IX edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 14?15 listopada, a miastem gospodarzem po raz kolejny został Kraków. Wydarzenie poruszy wiele istotnych aspektów dotyczących polskiej gospodarki, samorządów, administracji centralnej oraz nauki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to wyjątkowa edycja pod względem zaproszonych gości, zaangażowanych osób, a w szczególności, że partnerem głównym tegorocznej edycji będzie Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W Stołecznym Królewskim Mieście Krakowie, przy zaangażowaniu władz miejskich, pojawią się znamienite osoby ze świata nauki i biznesu. Komercjalizacja badań naukowych oraz pozyskiwanie funduszów na rozwój są filarem naszego Kongresu, dlatego ściśle współpracujemy z Siecią Badawczą Łukasiewicz, a wspierani przez Komisję Europejską, szczególnie przez Dyrekcję Generalną Badań Naukowych i Innowacji, kładziemy nacisk na program Horyzont Europa. Nauka nie mogłaby się rozwijać w tak szybkim tempie bez uczelni wyższych, dlatego krakowskie uczelnie zaprezentują swoje projekty, a studenci zapoznają się z ofertami pracy największych europejskich firm.

W czasie nieuchronnych i koniecznych przemian oraz dostosowywania się do realiów sytuacji światowej, nie pozostajemy bierni i stawiamy na współpracę polsko-ukraińską. Nic nie napędzi gospodarki bardziej, niż nowoczesne technologie oraz innowacyjne projekty. Dlatego podczas kongresu będziemy czerpać z własnych, bogatych doświadczeń i wymieniać się poglądami ku lepszej przyszłości. Świat XXI wieku opiera się o jedno słowo – EKOLOGIA. Krakowski Holding Komunalny zaprezentuje swój sposób na ekologiczne rozwiązania. Czyste powietrze i energetyka przyszłości, właśnie w tych tematach stworzymy wyjątkowe forum wymiany doświadczeń, aby nasze dzieci mogły realizować swoje marzenia. Tak jak to robimy my.

Przemysł 4.0, automatyzacja procesów, robotyzacja – pojęcia znane, ale czy wystarczająco wyjaśnione? Kongres daje możliwość małym, średnim i dużym firmom poznania od podszewki pojęć, które usprawniają pracę przedsiębiorstw. Stawiamy na ekspertów w swoich branżach, ludzi doświadczonych i pełnych pasji. Interdyscyplinarność Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości daje szansę na realne efekty i przyczynia się do rozpoczęcia nowych projektów przez naszych Partnerów. Łączenie w jednym miejscu ekspertów, którzy zajmują się najważniejszymi gospodarczymi tematami pozwala firmom na szerokie zaprezentowanie swoich sukcesów, bo to właśnie sukces napędza do rozwoju.

Zapraszam na Polski Kongres Przedsiębiorczości.
Bądźcie razem z nami świadkami przemian.

Wojciech Pomarański
Prezes zarządu Polskiej Agencji Przedsiębiorczości

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.