Hyperview specjalizuje się w systemach informatycznych do zarządzania przestrzenią. Dokonania firmy przełożyły się na zdobycie nagrody Made in Poland, której wręczenie odbyło się na II Kongresie Made in Poland w Berlinie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wiceprezes spółki Pan Wojciech Jeszka podkreślił, że jest to wyróżnienie, do którego przyczyniła się nie tylko wieloletnia współpraca z klientami, ale również odznaczanie się na tle konkurencji i zaangażowanie w tworzone produkty. Wyszczególnia, że najważniejsza jest dla niego umiejętność rozmowy i współpracy, co w efekcie końcowym procentuje.

Firma od lat przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki, z czego jest dumna. Podążanie za trendami i ciągły rozwój to cechy, które charakteryzują Hyperview.

Dostosowywanie się do potrzeb rynku zaowocowało produktami, między innymi Elektroniczną Obsługą Zabytków (EOZ). Najprościej mówiąc, EOZ pomaga dbać o dziedzictwo kulturowe przez wsparcie administracji w procesie zarządzania informacją o obiektach zabytkowych, obiektach archeologicznych oraz cmentarzy.

Aplikacja ta pozwala użytkownikom na prowadzenie Gminnej Ewidencji Zabytków oraz bazy zabytkowych cmentarzy i bazy obiektów archeologicznych. Do korzystania z aplikacji wystarczy przeglądarka internetowa www. W ramach każdej z ewidencji program przechowuje oraz umożliwia modyfikowanie specyficznych atrybutów.

Elektroniczna Obsługa Zabytków umożliwia pracę na czterech modułach. Pierwszym z nich jest moduł zabytki. Umożliwiający m.in. wskazanie lokalizacji poprzez punkt adresowy bądź działkę wybraną z ewidencji gruntów oraz możliwość automatycznej prezentacji na mapie, opis charakterystyki zabytku poprzez takie atrybuty, jak nazwa, typologia, własność, zarząd, użytkowanie, stan zachowania, materiał, informacja o wpisie do rejestru zabytków, informacja o karcie ewidencyjnej, waloryzacja, datowanie, styl, autor, funkcja pierwotna i obecna, formy ochrony, inspekcje, zalecenia konserwatorskie. Ponadto aplikacja posiada możliwość przechowywania w osobnym zbiorze kart obiektów wyłączonych z ewidencji czy wykreślonych z zabytków oraz ma możliwość dodawania fotografii z możliwością opisu i powiększenia podglądu pliku.

Moduł Archeologia ma za zadanie opis poprzez takie atrybuty, jak nazwa, numer na obszarze, numer stanowiska, oraz umożliwia gromadzenie skanów kart ewidencyjnych stanowisk archeologicznych wraz z ich spisem.

Następny jest moduł Archiwum, który gromadzi informacje dotyczące dokumentacji, obiektu, wypożyczenia dokumentacji archiwalnej oraz daje możliwość wiązania z innymi ewidencjami.

Ostatni z modułów to moduł Cmentarze, dzięki któremu mamy np. możliwość wskazania lokalizacji obiektu poprzez punkt adresowy, bądź działkę wybraną z ewidencji gruntu, czy uszczegółowienie położenia danego nagrobka.

Aplikacja EOZ zapewnia ergonomiczne i wydajne mechanizmy wyszukiwania. Każda z ewidencji posiada wyszukiwanie i filtrowanie wpisanych pozycji po wszystkich ewidencjonowanych polach. Dodatkowo z poziomu wyszukiwarek istnieje możliwość zapisu wyników wyszukiwania do formatów XLS oraz PDF.

Julia Czechowicz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.