RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm z branży elektronicznej. Mimo ogromnego rozwoju w Polsce i na rynkach międzynarodowych RENEX pozostaje firmą rodzinną. O sukcesie w branży nowoczesnych technologii mówi współwłaścicielka RENEX GROUP Marzena Szczotkowska-Topić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Proszę powiedzieć w kilku zdaniach czym się Państwo zajmują?

Jesteśmy polską firmą rodzinną zajmującą się kompleksowym wsparciem przemysłu elektronicznego. Działamy od 32 lat dostarczając naszym klientom pełen przekrój produktów i usług: od narzędzi ręcznych, po zautomatyzowane linie produkcji elektroniki. Wspieramy naszych Klientów w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Pod naszą marką REECO jesteśmy producentem antystatycznych mebli przemysłowych, odzieży specjalistycznej i nagrodzonej godłem TERAZ POLSKA serii robotów REECO – urządzeń pozwalających na automatyzację lutowania, skręcania, dozowania i innych procesów – zależnych od potrzeb klienta. Opracowany przez nas Stół Antystatyczny REECO został odznaczony tytułem Dobry Wzór. Jesteśmy partnerem światowych marek takich jak YAMAHA, HELLER, JBC czy INDIUM. Dostarczamy również produkty i szeroki zakres usług w zakresie tworzenia i obsługi pomieszczeń czystych typu CLEANROOM. Od pięciu lat jesteśmy organizatorem MISTRZOSTW POLSKI W LUTOWANIU – RSC oraz sponsorem Kadry Polski w Lutowaniu.

Centrum Technologiczno-Szkoleniowe RENEX
Centrum Technologiczno-Szkoleniowe RENEX 

Gdzie dostrzega Pani klucz do sukcesu?

Sukces zależy od ludzi. W tym duchu pozostajemy firmą rodzinną, na którą składają się kreatywne i kompetentne osoby. Przekłada się to również na relacje z klientami. Uważamy, że dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem z szerokiego spektrum działalności naszej Grupy, wspieramy zarówno rozwój indywidualnych firm jak i całej branży elektronicznej. Realizując tę misję stworzyliśmy CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowujemy nowe technologie w zakresie automatyzacji i robotyzacji, ale przede wszystkim wspieramy naszych partnerów poprzez szkolenia oraz doradztwo. W jego obrębie funkcjonuje największe w Europie Środkowo-Wschodniej i najdłużej działające AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE IPC – które przeszkoliło w zakresie standardów produkcji elektroniki już ponad 30 tysięcy specjalistów ORAZ AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA ROBOTICS, w którym szkolimy w zakresie obsługi i programowania robotów przemysłowych. Sukces tych przedsięwzięć podkreśla fakt, że to właśnie u nas szkolą się specjaliści z całej Europy. Co dla nas również bardzo ważne – docieramy do naszych klientów wspomagając ich procesy również w ich przedsiębiorstwach dzięki naszej profesjonalnej kadrze Doradców Techniczno-Handlowych oraz, jak potwierdziła przyznana nam w ostatnich dniach nagroda – najlepszemu serwisowi urządzeń YAMAHA SMT w Europie.

Czy może Pani zdradzić najbliższe plany na rozwój firmy?

Kluczowym jest dla nas rozwój zagraniczny. Już teraz mamy oddziały w 4 krajach europejskich, a nasze produkty dostępne są na niemalże wszystkich kontynentach. W ostatnim czasie rozszerzyliśmy sieć dystrybucyjną naszej marki REECO na kraje takie jak Japonia, Stany Zjednoczone czy Arabia Saudyjska, co w połączeniu z naszymi wzmożonymi wysiłkami na rynku europejskim sprawiło, że udało nam się utrzymać – pomimo pandemii – znaczący wzrost eksportu w 2020 roku. Stawiamy sobie za cel stworzenie silnej, utożsamianej z jakością, polskiej marki na rynkach światowych.

Rozmawiał Norbert Palusiński

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.