Jutronauci spotkali się 17 listopada w Koneserze na warszawskiej Pradze. Była to okazja do zastanowienia się nad przyszłością świata, w którym żyjemy, do opowiedzenia o marzeniach o zmianach, które zacząć trzeba już dziś, by narodziły wielkie efekty w przyszłości. Pomóc tym marzeniom ma stypendium ?Bilet za horyzont? przyznawane młodym innowatorom, którzy chcą zrealizować swój pomysł pod okiem doświadczonego mentora. Wybrali zwycięzców w pięciu kategoriach.
Nagrodę w kategorii nowe technologie, biznes, start-upy otrzymał konstruktor Jan Wiśniewski projektujący technologie z dziedziny odnawialnych źródeł energii. W kategorii zagadnienia przestrzenne, miejskie, socjologia, architektura, urbanistyka i gerontologia nagrodę zdobyła architektka Władysława Kijewska. Agnieszka Ozimek miała najlepszy pomysł, jak poprawić 'rozwój otwartej wiedzy i otwartego oprogramowania, a także zwiększyć ochronę prywatności społeczeństwa'. W kategorii muzyka pop, muzyka klasyczna wygrał Andrzej Konieczny za ?najodważniejsze wybory artystyczne?. Zwycięzcą w kategorii kosmos, inżyniera, start-upy z branży kosmicznej? był Adam Dąbrowski. Jego mentorem został Artur Chmielewski, wieloletni pracownik amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.
Finał Jutronautów 2018 był wyjątkową okazją do spotkania z nieprzeciętnymi ludźmi, do porozmawiania o tym, co nas czeka w przyszłości. Ludzie, którzy na co dzień pracują w projektach wykraczających poza teraźniejszą spotykali się na czterech panelach dyskusyjnych: 'Zaprojektować przyszłość', 'Sztuka (sztucznej) inteligencji', 'Medyczna rewolucja' i 'Poskromić technologię'.
Finał Jutronautów organizowała 'Gazeta Wyborcza'. Partnerem strategicznym projektu Jutronauci był Kulczyk Investments, partnerem medialnym TOK FM.
Partnerami wydarzenia byli: THINK TANK, CENTRUM ZARZĄDZANIA I TRANSFERU TECHNOLOGII POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ (CZITT), UCZELNIA ŁAZARSKIEGO, WOLVES SUMMIT, WARSAW BUSINESS YOUTH, YOUTH BUSINESS POLAND, CREATIVE CODING, BRAIN EMBASSY i KOŹMIŃSKI BUSINESS CLUB, PocketBook, Publio.pl oraz Koneser.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Szanowni autorzy przeczytali tytuł, który napisali? Bo to się właśnie dzieje. Myślimy o teraźniejszości i zmieniamy naszą przyszłość. Na taką apokaliptyczną.
już oceniałe(a)ś
1
0
Trzeba zmieniać teraźniejszość, myśląc o przyszłości!
Zmienianie przyszłości z myślą o teraźniejszości to prosta droga do samobójstwa Ziemi!
już oceniałe(a)ś
1
0
`