Jak wygląda morderczy trening kandydatów na astronautów? Dlaczego ludzkość musi założyć bazy na Księżycu i Marsie? Czy Ziemi rzeczywiście zagraża wielka asteroida? Na te i wiele innych pytań odpowiada Artur B. Chmielewski, ekspert z Jet Propulsion Laboratory NASA. Artur Bartosz Chmielewski, mentor projektu Jutronauci, w trakcie swojej kariery pracował nad statkami lecącymi na Marsa, Jowisza, Saturna, a także na asteroidy i komety. Przez ostatnie 15 lat był również kierownikiem sześciu misji kosmicznych, a ostatnio dowodził misją lądowania na komecie. Obecnie planuje nowe misje dla NASA, które będą realizowane w następnych 10 latach. Jest synem autora popularnego komiksu 'Tytus, Romek i A'Tomek'. Poza pracą zawodową od wielu lat udziela się społecznie. Pracuje m.in. w organizacji Duzi Bracia i Duże Siostry (Big Brothers and Big Sisters), która zajmuje się pomocą dla biednych dzieci z domów bez ojca lub matki. Ponadto lubi grać w tenisa i marzy o wspaniałym polskim programie kosmicznym. Zobacz rozmowę Marcina Warszawskiego! Przyjdź na finał projektu Jutronauci!
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Czekamy na gwiezdny krążownik ORP Lech Kaczyński
już oceniałe(a)ś
21
0
Oczywiście, że tak, jeżeli wyślemy tam Kaczyńskiego i jego bandę świat przyzwoitych ludzi będzie nam dozgonnie wdzięczny.
@halfl-itra
Niestety ekipa Kaczyńskiego robi nam źle i zaraz współpraca międzynarodowa zostanie ograniczona. Może zdają sobie sprawę z tego, iż rozwój państwa spowoduje jego lot na Marsa w taki, czy inny sposób. Jestem optymistą i myślę, że poleci daleko. Kościół stracił najwięcej i chyba to już zaczyna być jego koniec. Tak jak społeczeństwo jest podzielone, tak ludzie w połowie przestali wierzyć w kościół, a duża część z nich stała się ateistami.
już oceniałe(a)ś
1
0
Jakby zapakować pewne profesory bez tytułu i kilku magistrów z ambicjami przekraczającymi kompetencje, co się często przewijają w mediach i mają przykry wpływ na nasze życie publiczne, to można by nakręcić kilka nowych odcinków serii "Świnie w kosmosie".
już oceniałe(a)ś
12
0
Tak jest super zapakowac wolakow i w pizdu w kosmos
już oceniałe(a)ś
13
2
NO cóż z szansami bywa tak, że każdy ją ma. Polska za PISu z niej nie skorzysta...
już oceniałe(a)ś
8
0
Tak, tak, trzeba w kosmos wysłać naszych najlepszych obywateli! Znaczy prawdziwych Wolaków, żeby trzewili w kosmosie nasze wartości! Myślę oczywiście o wierchuszce KK i PIS, bo nikt inny się tak świetnie nie nadaje.
już oceniałe(a)ś
6
0
Od ilu kilogramów wysłanego materiału tudzież ludzkiego ciała można zaliczać się już do POTĘG w kosmosie?
@ngurumo
Wystarczy tam wyslac Krystyne Pawlowicz!!!
już oceniałe(a)ś
0
0
Chyba w kosmosie absurdu, ale zaraz, tam już jesteśmy potęgą.
już oceniałe(a)ś
2
0
`