show w ramach Dubai Design Week (2017). Do tej pory współpracowały m.in. z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (projekt i realizacja scenografii Festiwalu Przemiany), Uniwersytetem SWPS w Warszawie, Concordia Design w Poznaniu oraz z Pawłem Grobelnym, współtworząc wystawę organizowaną w ramach Poznań Design Festiwal: "Nowe Scenariusze Miasta - Projektowanie dla miasta w procesie zrównoważonego rozwoju” (2018).