Ponad trzydzieści lat mieszkał w Nowym Jorku - zrobił międzynarodową karierę, wykładał sztukę na prestiżowych uczelniach, wyznaczał trendy we wzornictwie. Ale zaczęło go ciekawić, co się dzieje w Polsce. Wrócił do rodzinnych Kielc i w samym sercu Fabryki Porcelany w Ćmielowie prowadzi studio. - Jestem odpowiedzialny za tworzenie współczesnej polskiej porcelany. To duże wyzwanie, większe nawet od tego, co robiłem w Nowym Jorku. Historyczne - mówi Marek Cecuła.

Rozpoczynając projekt Jutronauci, chcemy Państwa zaprosić na wydarzenie, podczas którego ci niezwykli ludzie podzielą się z nami swoimi historiami. Zaprosiliśmy kilku z nich, by opowiedzieli o swojej codzienności, ale również o tym, co sprawiło, że realizują się w określony sposób. Usłyszymy też o porażkach, które zmieniły ich życie. Już niedługo usłyszymy historie dr hab. Joanny Sułkowskiej, Marka Cecuły, Oskara Zięty, Jakuba Jabłońskiego, dr Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej. Warszawa, 21 września, godz. 16.00; wstęp bezpłatny, zarejestruj się na stronie jutronauciwarszawa.evenea.pl
Komentarze
Prosze o wiecej takich artykolow i reportazy! Super!
już oceniałe(a)ś
4
0
Wspaniały reportaż. Bardzo pozytywny.
już oceniałe(a)ś
3
0
Pan Marek Cecuła tworzy poruszające dzieła. Cieszę się bardzo, ze wrócił do Polski i tu tworzy. Ogromne wrażenie robi na mnie menora w Kielcach, ile razy ją widzę.
już oceniałe(a)ś
2
0
Bardzo ciekawy materiał, oby więcej takich.
już oceniałe(a)ś
2
0
Wzruszyłem się.
już oceniałe(a)ś
1
0
Piękna historia życia i pracy. Pasja w każdym calu porcelany :-)
już oceniałe(a)ś
0
0