O firmie Timac Agro specjalizującej się w produkcji innowacyjnych nawozów płynnych i granulowanych służących do odżywiania roślin oraz dostarczającej na rynek produkty przeznaczone do żywienia zwierząt hodowlanych opowiada prezes Agata Stolarska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
embed

Jakie były początki Timac Agro?

Timac Agro Polska jest częścią francuskiej, rodzinnej firmy ROULLIER., która przez ponad 60 lat rozrosła się do międzynarodowego koncernu obecnego w 123 krajach. Pomysł na biznes Daniela Roullier wziął się z obserwacji środowiska, w którym dorastał, a dokładniej z gospodarstwa i wsi, z której się wywodzi. Firma znajduje się na wybrzeżach Bretanii, w północno – zachodniej części Francji, gdzie mają miejsce największe pływy oceanu w Europie, dzięki czemu region ten słynie z bogactwa alg morskich.

Przez dziesięciolecia rolnicy z tego regionu wykorzystywali te wyjątkowe rośliny w odżywianiu upraw i nawożeniu gleby, a Daniel Roullier zafascynowany korzyściami tych rozwiązań postanowił pójść znacznie dalej i poświęcił algologii większość swojego życia.

Ekstrakty z alg, które zostały opatentowane przez grupę , bardzo szybko zyskały zastosowanie i uznanie zarówno w odżywianiu roślin, jak i zwierząt, a marka Roullier zyskała miano pioniera biostymulacji.

Co znajduje się w Państwa ofercie?

Jesteśmy nie tylko specjalistami w odżywianiu roślin i zwierząt, ale również pionierami wykorzystania biostymulacji pochodzenia morskiego. Dostarczamy surowce przeznaczone na rynek kosmetyczny – większość naszych rodzimych producentów zaopatruje się właśnie u nas w wyciągi z alg morskich. Jako Timac Agro Polska, czyli spółka, którą reprezentuje już od 17 lat, postanowiliśmy się skupić na rynku rolniczym. Zatem jesteśmy liderem w sprzedaży nawozów z biostymulacją pochodzącą z wyciągów z alg. Są to między innymi nawozy granulowane, biostymulatory płynne oraz suplementy diety dla zwierząt.

Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Naszą ofertę kierujemy do gospodarstw zajmujących się produkcją roślinną oraz hodowlą zwierząt. Są to zarówno rodzinne gospodarstwa, jak i duże przedsiębiorstwa rolne, które są znaczącymi graczami na rynku rolniczym w Polsce. Dzięki wypracowaniu własnego modelu biznesu możemy być elastyczni i szybko dopasowywać się do zmieniającego się otoczenia. Nasi doradcy działają na terenie całego kraju, doradzają jak uzyskać wysokiej jakości plon ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne, skutecznie reagują na potrzeby klientów. Jesteśmy firmą, która wyznacza trendy na rynku rolniczym. Jako pierwsi wprowadziliśmy wiele współczesnych rozwiązań – to dzięki temu zdobyliśmy zaufanie wśród polskich producentów żywności.

Rozmawiała Julia Czechowicz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem