Dla Pneumatik S.A. technika sprężonego powietrza to specjalność. Przez 20 lat działalności spółka osiągnęła najwyższy poziom użyteczności i nowoczesności w swojej branży. O firmie, rozwoju i planach na przyszłość opowiada prezes Rafał Wawrzyniak.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
embed

Skąd idea powstania firmy?

Zainteresowanie kompresorami wzięło się z wiedzy, że sprężone powietrze jest potrzebne w wielu dziedzinach przemysłu. W momencie powstawania PNEUMATIK było niewiele firm, które zajmowały się wyposażaniem zakładów w sprężone powietrze. Dlatego w krótkim czasie okazało się, że założenie spółki o takim profilu działalności to jedna z lepszych decyzji. PNEUAMATIK S.A. 20 lat temu stworzył mój ojciec Hieronim Wawrzyniak i to on odpowiedzialny jest za pierwsze sukcesy oraz dzisiejszą pozycję na rynku. Od dwóch lat to ja odpowiadam za zarządzanie firmą. Utrzymuję jej ugruntowaną pozycję na rynku i maksymalnie wykorzystuję potencjał rozwoju, docierając do jak największej liczby klientów.

Co wyróżnia Państwa na tle konkurencji?

Jednym z naszych największych plusów jest na pewno fakt, że PNEUMATIK to rodzinna i niezależna firma. Od pierwszych lat działalności spółki naszym celem było jak największe zaangażowanie w jakość urządzeń i usług, proponowanych naszym klientom. Zależało nam, aby potencjalny odbiorca był w pełni usatysfakcjonowany produktem czy usługą, które mamy do zaoferowania, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Wkładamy dużo czasu i energii w kształcenie naszych pracowników i ciągłe doskonalenie ich umiejętności. Zwracamy również uwagę, by urządzenia, które obsługujemy, funkcjonowały bez zastrzeżeń. Co więcej, ciągle się rozwijamy i na pewno nie stoimy w miejscu. Przechodzimy szkolenia produktowe i serwisowe u naszych partnerów biznesowych BOGE KOMPRESSOREN, SPX FLOW, a także od niedawna FS-Elliott.

Czym jest dla Pana jakość i efektywność w Państwa branży?

Jakość to niezawodność, czyli nowoczesne urządzenia i 24-godzinny serwis zawsze dostępny dla klientów. Dysponujemy dużym magazynem części zamiennych, by zawsze zaspokoić potrzeby klienta. Efektywność to niskie koszty energii elektrycznej, co jest bardzo ważne w dobie rosnących cen. Jakość to również ciągłe dążenie producenta i obsługi do doskonalenia urządzeń. W naszej pracy kierujemy się mottem „Satysfakcja Klienta to nasz priorytet, a nowoczesna technika i produkty najwyższej jakości MADE IN GERMANY pozwalają nam zadowolić najbardziej wymagających Klientów"

Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Oferta skierowana jest do wszystkich branż, które potrzebują sprężonego powietrza. Dzięki szerokiej ofercie mamy możliwość oferowania zarówno małych sprężarek warsztatowych, jak i dużych turbosprężarek. Bardzo szybko reagujemy na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Każdą z ofert tworzymy indywidualnie pod odbiorcę. Nawiązanie współpracy poprzedzamy pomiarami zapotrzebowania na sprężone powietrze, dzięki czemu możemy złożyć najbardziej atrakcyjną i optymalną ofertę bez dodatkowych kosztów dla klienta. Nasi odbiorcy nie muszą się niczym martwić. Gwarantujemy wykonanie usługi w 100%. Zaczynając od zapytania i doradztwa technicznego, poprzez pomiary, projektowanie, pomoc techniczną, zamówienia, dostawę, montaż i odbiór, aż do serwisu dostępnego 24h.

Julia Czechowicz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem