EndoFund S.A. oferuje wsparcie finansowe dla firm z sektora medycznego. O firmie oraz planach na 2023 rok opowiada Piotr Cioch - prezes.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czym dokładnie zajmuje się Endofund S.A.?

Naszą misją jest zapewnienie małym i średnim przedsiębiorstwom z sektora medycznego elastycznej i szybkiej oferty refinansowania zobowiązań kontrahentów. Robimy to w celu udrożnienia krwiobiegu finansowego rynku usług medycznych. Mamy wizje, aby być firmą pierwszego wyboru. Naszym głównym celem jest finansowe wspieranie tego sektora i chcemy, aby odbywało się bez żadnych przeszkód. Kiedy pieniądze będą w konkretnym, ustalonym terminie – usługi medyczne będą oferowane w optymalnym czasie. Zwiększy to ilość świadczonych usług medycznych w odpowiedniej porze.

Dla kogo skierowana jest Państwa oferta?

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim dla firm z branży medycznej, które zmagają się z problemami i płynnością finansową. Pomagamy usprawnić płynność finansową firmy, dzięki wcześniejszemu uregulowaniu bieżących faktur sprzedaży lub spłacie zadłużenia wobec dostawców – leasingu, wynajmu maszyn lub urządzeń bez narażania się na konsekwencje ze strony dostawcy towaru, urządzeń czy usług.

Na polskim rynku brakuje firmy, która oferowałaby usługi faktoringowe dla spółek z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jako Endofund łączymy w sobie doświadczenie biznesowe z bankowości, ubezpieczeń i rynku medycznego. Daje nam to zdecydowaną przewagę nad konkurencją.

Jak wyglądają plany firmy na 2023 rok?

Chcemy rozszerzać grupę naszych klientów. Skupiamy się również na pozyskiwaniu nowych partnerów do współpracy. Dzięki rozwoju jesteśmy w stanie zwiększyć nasze możliwości, jeśli chodzi o obsługę rynku, a co za tym idzie nasi eksperci będą bardziej zadowoleni. Dziś pracujemy głównie poprzez polecenia firm, które znają nas z rynku medycznego. Chcielibyśmy otworzyć się na nowe, nieznane współprace. Mamy zamiar utrzymać poziom naszych wyników na wysokim poziomie. Chcemy, aby zainteresowanie naszą firmą wśród inwestorów dalej rosło, tak jak pokazały to poprzednie lata.

Rozmawiała Julia Czechowicz

embed
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.