Winncare Polska to rynkowy lider rozwiązań przeznaczonych dla osób o ograniczonej autonomii oraz ich opiekunów. To firma z misją, która każdego dnia pracuje dla najbardziej tego potrzebujących osób. O codziennej pracy mówi prezes zarządu Edyta Regulska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jaka jest historia Pani firmy?

Historia sięga roku 2008, kiedy to firma Ergolet Polska została zarejestrowana w zielonogórskim KRS. Spółka została powołana do produkcji sprzętu medycznego a następnie ich dystrybucji na rynki światowe. Kulminacyjnym momentem był rok 2012, kiedy ówczesny zarząd zdecydował się otworzyć na rynek krajowy zatrudniając przedstawiciela handlowego, którego zadaniem było rozpoznanie i ocena rynku, określenie potencjału sprzedaży oraz pierwsze kontakty z dystrybutorami i placówkami medycznymi. Punktem kulminacyjnym był grudzień 2015, kiedy Ergolet został sprzedany francuskiej Grupie Winncare. Efektem tej transakcji było pojawienie się produktów komplementarnych, co znacznie poszerzyło portfolio Grupy Winncare. Mając szeroką gamę produktów jesteśmy w stanie zaoferować klientowi kompleksowe wyposażenie począwszy od łóżek medycznych, wysokiej jakości materacy przeciwodleżynowych oraz sprzęty kąpielowo-toaletowe, do podnośników podłogowych, kończąc na zaawansowanych sufitowych rozwiązaniach transferowych. W 2018 r. nastąpiła zmiana zarządu i powołano mnie na stanowisko prezesa. Moim celem było zbudowanie zaangażowanego i zaufanego zespołu sprzedażowego, który dociera do klienta w każdym zakątku kraju poprzez sieć dystrybutorską, sklepy medyczne oraz budowanie trwałych relacji z placówkami medycznymi. Obecnie zespół handlowo-marketingowy liczy, niezmiennie od kilku lat siedem doświadczonych osób, z czego czterech handlowców działających na terenie Polski, jeden na rynku krajów Europy wschodniej oraz dwie osoby odpowiedzialne za działania sprzedażowe – marketingowe.

Jakie innowacyjne projekty Państwo posiadają?

Jesteśmy właścicielem i wielkim propagatorem innowacyjnej koncepcji „2to1” czyli od 2 do 1. Geneza tej koncepcji wywodzi się ze Skandynawii, gdzie powstała w związku z brakiem kadry pielęgniarskiej, który już kilkanaście lat temu był tam bardzo zauważalny. Ideą tego pomysłu jest ograniczenie się do jednego opiekuna, przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych nad pacjentem. Korzystając z rozwiązania podnośnika podsufitowego Luna, pielęgniarka jest w stanie zająć się każdym pacjentem bez dźwigania i obciążania kręgosłupa, co ma szczególne znaczenie w opiece nad pacjentem bariatrycznym. Podejście to bardzo popularne w Skandynawii i na Zachodzie, zdobywa coraz większe uznanie wśród naszych klientów instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Podnośnik podsufitowy Luna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu
Podnośnik podsufitowy Luna w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu 

W obszarze rehabilitacji możemy pochwalić się innowacyjnym urządzeniem Ergo Trainer do ćwiczeń w odciążeniu, który zapewnia indywidualny proces rehabilitacji, poprawiając funkcje motoryczne pacjentów. Sprzęt skierowany jest do osób np. po wypadkach drogowych, udarach, po kontuzjach sportowych oraz operacjach ortopedycznych. Pacjenci dzięki funkcji odciążenia swojej wagi mogą ćwiczyć dłużej i intensywniej. Pozwala to przyśpieszyć proces rehabilitacji pacjenta, co oznacza szybsze odzyskanie sprawności ruchowej a nawet powrót do zdrowia.

Czy pracują Państwo nad nowymi projektami?

Tak, pracujemy nad nowymi produktami i usługami. Nowym rozwiązaniem, które pojawi się już w przyszłym miesiącu jest koncepcja „2to1” w odniesieniu do samego wykonania montażu podnośnika podsufitowego Luna. Krótko mówiąc, jeden monter będzie w stanie samodzielnie dokonać instalacji sufitowo-ściennej. Do tej pory niezbędne były dwie osoby. Jest to zmiana zdecydowanie usprawniająca pracę naszych pracowników instalacyjnych czy dystrybutorów, którzy w naszym imieniu dokonują montaży. Prowadzimy też projekty mające na celu wdrożenie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających i wspierających pracę personelu medycznego, jednak na chwilę obecną nie mogę zdradzać szczegółów naszych działań.

Czym dla Państwa jest nominacja do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2021?

Nominacja jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, zauważeniem naszych wysokiej jakości produktów wspierających codzienną pracę personelu medycznego. Docenienia naszych działań w obszarze człowiek-człowiek. Szczególnie cieszymy się, że wypełniana przez nas każdego dnia misja poprawy jakości życia, komfortu i bezpieczeństwa osób niesamodzielnych i ich opiekunów została doceniona i zauważona. Nominacja jest dla nas potwierdzeniem, że droga, którą obraliśmy w dążeniu do celu jest właściwa i motywuje nas do dalszej pracy.

Czym jest akademia winncare?

Mocno stawiamy na edukację, dlatego narodził się pomysł stworzenia Akademii Winncare (www.akademia.winncare.pl), by wspierać wiedzą merytoryczną osoby zajmujące się opieką, zarówno w domu jak i w placówkach ochrony zdrowia oraz ośrodkach rehabilitacyjnych. Organizujemy spotkania z ekspertami w dziedzinach, które rozwijamy, czyli we właściwym podnoszeniu i przenoszeniu pacjentów i profilaktyki odleżyn. W dobie pandemii naszą działalność edukacyjną przenieśliśmy do sfery online organizując bezpłatne webinary oraz szkolenia dla klientów. W ramach działań promujących profilaktykę odleżyn stworzyliśmy Program Testowania Materacy, który jest skierowany do szpitali i innych placówek medycznych. Polega on na użytkowaniu naszych materacy piankowych i zmiennociśnieniowych przez okres do 3 miesięcy. Celem tego programu jest uzmysłowienie jak ważna i jednocześnie mniej kosztowna jest profilaktyka od leczenia odleżyn.

Rozmawiała Sylwia Giesztyn

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.