2/2
zamknij < >
Zdjęcie numer 2 w galerii - Aleksandra Przegalińska-Skierkowska: Praca będzie przywilejem nielicznych. Reszta będzie oglądać reklamy wideo bądź hologramy

Fot. Getty Images

Mam wrażenie, że wszyscy oczekujemy dużego przyspieszenia technologicznego, które nie nastąpi - mówi Aleksandra Przegalińska-Skierkowska
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Aleksandra Przegalińska-Skierkowska: Praca będzie przywilejem nielicznych. Reszta będzie oglądać reklamy wideo bądź hologramy
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Aleksandra Przegalińska-Skierkowska: Praca będzie przywilejem nielicznych. Reszta będzie oglądać reklamy wideo bądź hologramy
Komentarze
Już Keynes prognozował, że w XXI wieku będziemy pracować 4 godziny dziennie. Jak wygląda teraźniejszość - każdy widzi
@damian7133
Nie wiem czy wiesz, ale 1 wiek = 100 lat, wypowiadanie się jak wygląda cały, na jego początku jest trochę dziwne ...
już oceniałe(a)ś
2
0
@damian7133
Średnio to może i wypada po 4 godziny.
już oceniałe(a)ś
0
1
Nie rozumiem optymizmu tej pani. Nie rozumiem, dlaczego zakłada, że postęp zmniejszy chciwość i pazerność ludzką. Kto utrzyma niepracującą część społeczeństwa? Korporacje? Oglądanie reklam? Owszem, ale zapewne pod surową kontrolą "operatorów". Przypomina mi się drugi odcinek "Czarnego Lustra". Takiego świata chcemy? Już dziś większość populacji to skończeni idioci...
@wujek_zbyniu
to fakt (z tymi idiotami) ale to dlatego że ludzie są masowo ogłupiani - porównaj jaka kiedyś była muzyka, jakie filmy, a dziś co mamy? Disco polo, a do kin tłumy walą na enty film o superbohaterach strzelających z palca i fruwających dzięki pelerynkom na plecach? słowo daję że za komuny gdzie byliśmy skansenem było na co iść do kina raz na dwa tygodnie, a dziś jest z tym problem?
już oceniałe(a)ś
8
1
@tytus-de-zoo
Tytus, opowiadasz o PRL z pozycji inteligenta. Nie bywałeś zapewne np w hotelach robotniczych...
już oceniałe(a)ś
7
0
@absolwentsp
A ciebie krew zalewa ,ze jedyne zajecie jakie masz ,to Ujadanie na forum !!!
już oceniałe(a)ś
2
1
Ech...
Roboty społeczne? Technologie ubieralne? Fantasmagorie.
"pojawi się druk 4D "? Pani profesór raczy żartować. "Wydrukować" na drukarce można wyłącznie przedmioty a te - z definicji - mogą mieć tylko trzy wymiary w przestrzeni. Dziś za czwarty wymiar uznaje się czas - pani spróbuje wydrukować czas. Jak reszta artykułu jest na podobnym poziomie, to szkoda czasu na czytanie.
@willie1950
Ten dzial Cepie niedouczony nosi tytul JUTRONAUCI
już oceniałe(a)ś
1
6
@willie1950
www.golem.de/news/4d-printing-3d-druck-zeit-4d-druck-1302-97908.html
Liznij troche wiedzy na temat 4D Cepie !!!
już oceniałe(a)ś
0
6
@icom-62.
Bez "cepa" się komentarz nie obejdzie, co? Jutronauto?
już oceniałe(a)ś
8
0
@nikanor
Niestety sa tacy na tym forum ( jest ich bardzo duzo nawiasem mowiac w doslownym tego slowa znaczeniu) wobec ktorych to sie nie obejdzie. Cepie zawistny !
już oceniałe(a)ś
0
7
@nikanor
a czego oczekiwac po chamie ktoremu sie wydaje ze jak przeczytal pare ksiazek (w wiekszosci bez zrozumienia) to nagle stal sie elita?
już oceniałe(a)ś
5
2
@yogi&ranger
Jakiego Chama masz na mysli ??? Nie wytrzymales i tez musiales Zaujadac. Nie przepuscic takiej okazji ujadania w stadzie bo tak jest najbebezpieczniej
już oceniałe(a)ś
0
6
@yogi&ranger
Daj spokój. To jakaś przypadłość. Przecież to widać. Może się proszki skończyły.
już oceniałe(a)ś
3
0
<<< Możliwe, że będziemy pochłaniać pokarmy pod postacią pigułek i przestaniemy celebrować jedzenie jak teraz. >>>

A czemu właściwie miałoby się tak stać? :-)
Pzdr
@kapitan.kirk
Bo z powodu wyeksploatowania zasobów naturalnych Ziemi nie będzie możliwe wykarmienie ludzkości taką żywnością jaką jedzą teraz?
już oceniałe(a)ś
7
3
@haszysz.com
Dokładnie jak mówisz, już zaczynają się problemy, ludzi coraz więcej, a mechanizmów regulacji populacji coraz mniej
już oceniałe(a)ś
4
3
@slain
spokojnie - nastepna wojna swiatowa albo epidemia wyreguluje populacje
już oceniałe(a)ś
4
0
A ja z kolei odnoszę wrażenie, że postęp techniczny zwalnia tempo. Poczynając od kolei żelaznych z l. 30-tych XIXw., każde pokolenie przez kolejne 150 otrzymywało nowe rewolucyjne sposoby komunikowania, albo przemieszczania: pociągi, telegraf, telefon, samochód, samolot, rakieta. Teraz ekscytujemy się internetem i telefonią komórkową, zapominając, że komórki zostały wynalezione 70 lat temu, a internet 50.
@azon123
pierniczenie o szopenie? to spytaj babci czy miała komórkę gdy chodziła do szkoły, a mamę czy używała wtedy internetu? Postęp bynajmniej nie zwalnia, z drugiej strony faktem jest że coraz trudniej jest wynaleźć i wdrożyć coś nowego?
już oceniałe(a)ś
4
2
@tytus-de-zoo
nie wiem dlaczego jak stawiam kropkę to wyświetla się pytajnik?
już oceniałe(a)ś
2
0
@tytus-de-zoo
Ja pamiętam czasy, gdy mało kto miał stacjonarny telefon, czy samochód, chociaż są to wynalazki z XIXw ... Nawiasem mówiąc, Ania z Zielonego Wzgórza miała telefon na wsi ok. 1890r :) .
już oceniałe(a)ś
4
0
@tytus-de-zoo
<<< to spytaj babci czy miała komórkę gdy chodziła do szkoły,>>>

Babcia zapewne nie miała, ale pierwszy projekt sieci komórkowej (wówczas jeszcze niewdrażalny z powodu braku odpowiednich technologii) powstał rzeczywiście w 1947, a systemy samochodowej telefonii mobilnej o pewnych cechach komórek/pagerów (wielokanałowe linie, możliwość łączenia się z numerami stacjonarnymi etc.) działały w USA od drugiej połowy lat 40., a w Europie od 1956.

<<< a mamę czy używała wtedy internetu? >>>

To zależy do jakiej szkoły chodziła - Arpanet, łączący serwery trzech uczelni amerykańskich, z którego całkiem bezpośrednio wywodzi się niniejsza sieć, został uruchomiony w 1969.

Pzdr
już oceniałe(a)ś
4
0
@kapitan.kirk
W tym roku zsyntetyzowano sztuczne mikroorganizmy ze sztucznego DNA. Czy to postęp?
W natloku smieciowych informacj, tego co się dzieje w nauce nie sposób przekazać w mainstrimie. Druga sprawa: postęp technologiczny jest zbyt szybki wstosunku do postępu psychologicznego. Nasze emocje nie nadążają za technologią. Potrzebna jest polityka umiaru.
już oceniałe(a)ś
4
0
@azon123
prosze, platna pisowska intelektualna prostytutka postanowila napisac cos od siebie...

mam nadzieje ze nikt na Nowogrodzkiej nie przeczytal bo zabrzmialo to tak jakbys pisowski trollu tesknil za postepem... :-)
już oceniałe(a)ś
7
1
@azon123
Kto 50 lat temu slyszal o Internecie? Czas od opracowania prymitywnego prototypu do umasowienia moze trwac kilkadziesiat lat, wiec prawdopodobnie teraz w instytutach badawczych wlasnie wynajdywane jest cos, co zmIeni swiat sa 20-50 lat.
już oceniałe(a)ś
2
0
@sammy_the_salmon
Podałem szereg przykładów rewolucyjnych wynalazków, które w przeszłości upowszechniły się znacznie szybciej niż po kilkudziesięciu latach.
już oceniałe(a)ś
1
0
na razie to od mniej wiecej lat 70-tych ubieglego wieku jestesmy na fali spadkowej jako ludzkosc jesli chodzi o rozum i racjonalizm... za to magia i irracjonalizm maja sie coraz lepiej

i nie nalezy sie nabierac na rozwoj gadzetow - one sa dla bezmyslnego tlumu, dla takich, ktorzy sami nie potrafiliby nawet stworzyc ogniwa Volty gdyby nagle zalamala sie cywilizacja

za 100 lat prawdopodobnie bedzie jeszcze gorzej...

owszem rozwoj racjonalimu i technologii nastapi, bo zawsze nastepuje....
podobnie jak nastapi znow okres liberalno-demokratycznej wolnosci politycznej ktora teraz na swiecie jest w odwrocie...

ale dopiero po nastepnym sredniowieczu

ostatnie trwalo 1 000 lat... mam nadzieje ze nastepne bedzie krotsze

a poniewaz zawsze trzeba patrzec pozytywnie no to nowe wieki srednie przynajmniej zredukuja znacznie liczbe ludzkosci (bo za duzo sie tego robactwa namnozylo) i wraz z upadkiem technologii i przemyslu (a to nastapi w postepie geometrycznym tak jak po upadku Rzymu) zniknie tez problem ocieplenia klimatu... czyli damy Ziemii odetchnac...
@yogi&ranger
Subiektywny wniosek. Po prostu idioci otrzymali narzędzia, dzieki którym ich 'widać'. W dodatku tradycyjne media umierają, wykańczane przez algorytmy monopolisty Google - przeanalizuj casus "Cecil the Lion". Stąd wrażenie, że jest ich więcej niż kiedyś. Porzuć net, wróć do świata książek. Od razu będzie ich 'mniej'. Ja właśnie wracam. oczywiście towarzyszy temu przykre uczucie jaki jestem głupi w porównaniu np. do Herberta, ale i tak warto, nawet dla zdrowia psychicznego.
już oceniałe(a)ś
10
0
@swalks
Korekta: wrażenie, że jest ich (idiotów) więcej. Zapamiętać: czytamy komentarz przed publikacją. Nie komentujemy ze smartfona ;)
już oceniałe(a)ś
3
0
@swalks
idioci otrzymali narzedzia dzieki ktorym wplywaja na rzeczywistosc - patrz na Brexit czy wybor Trumpa...

do powrotu do ksiazek naprawde nie musisz mnie namawiac... nigdy od nich nie odszedlem
już oceniałe(a)ś
4
1
sporo czasu temu kumpel w pracy powiedzial: program ma za..., a Ty usiadz i poczytaj cos ciekawego, wlasnie to zrobilem
już oceniałe(a)ś
4
4
nie dramatyzowałbym - jakoś nikt nie mówi ze w XIX wieku przywilej pracy miały dzieci a teraz im się to odbiera
@ixi_ixi
coś przeskoczyło ?
już oceniałe(a)ś
0
0